Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Powódź w aucie

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    ok ogarnąłem - nie wpiąłem kabelka od czujnika palucha.
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    No nieźle. Pełna profeska. Szacun. Tylko mnie zastanawia jak może podciekać tędy między drzwiami a tą blachą. To by znaczyło że gdzieś w drzwi też puszczą wodę a przecież drzwi są szczelne. To skąd woda tamtędy akurat może się dostawać. Ciekawe

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    No nieźle. Pełna profeska. Szacun. Tylko mnie zastanawia jak może podciekać tędy między drzwiami a tą blachą. To by znaczyło że gdzieś w drzwi też puszczą wodę a przecież drzwi są szczelne. To skąd woda tamtędy akurat może się dostawać. Ciekawe
    Dzięki 2 dni siedziałem nad tym.
    eee drzwi nigdy nie będą super szczelne - z czasem zawsze będzie w środku mokro podczas deszczu... Woda to kure***o
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    No nieźle. Pełna profeska. Szacun. Tylko mnie zastanawia jak może podciekać tędy między drzwiami a tą blachą. To by znaczyło że gdzieś w drzwi też puszczą wodę a przecież drzwi są szczelne. To skąd woda tamtędy akurat może się dostawać. Ciekawe
    Żadne drzwi nie są szczelne. Nie mogą być zresztą szczelne. W każdym aucie woda się dostaje do wnętrze drzwi i jeśli jest dobrze odprowadzona to nic się nie dzieje. W 159 wykrusza się pianka między blachą profilowaną i konstrukcją drzwi. To znany problem w wielu samochodach z tym rozwiązaniem.

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Hehehe. To teraz wam coś śmiesznego powiem. Od początku tego wątku prześledziłem sprawę tych powodzi. Przeczytałem chyba z miliard tematów u nas na forum i z ciekawości sam sprawdziłem u siebie po myciu. Nigdy jakoś na to nie zwróciłem uwagi ale jeden próg też był wyraźnie mokry po otwarciu drzwi. Wszystko w środku suche. Pewnie jeszcze. dobrze że się na ten wątek natknąłem za wczasu. Wczoraj wieczorem kupiłem już uszczelkę E i czeka na wymianę starej . Jak będę tylko miał trochę czasu to i ja się za to biorę. Pozdrawiam

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    Hehehe. To teraz wam coś śmiesznego powiem. Od początku tego wątku prześledziłem sprawę tych powodzi. Przeczytałem chyba z miliard tematów u nas na forum i z ciekawości sam sprawdziłem u siebie po myciu. Nigdy jakoś na to nie zwróciłem uwagi ale jeden próg też był wyraźnie mokry po otwarciu drzwi. Wszystko w środku suche. Pewnie jeszcze. dobrze że się na ten wątek natknąłem za wczasu. Wczoraj wieczorem kupiłem już uszczelkę E i czeka na wymianę starej . Jak będę tylko miał trochę czasu to i ja się za to biorę. Pozdrawiam
    Te uszczelki E są do du""y jak już lepsze większe D - lepiej uszczelni... A jeszcze lepiej to kolego w ogóle nie ściągaj tych starych - tylko dobrze oczyść blachę dookoła i tak od serca nawal silikony motoryzacyjnego bez kwasy octowego... Ja w dwóch drzwiach wymieniłem uszczelkę i co z tego jak i tak obabrałem to sylikonem. Pozostałe drzwi już nie kombinowałem z uszczelkami.

    Dobrze Ci radzę - robiłem niedawno jak wiesz. Olej te uszczelki E. Osusz dobrze stare, wyczyść blachę nawal sylikonu i będzie git.

    U mnie znaczna poprawa. Po ulewnej nocy - susza.
    Po myjce - susza.

    Tak już pełno wody na progach stało... teraz nic
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Myślałem żeby E dać z obu stron na zakładkę . Tj. na drzwi i blachę. Ja na pewno będę robił na uszczelki i to na całej powierzchni do okoła, bo już i tak kupiłem maty do wygłuszenia drzwi. Chce to zrobić już przy okazji skoro i tak wypadało by rozebrać wszystkie wrota. Ale dzieki za sugestie. Jeszcze przemyśle te uszczelki. Na pewno mi z tym długo zejdzie bo mało czasu wolnego. Narazie zdjąłem wczoraj boczek z tych drzwi co ciekną . A tak na marginesie to stara uszczelka od spodu wygląda tragicznie. Aż dziwne że nie miałem basenu z tyłu. Pewnie to tylko zasługa garażu i gumowych dywaników.

Podobne wątki

  1. Pilnie "powódź" w aucie
    Utworzone przez dbh w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 19:46
  2. klima? powódź
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 11:55
  3. [145] Powódź w aucie - pomocy
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 19:59
  4. [33] Powódź w Alfie
    Utworzone przez lukasz169 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 19:21
  5. [166] Powódź w aucie !!!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 15:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory