Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Temat: 159/Montaż nieoryginalnych xenonów

  1. #11
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczywiście, ze xenon razi mocniej od halogena wynikw to z wiekszej ilosci lm dlatego wymaga soczewki aby skupić swiatlo dokladnie tam gdzie ma być. To, ze led nie oslepia to bzdura oslepia tak samo jak xenon jak nie mamy soczewki lub źle ustawimy światła.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ale 159 ma soczewki i o to chodzi wlasnie... A jak ktos ustawi do gory to nawet i xenon będzie oślepiać.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A jak ktos ustawi do gory to nawet i xenon będzie oślepiać.
    Tyle, że fabryczny xenon ma automatyczne poziomowanie, dlatego o ile wszystko działa, to sam się do góry nie ustawi.
    Soczewki znacząco poprawiają sprawę, ale rozsyłowi światła daleko do idealnego. Widziałem testy LED-ów Philipsa za 120 zł chyba. W zasadzie nie udało się ich ustawić tak, żeby świeciły jak powinny.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar mroku
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 Berlina 2.4jtd
    Postów
    134

    Domyślnie

    Wszystko zależy od geometrii strumienia światła. Pomijając kwestie poziomowania i oczyszczania to ksenony wymagają innego odbłyśnika oraz soczewki która kształtuje strumień światła. Po prostu reflektor musi być na etapie projektu przystosowany. W przypadku LEDów jest znacznie lepiej niż chińskich HIDów, LEDy Phillipsa z tego co się orientuję nawet mogą być stosowane w USA, aczkolwiek homologacji w EU (jeszcze) nie mają gdyż w EU reflektor jest homologowany na konkretne źródło światła i wedle przepisów żadne inne stosowane być nie może. Co więcej HIDy mogą uszkodzić odbłyśnik zwykłego reflektora gdyż emitują więcej UV.
    Ostatnio edytowane przez mroku ; 09-07-2017 o 21:58

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Nie oszukujmy się. Wszystkie te dokładane ledy nigdy nie bedą świecić tak jak fabryczne ledy stosowane przez Audi czy Mercedesa. To inna technologia. Kiedyś też skusiłem się na te "super" ledy, za które dałem 300zł, więc nie mało. Miałem je w poprzednim aucie i jak szybko je założyłem, tak jeszcze szybciej je zdjąłem. Ta większa ilość światła jest tylko pozorna( dwa ledy na żarówkę - nie może dobrze świecić) Całość daje błękitne światło, które bardzo męczy wzrok, a podczas deszczu to już w ogóle nic nie widać. Dlatego jak słyszę, że ktoś wywali fabryczny xenon dla tych gówno-ledów to scyzoryk mi się w kieszeni otwiera.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    U siebie zamontowałem ZENONY z allegro. Praktycznie takie jak z aukcji: http://allegro.pl/einparts-zestaw-xe...698016028.html. Montaż rzeczywiście bardzo prosty. Żarnik oczywiście wsadzamy tam gdzie trzeba, pozostałe elementy mieszczą się na dekielku od lampy. W razie potrzeby wymiana 5 minut (nie licząc dojścia do lampy). Mimo, że nie do końca legalne ale dużo lepsze niż standardowe H7. Chyba nikogo nie oślepiam - nie zauważyłem, żeby ktoś mi zwrócił na nie uwagę (mrugał, albo do kontroli zatrzymywał).

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Chyba nikogo nie oślepiam - nie zauważyłem, żeby ktoś mi zwrócił na nie uwagę (mrugał, albo do kontroli zatrzymywał).
    Najprostsza metoda to pojechać na pierwszą lepszą stację diagnostyczną i poprosić o sprawdzenie i ustawienie świateł.
    Do kontroli nie zatrzymają, bo nie mają jak zbadać czy faktycznie światła oślepiają czy im się wydaje. A, że kierowcy nie mrugają? Jakbym miał mrugać każdemu komu światła świecą w kosmos, to bym nic innego nie robił.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Widziałem testy LED-ów Philipsa za 120 zł chyba. W zasadzie nie udało się ich ustawić tak, żeby świeciły jak powinny.
    tyle, że to nie był oryginał, a podróbka. Czytałem kiedyś na ten temat i Philips nie ma swojej ofercie żadnego uniwersalnego ledowego oświetlenia.
    A do autora wątku, zanim stracisz homologację swoich reflektorów (a tracisz ją poprzez każdą ingerencję) to proponuję dokładne wyczyszczenie soczewek, ewentualnie renowację odbłyśników, a do tego wysokiej klasy żarówkę. Efekt powinien Cię zadowolić. Przerabiałem HiDy w poprzedniej 159. Skończyło się tym, że wstawiłem oryginalne reflektory xenonowe. Żaden HiD nie może konkurować z oryginalnym biksenonem, niestety koszty są spore, jeśli masz 159 przed fl to będziesz miał chociaż wiązkę, ale w przypadku wersji po 2007r takiej wiązki może już nie być, a jaka to rzeźba zapytaj kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]. Tutaj półśrodki się nie sprawdzają, więc jeśli masz ograniczony budżet, to na początek proponuję czyszczenie soczewek + dobrą żarówkę.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    /zdublowany post/
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 10-07-2017 o 21:49

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    tyle, że to nie był oryginał, a podróbka.
    Ale 130 zł kosztowały I to chyba od sztuki.
    Zadziwia mnie ile kasy można wtopić żeby:
    - mieć gorsze oświetlenie,
    - bać się o utratę dowodu rejestracyjnego,
    - stwarzać zagrożenie na drodze,
    - ale za to świeci na biało nie na żółto i przez to jest bardziej premium.

Podobne wątki

  1. Regulacja Xenonów
    Utworzone przez Fenix9009 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 17:13
  2. Lampy zwykłe do xenonów
    Utworzone przez Cossi86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2013, 06:30
  3. montaż oryginalnych xenonów 156 FL
    Utworzone przez mateo18_92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 14:19
  4. podłączenie xenonów
    Utworzone przez comma w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 11:43
  5. opadanie xenonów
    Utworzone przez Rolin w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 14:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory