Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kopci pali i nie jedzie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie Kopci pali i nie jedzie

    Panowie, borykam się z tą chyba "usterką" już od ponad roku. Muszę to w końcu załatwić do końca. Rok temu miałem przygodę z turbiną
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ladowania.html
    Nadmienię, że od momentu zakupu turbina wydaje dźwięk jak "karetka". Po regeneracji odgłos identyczny, do tego doszedł taki delikatny pisk. Pojawia się on przy doładowaniu 0,4-0,8. Podjechałem do znajomego mechanika, dokręcił turbo od dołu tyle ile mógł i dźwięk mniejszy ale jest. Kolejny niepokojący objaw to kopcenie na czarno przy dodawaniu gazu + spalanie większe o jakiś 1L niż z przed roku. Może jakby mniejsza moc ale to może być sprawa przyzwyczajenia się do osiągów. Zmierzyłem korekty wtrysków i na 4 cylindrze miałem spory plus, około +2 reszta korygowała. Jakieś 2 tyś temu wlałem jakiś syf do diesla na pełny bak i korekty jakby lepsze. Zastanawia mnie jeszcze sprawa powietrza mierzonego i planowanego, są spore różnice. Zmierzyłem w 1.9 z crroswagona wartości prawie równe. Więc pytanie, co może być przyczyną kopcenia i większego spalania, Czy po regeneracji turbo powinien zmienić się jej dźwięk? Obawiam się, że turbo nie było zregenerowane. Może poprzednio spadła tylko jakaś rura. Podaję logi z AlfaODB tak na szybkości złapane:
    Korekta paliwa Cyl. 1, mm3/inject; -0,78
    Korekta paliwa Cyl. 2, mm3/inject; -0,25
    Korekta paliwa Cyl. 3, mm3/inject; 0,05
    Korekta paliwa Cyl. 4, mm3/inject; 0,43
    Korekta paliwa Cyl. 5, mm3/inject; 0,54
    Mierzona masa powietrza, mg/inject; 368
    Docel. masa powietrza, mg/inject; 280,5
    Korekta paliwa Cyl. 1, mm3/inject; -0,78
    Korekta paliwa Cyl. 2, mm3/inject; -0,24
    Korekta paliwa Cyl. 3, mm3/inject; 0,05
    Korekta paliwa Cyl. 4, mm3/inject; 0,41
    Korekta paliwa Cyl. 5, mm3/inject; 0,53
    Mierzona masa powietrza, mg/inject; 330,5
    Docel. masa powietrza, mg/inject; 290,5

    Proszę o sugestie. W poniedziałek jadę do znajomego na podnośnik rozebrać przód auta. Na co zwrócić uwagę?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 16V
    Postów
    36

    Domyślnie

    Sprawdz rury dolotowe do turbo. Ja miałem tak ze mi gwizdała po niby regeneracji i rok jeździłem tak aż rozebalo turbo. I wtedy zobaczyłem ze waż z powietrzem do turba był pęknięty i nie mogła doładować. Wcześniej kopciła przy bucie i dynamicznej jeździe. Troche oleja tez ubywało teraz wiem ze spalany był. W tej chwili auto u mechanika.[emoji24]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Kolego wyjmij wtryskiwacze i na maszynę do sprawdzenia, mi auto przez uwalone wtryski ostro dymiło nawet przy lekkim dodawaniu gazu teraz zero dymka nie puści nawet przy ostrym bucie. Lejące wtryski to w sporej mierze przyczyna dymienia, i mogą powodować wypalanie tłoków, a widziałem już takie.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Masz regenerowaną turbinę. Z doświadczenia obstawiam, że jest to jej sprawka. Większość tych regeneracji to porażka i dużo by o tym pisać. Zrób logi doładowania i zapewne ci wyjdzie niedoładowanie.

    - - - Updated - - -

    Nie wiem po co założyłeś nowy temat jak w poprzednim na samym końcu podano ci co i jak szukać. I przede wszystkim w pierwszym zdaniu ostatniego posta, moim zdaniem właściwą sugestię. Tylko aby to potwierdzić to trzeba zrobić logi. Inaczej tak możesz pisać i gdybać całe wieki.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Może na początek test przelewowy wtrysków zrobię. Nakieruje mnie na coś? jutro jadę do mechanika szukać rozwiązania, w okolicy z tego co się dowiedziałem to nie mam fachmana od wtrysków. Gdzieś do stolicy będę musiał się udać. Jakiś namiar może ktoś ma?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Tak z ciekawości. Czy te wartości korekt są w pożądku? Kolega mówił że miał na czwartym cym. +2 przed jakimś siuwaksem. Teraz one wyglądają chyba ok. Tak? Czytałem że do +/-1 korekty sugerują, że wtryski zachowują się poprawnie. Czy to zbyt duże uproszczenie i wtryski też mogą koledze powodować dymienie.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    do +-1 jest ok. Trochę powyżej też jeszcze się nic nie dzieje ale warto obserwować
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Co do dużego dymienia to ja raz miałem przypadek że filtr powietrza po 5 tyś km wyglądał jak wyciągnięty z d.... . Okazało się że ten dekielek przykrywający od spodu tą puszkę na filtr był źle skręcony i filtr był bardzo brudny i nawet jego dół wilgotny. Po wymianie na nowy dymienia zostało z 20% co teraz na oko bez dpf wydaje mi się w normie . I spalanie trochę się zmniejszyło. Pisku nie miałem i pewnie on u Ciebie też nie jest z tym związany ale przyszło mi do głowy zapytać kiedy filtr zmieniłeś. Ja niestety że względu na miejsce pracy ciągle się szlajam po bardzo kurzącym się placu i podejrzewam że będę musiał go często wymieniać. Pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    Wiec na wizycie na podnośniku udało mi się złamać klamkę od maski . A tak na poważnie, pisku nie zlokalizowałem. Jedynie znalazłem wyciek oleju na łączeniu rurki chłodzącej turbo, dokręcone, jedna śruba cały obrót druga pół. Zobaczymy za kilka dni efekty. Gumowa rura od turbiny słabo skręcona na zwykłą opaskę, która pękła przy dokręcaniu. Kolejna niedoróbki "najlepszego" mechanika od alf w mazowieckim. Dziś podłączyłem kompa i troszkę pomiarów, ciśnienie doładowanie mierzone większe niż docelowe, a masy powietrza na odwrót. Może to wskazywać na przepływkę? Co do filtra wymieniałem w listopadzie u "najlepszego" wiec też może nie dokręcili dekielka, sprawdzę w sobotę na kanale. Dzięki za sugestię. Jeszcze raz przejrzę szpilki w kolektorze, może któraś niedomaga.

Podobne wątki

  1. [159] Ciężko pali,kopci i szarpie.
    Utworzone przez ewelinka377 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 11:30
  2. [145] 145 1.6 boxer kopci pali na 3 cylindry wymienilem swiece kable co jest?
    Utworzone przez majki_222 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 17:37
  3. 1.9 JTD kopci i jedzie dopiero po 2-2500 tys/obrotów
    Utworzone przez Ramzes82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-04-2011, 23:16
  4. [146] dużo pali, falujące obroty, nieodpala, jedzie ale tylko na niskich obrotach
    Utworzone przez MegaBajtus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 14:21
  5. [145] Boxer - mocno kopci, dużo pali, w oleju jest paliwo
    Utworzone przez osa150 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory