Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 1.75TBi, Check Engine przy kręceniu do odcięcia. Pompa paliwa?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie 1.75TBi, Check Engine przy kręceniu do odcięcia. Pompa paliwa?

    Cześć,

    mam problem ze swoim TBi. Silnik podczas normalnego i bardziej dynamicznego użytkowania działa w porządku. Dopiero przy wyższych obrotach ma problemy z dokręceniem się do odcinki i wtedy wywala check i wchodzi w tryb awaryjny. Po ponownym uruchomieniu silnika check znika z deski i auto jedzie normalnie. Na kompie widać, że ewidentnie tnie zapłony na wyższych obrotach. Ciśnienie na listwie teoretycznie prawidłowe. Wszelkie możliwe zawory były sprawdzane/czyszczone, świece nowe i wymieniałem ostatnio zawór sterujący turbiną, bo był padnięty i turbo przeładowywało, teraz doładowanie wróciło do normy.

    Czasami przy łagodnym przyspieszaniu czuję też, że auto lekko nierówno przyspiesza, ale nie wiem czego to wina i może ten typ tak ma.

    Na razie stawiam na pompę paliwa, tylko pytanie od której zacząć? Może ktoś miał podobny przypadek? Nie chciałbym wymieniać obu w ciemno, bo ani jedna, ani druga tania nie jest... Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Może to być wina pompy paliwa. Lub regulatora ciśnienia.
    Auto po chipie? Jaki błąd wywala?

    Cytat Napisał tomkierz Zobacz post
    Czasami przy łagodnym przyspieszaniu czuję też, że auto lekko nierówno przyspiesza, ale nie wiem czego to wina i może ten typ tak ma.
    Z przyspieszaniem u mnie chyba jest podobnie. Tzn. auto nie przyspiesza tak płynnie jak diesel ze zmienną geometrią, przy nagłym wciśnięciu pedału przyspieszenia w podłogę da się wyczuć moment, kiedy bardziej kopnie w fotel.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co do lekko nieplynnego przyspieszania przy lagodnym operowaniu gazem, tez tak mam I nie udalo mi sie tego pozbyc (byly wymieniane filtry, swiece, czyszczony przeplywomierz I przepustnica, czujniki cisnienia doladowania, lane dodatki do paliwa, zmieniane paliwa, wszelkie wtyczki przy silniku prysniete kontakt-sprayem, gdzie sie dalo podgiete styki). przyspieszanie z butem w podlodze za to jest mega plynne zawsze - to chyba raczej wyklucza problem z pompa paliwa?
    u mnie jednak przy kreceniu do odcinki nie ma zadnych problemow - nigdy silnik nie zlapal bledu (poza przypadkiem gdy urwal mi sie kabelek od sondy lambda - typowa usterka 159 TBI, ale gdyby tu bylo by cos to mialbys blad).

    dodam ze ten brak 100% plynnosci pojawil sie u mnie po updatcie w ASO softu ECU - w 2012r wyszla poprawka dla czujnika spalania stukowego - bo cos tam zle detektowal I niektorym przy wlasnie sytuacjach krecenia silnika (np wyprzedzanie), potrafilo wywalic blad I dochodzilo do niebezpiecznych sytuacji na drodze, wtedy tez zaczalem lac RON98, bo za pare dni mialem jechac na chipa, a on mial byc zrobiony wlasnie pod paliwo 98 oktanowe.
    teraz po chipie probowalem na 95 tez, I jest moze troche lepiej, ale tez brakuje 100% plynnosci przy delikatnym przyspieszaniu - a jak auto kupilem to wydaje mi sie ze bylo 100% plynnie (no chyba ze nie zwrocilem na to uwagi?). probowalem tez 100 oktanowa wersje Vpower dwukrotnie w roznym czasie z roznych stacji, I wydaje mi sie ze na tym paliwie bardziej szarpalo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Po co gdybać? Najpierw kod błędu a potem można konkretniej myśleć i działać.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie

    Sorry, że tak późno, ale byłem za granicą i nie miałem dostępu do kompa. Błędy P0300 P0301 P0304. Auto ma wgrany program sądząc po doładowaniu i ciśnieniu na listwie. To samo dzieje się na PB95/PB98. Można kręcić silnik pod 6 tysięcy i nic się nie dzieje(chociaż moim zdaniem nie jedzie to tak, jak powinno), ale jak przekroczy się jakąś granicę, to zaraz auto wpada w tryb awaryjny i trzeba je gasić.

    Sprawdziłem sobie w katalogu, że w TBi była pompa(podająca) o numerze 50514534, ale występuje tylko z całym koszem. Znalazłem jakiś zamiennik jeden jedyny, ale nie wiem czy to dobra droga...
    Ostatnio edytowane przez tomkierz ; 02-08-2017 o 17:01

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    dokładnie taki zestaw błędów złapało jak przejechałem się TBi kolegi [MENTION=181]salatin[/MENTION]. auto było niedługo po chipie kiedy dał mi się kulnąć. przycisnąłem auto do odcinki wyskoczył check, auto straciło moc, ledwo udało się zaparkować bo prawie gasło. po odpaleniu na nowo auta wszystko tip top. salatin dał mi za 2 tyg później update że nie pojawił się u niego juz taki błąd mimo że próbował kręcić nie raz. to było parę tygodni temu, nie wiem jak dziś, i czy ma coś do dodania, może się odezwie wywołany oznaczeniem.
    aha, widziałem wykresy i u niego góra obrotów też taka trochę dziwna była i przed i po chipie (auto przed chipem miało trochęponad 190HP o ile pamietam, a moja np miała 211HP) , co mogłoby sugerować że macie podobne niedomaganie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-08-2017 o 20:43
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie

    U mnie w zasadzie błąd mogę wymusić kiedy chcę, nawet jak dokręcę do odcinki na niskich biegach. Byłem u znajomego i zgraliśmy soft, który mam w aucie i wgraliśmy serie i była ta sama historia.

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A sonda sprawna na 100 %
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A ktoś zajżał w kolektor ssący?Może zasyfiony.
    A odma sprawna cała łácznie z zaworkami?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 1.75TBi 2010
    Postów
    19

    Domyślnie

    Sonda nie sypnęła błędami ani razu. Kolektor podobno bez zastrzeżeń. Czemu dokładnie mam się przyjrzeć przy odmie?

Podobne wątki

  1. [159] Check Engine, świece i trudny start przy -15C
    Utworzone przez epidos w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:23
  2. [159] Regulator ciśnienia paliwa na pompie - wymieniać? Błąd check engine
    Utworzone przez NOone w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 10:45
  3. [159] Błąd check engine - obwód pompy paliwa, wyregulowany
    Utworzone przez Natalka159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-05-2016, 20:02
  4. [159] Buczenie przy kręceniu kierownicą i nie tylko - czy to pompa?
    Utworzone przez bobby w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 19:36
  5. Check engine przy 3000 obrotów
    Utworzone przez Miraq w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory