Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Hamownia - silnik 2.2 JTS. Silnik trzyma/nie trzyma serii.

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Powinien być 5W40 ACEA C3 wg instrukcji. Dopuszczalny też 0W40 oraz ACEA A3/B4, na takim jeździłem. [MENTION=72855]Hoyby[/MENTION] [MENTION=34219]TomSon1991[/MENTION] co było u Was powodem remontu?
    Nie mogłem znaleźć zadbanego egzemplarza na rynku a te, które były dostępne wymagały niemałego wkładu finansowego i miały duże historie kolizyjne. Stwierdziłem, że "mam dostęp" do mechaników i tańszych części to kupie coś uszkodzonego - walnięty silnik i cały samochód zrobię od A do Z. Okazało się że do tego auta pasują przeważnie części oryginalne, a i musiałem w końcu znaleźć mechanika, który specjalizuje się w JTS bo innych temat przerasta . I tak teraz gibam się z tym samochodem, moja wizja okazała się kosztowna i czasochłonna. W silniku było błoto - ktoś go wyłącznie dolewał zamiast wymienić pierścienie, a oleju nie wymieniał. Napinacz nie napiął łańcucha i przeskoczył rozrząd.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wiele oryginalnych części można kupić w USA. Nawet z kosztami transportu oraz cłem wychodzi dużo taniej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Po pierwsze, wydaje mi się że przed całą tą spekulacja powinniście zapytać jaki przebieg ma kolega Hoyby w swojej Alfie. Skąd wiecie, że zużycie skończyło się na pierścieniach? Może wymiany lub szlifowania wymagały również tuleje?
    Ja tez miałem problem ze znalezieniem Alfy za pieniądze adekwatne do stanu więc kupiłem po mały dzwonku. I niestety tak to jest. Miało być wszystko ładnie pięknie, wymieniłem rozrząd. Okazało się, że prawdopodobnie podczas stłuczki ktoś nie wyłączył silnika w porę... Wyciekło z niej chłodziwo i przepaliła sie uszczelka...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Napinacz mógł przeskoczyć przy relatywnie niedużym przebiegu. Przedzmianowy napinacz był bardzo kiepskiej jakości, co powodowało różne ekscesy przy przebiegach nawet 50 000 km jak ktoś w porę nie wyłapał usterki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomSon1991 Zobacz post
    Po pierwsze, wydaje mi się że przed całą tą spekulacja powinniście zapytać jaki przebieg ma kolega Hoyby w swojej Alfie. Skąd wiecie, że zużycie skończyło się na pierścieniach? Może wymiany lub szlifowania wymagały również tuleje?
    Ja tez miałem problem ze znalezieniem Alfy za pieniądze adekwatne do stanu więc kupiłem po mały dzwonku. I niestety tak to jest. Miało być wszystko ładnie pięknie, wymieniłem rozrząd. Okazało się, że prawdopodobnie podczas stłuczki ktoś nie wyłączył silnika w porę... Wyciekło z niej chłodziwo i przepaliła sie uszczelka...

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Witam,
    Cały silnik był rozbierany i robiony od zera - planowanie głowicy, rozrządy, pierścienie, itp. Robił to mechanik, który jest dobrym specjalistą jednak nie specjalizuje się w JTS, a nauczyłem się, że do tych samochodów trzeba osób, które pracowały z tymi modelami. Teraz powtórka z rozrywki ze specjalistą od Alf. Przypuszczam, że poprawi parę rzeczy i zacznie "to" jeździć ja Bóg przykazał

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Miałem dać znać jak wygląda to u mnie, daje dopiero dzisiaj...
    Uszczelka pod głowicą, pierścienie Goetze, oczywiście pełny serwis głowicy zaworów itp.
    Wstawiony został oil catch tank.
    Zrobiony został remont skrzyni, czyli wymiana łożysk itp.

    Wrażenia:
    Płyn przestał znikac,
    Nie bierze oleju (zniknęła jedna kreska z poziomu ale może to być spowodowane układaniem się pierścieni, po 3k kilometrów zrobiłem płukankę i zalalany został Liquid Molly 5w-40 Synthoil z Archoil. Póki co jest ok),
    Ze skrzyni nie jestem w 100% zadowolony ponieważ lewarek nadal "chodzi", słyszalny jest stukot na jałowym (prawdopodobnie dwumasa). Aczkolwiek biegi wchodzą sztywno.

    Nastepnie:
    Wymiana poduszek pod skrzynia I być może pod silnikiem,
    Zaryzykuje cewke zapłonową ponieważ auto delikatnie szarpie między 2 a 3 tysiącami obrotów.


    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To szarpanie jest też charakterystyczne dla przycinających się elektrozaworów, szczególnie na zimnym silniku.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ok spróbuję podmienić jak będę w Polsce, dziękuję za uwagę

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar TomSon1991
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Cieszanów
    Auto
    Była: Alfa Romeo 156 SW, 1,9JTD (85kW) 115km (mapa na 150;]) Jest: Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    97

    Domyślnie

    Aczkolwiek obstawial bym cewke a to dlatego, że jeszcze na początku przy wymianie świec zauwazylem, że są w różnej kondycji. Poza tym po zainstalowaniu separatora par oleju zaobserwowalem, że w dalszym ciągu do kolektora ssacego wciągana jest jakaś ciecz ale jak na moje oko trochę za rzadka jak na olej więc może to być niedopalona benzyna (chyba że tak ma być chociaż nie sądzę... Proszę kolegow posiadajacych separator o swoją opinię).
    Miałem już przygodę z zamienionymi miejscami elektrozaworami, więc zakładając, że podobnie będzie działał uszkodzony mogę założyć, że to jednak nie to:p

    Ale są to moje założenia, oczywiście mogę się mylić ponieważ nie jestem mechanikiem a to co pisze opieram na własnych doświadczeniach i obserwacjach.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Absolutnie nie twierdzę, że problem nie leży w cewce. Poddałem jedynie inny pomysł.

    W jaki sposób dołożyłeś separator?
    Ja używałem przeźroczystych przewodów igielitowych. Przewód od separatora do dolotu był nieskazitelnie czysty w środku. Ta substancja na pewno nie jest benzyną - to co trafia do separatora to też nie jest sam olej, tylko jego pary.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] 2.4 JTDm - czasem po wrzuceniu na luz silnik gaśnie. Po odpaleniu nie trzyma obrotów
    Utworzone przez Revol84 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-07-2016, 20:25
  2. ręczny nie trzyma
    Utworzone przez Jaso w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 17:35
  3. [146] Silnik boxer 1.6 nie trzyma w.obrotów - dziwne wycie przy lewej głowicy
    Utworzone przez RobRoy77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 14:33
  4. Maska się nie trzyma
    Utworzone przez Absentee w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 14:19
  5. [GTV] Silnik gaśnie na wolnych obrotach / nie trzyma obrotów
    Utworzone przez drvitek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 00:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory