Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Witraki na chłodnicy a klima

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    patrz na schemat ktory Ci wkleilem, akurat eLearn wrzucił go w marnej jakosci do pdfa, ale cos da się odczytać, a jak nie to looknij do eLearna albo mogę zrobić w lepszej jakości (już bym CI to zrobił ale właśnie update Win10 który mi się ledwo co zainstalował zepsuł mi coś w systemie, najpierw WiFI nie działało, teraz nie mam w eLearnie schematów/rysunków - teraz już czas spać, jutro najwyżej przeinstaluję eLearna). masz też opis, w pdfie więcej niż wkleiłem.
    w skrzynce masz 2 przekazniki T6 i T7, one załączają na 2 bieg osobno każdy z wentylatorów, więc albo któryś Ci padł, albo bezpiecznik (F7 tylko możliwy, bo F6 jest też dla 1 biegu akurat dla obu wentylatorów a on CI działa), no albo coś z kablami. Przekaźnik na chłodnicy to J30 i on załącza 1 bieg dla obu wentylatorów naraz - on na pewno CI działa skoro jeden chodził, a drugi nie - masz padnięty któryś rezystor O10 lub O12. wszystko jest na schemacie widoczne.

    co do rezystora, ja też mierzyłem standardowymi sondami, trochę ciężko było podejść do tego przy turbinie, ale się da. może wykręć sobie - mała grzechotka + bit PH2, będzie łatwiej mu się przyjrzeć.

    a mechanika to może zmień skoro już zdiagnozowałeś pierwszy uszkodzony rezystor a on CI wmawiał że tak jest OK- nie wie a gada głupoty a kasę kasuje.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 27-07-2017 o 23:13
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Epsonix: Dzięki za schematy
    Aby się upewnić, czy do TBI są takie same pojechałem dziś rano ponownie w ASO: poprosiłem szefa aby odpalił najnowszy eLearn. Schematu coś nie chciał się zaciągnąć, ale otworzył się opis funkcjonalny i wyraźnie tam napisali że na pierwszym biegu oba wentylatory powinny chodzić razem, i na drugim biegu również oba razem. Więc prawdopodobnie schemat jest podobny jak dla V6..
    Nie dopisałem wczoraj: jak zajrzałem do skrzynki z przekaźnikami, to T06 opisany "Fan1" jest nieduży, a T07 "Fan2" jest od niego prawie 2x większy.. to mnie zastanowiło, bo sugeruje, że przez T07 idzie większy prąd, a więc może duża prędkość... I rzeczywiście na schemacie jest 50A, gdy na T6 jest "tylko" 30A ...
    W każdym razie ASO zamówili rezystor (270zł..), i stwierdzili, że muszą sprawdzić przekaźniki...

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    270zl, wow, czemu nie uzywka za psie pieniadze, z reszta pewnie pasuje od innych silnikow a nawet producentow

    wczesniej w aso ci wmawiali ze tak ma byc jak u ciebie?jesli tak to co oni na to ze im udowodniles ze jednak zle dziala?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Dziś rano wymienili mi rezystor. Przeprosili że się wczesniej pomylili z diagnozą.. Teraz oba wiatraki chodzą z tą samą prędkością i na 1szym i na 2gim biegu.
    Za rezystor wzięli po opuście ok. 200zl. Drogo, ale chłodzenie to wazna.sprawa i nie chcialem używek, a nie miałem czasu szukać zamienników. Rzeczywiscue, sprawdzilem w ePerze to jest to ten sam element do wielu aut grupy fiata.. ale cena tez ta sama..

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jak mawia klasyk "I've lerned something today....".
    Zwracam honor, nie chciałem wprowadzać w błąd. Teraz czytam to po raz drugi i rzeczywiście to jest podejrzane. Jeśli już to powinno było być 1 na 1 biegu.... potem dolacza sie 2 na 1 biegu..... potem 2 na drugi bieg i ostatecznie oba na 2 biegu.

    Sorka.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [159] Klima
    Utworzone przez Black Wolf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 22:46
  2. klima
    Utworzone przez lukaryte23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 08:28
  3. [145] wentylator chłodnicy JTD z klima :(
    Utworzone przez loco145 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 21:26
  4. [156] Wentylator chłodnicy, a klima
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 10:27
  5. [156] klima...
    Utworzone przez Mitek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-04-2008, 07:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory