Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Podświetlenie zegarów i przyciski na kierownicy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm, 2009r
    Postów
    13

    Domyślnie Podświetlenie zegarów i przyciski na kierownicy

    Witam wszystkich,

    jestem nowym posiadaczem Alfy 159 SW z końcówki roku 2009 (silnik 1.9 JTDm).

    Ostatnio zauważyłem, że połowa podświetlenia prędkościomierza (prawa część) nie działa - jeździłem głównie w dzień, ostatnio było słonecznie. Pierwsza myśl - żarówka w podświetleniu. Już przeczytałem, jak zdemontować zegary, zbierałem piwo na weekend i miałem się za to zabrać. Jednak dzisiaj rano było pochmurno, ciemno i okazuje się, że podświetlenie działa No i teraz pytanie: są jakieś ustawienia podświetlenia, które mogły tak działać, czy po prostu ten typ tak ma ?

    Druga sprawa to przyciski na kierownicy. Nie działają oba. Aktualizowałem już soft od Blue&Me, odłączałem klemę od aku na 20 minut i nic. Podświetlenie przycisków o dziwo dzisiaj działało, jednak żadnej reakcji na ich przyciskanie. Można coś jeszcze sprawdzić zanim zabiorę się za rozbieranie kierownicy ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W razie potrzebowałbyś przyciski to mam sprawne, chociaż wątpię, żeby oba naraz padły. Może ktoś grzebał przy kierownicy i nie podłączył.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm, 2009r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Też raczej przypuszczam, że to nie wina przycisków. Ktoś kiedyś pisał, że rozkręcił kierownicę, przeczyścił styki i zaczęło działać. Jeszcze zacząłem teraz się zastanawiać, czy to nie wina masy przy akumulatorze - ostatnio jak odłączałem zauważyłem, że po podpięciu masy mogę klemą obracać dookoła (klema zaciskowa bez śrub). Mam jeszcze błąd świec, więc może wszystkiemu winna jest masa...zakupię na dniach nową klemę, wymienię i zobaczę czy będzie jakaś poprawa.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał volve Zobacz post
    Też raczej przypuszczam, że to nie wina przycisków. Ktoś kiedyś pisał, że rozkręcił kierownicę, przeczyścił styki i zaczęło działać. Jeszcze zacząłem teraz się zastanawiać, czy to nie wina masy przy akumulatorze - ostatnio jak odłączałem zauważyłem, że po podpięciu masy mogę klemą obracać dookoła (klema zaciskowa bez śrub). Mam jeszcze błąd świec, więc może wszystkiemu winna jest masa...zakupię na dniach nową klemę, wymienię i zobaczę czy będzie jakaś poprawa.
    Są ustawienia że można wyłączyć jedną stronę podświetlania zegarów to taka opcja na nocną jazdę żeby wzroku nie męczyło. Ja mam tak u siebie a mam angielska wersje .

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16V 150KM SPORTWAGON
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartosz 31 Zobacz post
    Są ustawienia że można wyłączyć jedną stronę podświetlania zegarów to taka opcja na nocną jazdę żeby wzroku nie męczyło. Ja mam tak u siebie a mam angielska wersje .

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Cytat Napisał volve Zobacz post
    Jeszcze zacząłem teraz się zastanawiać, czy to nie wina masy przy akumulatorze - ostatnio jak odłączałem zauważyłem, że po podpięciu masy mogę klemą obracać dookoła
    Mam kleme minusowa do sprzedania jakbyś chciał pisz pw
    Ostatnio edytowane przez MikeDraven ; 24-07-2017 o 11:24

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak jak kolega pisał wyżej, wygląda to na night mode. Jeżeli zegary turbo, temperatura itp.. na środkowej konsoli też się nie świecą to bym obstawiał ten tryb nocny. Wciśnij plus na manetce z lewej strony (ta do ściemniania i rozjaśniania zegarów w czasie jazdy) i przytrzymaj kilka sekund.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDm, 2009r
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sna Zobacz post
    Tak jak kolega pisał wyżej, wygląda to na night mode. Jeżeli zegary turbo, temperatura itp.. na środkowej konsoli też się nie świecą to bym obstawiał ten tryb nocny. Wciśnij plus na manetce z lewej strony (ta do ściemniania i rozjaśniania zegarów w czasie jazdy) i przytrzymaj kilka sekund.
    Nie, nie jest to tryb nocny - nie podświetla się połowa prędkościomierza, obrotomierz i inne zegary są podświetlone (zresztą dzisiaj sprawdziłem i mam wyłączony tryb nocny). Ale to wszystko jest uzależnione od oświetlenia na zewnątrz - jak jest pochmurno to najczęściej podświetlenie jest na full i wszystko jest podświetlone. Natomiast gdy na zewnątrz jest pochmurnie, to podświetla się połowa prędkościomierza (reszta zegarów jest normalnie podswietlona) - od 160 do końca nie jest podświetlone.
    A może da się jakoś wyłączyć automatyczne ściemnianie zegarów ? Bo niby ustawiam sobie jasność podświetlenia, a i tak później w zależności od pogody, automatycznie się ściemnia/rozjaśnia.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Piaseczno/Prażmów
    Auto
    159/GTV SPIDER
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał volve Zobacz post
    Nie, nie jest to tryb nocny - nie podświetla się połowa prędkościomierza, obrotomierz i inne zegary są podświetlone (zresztą dzisiaj sprawdziłem i mam wyłączony tryb nocny). Ale to wszystko jest uzależnione od oświetlenia na zewnątrz - jak jest pochmurno to najczęściej podświetlenie jest na full i wszystko jest podświetlone. Natomiast gdy na zewnątrz jest pochmurnie, to podświetla się połowa prędkościomierza (reszta zegarów jest normalnie podswietlona) - od 160 do końca nie jest podświetlone.
    A może da się jakoś wyłączyć automatyczne ściemnianie zegarów ? Bo niby ustawiam sobie jasność podświetlenia, a i tak później w zależności od pogody, automatycznie się ściemnia/rozjaśnia.
    Oświetlenie zegarów zależy od oświetlenia kabiny ( np. wjeżdżasz do tunelu to ci sie robią jaśniejsze) czujnik oświetlenia kabiny jest w prędkościomierzu ( takie czarne kółko).
    Tryb ten jest niezależny od trybu nocnego. ( tak jest to irytujące, nie nie da się tego wyłączyć :-)

    co do przycisków kierownicy może wystarczy przeczyścić styki kostki zwijaka pod kierownicą ? - mniej rozbierania nie trzeba wyciągać poduszki a jedynie odkręcić osłonę kolumny kierownicy.
    w innym przypadku chyba wyjmowanie poduszki Cię nie minie.
    Ostatnio edytowane przez Szaman_75 ; 25-07-2017 o 13:54

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szaman_75 Zobacz post
    Oświetlenie zegarów zależy od oświetlenia kabiny ( np. wjeżdżasz do tunelu to ci sie robią jaśniejsze) czujnik oświetlenia kabiny jest w prędkościomierzu ( takie czarne kółko).
    Tryb ten jest niezależny od trybu nocnego. ( tak jest to irytujące, nie nie da się tego wyłączyć :-)
    Dzięki Szaman_75 - nie wiedziałem do czego służy ten czujnik. Ostatnio rozbierałem dwa liczniki i się zastanawiałem. Mam pomysł jak to wyłączyć. Zakleić czujnik od środka czarną taśmą izolacyjną. Czujnik cały czas będzie wskazywał noc i podświetlenie będzie na max.

Podobne wątki

  1. Podświetlenie zegarów
    Utworzone przez kozanutria w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 10:28
  2. [164] Podświetlenie zegarów
    Utworzone przez saroo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 15:07
  3. [159] Podświetlenie zegarów
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 01:01
  4. [146] podświetlenie zegarów
    Utworzone przez Michele87ar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 19:42
  5. Podświetlenie zegarów
    Utworzone przez MARIN w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 21:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory