Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Powódź w aucie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie Powódź w aucie

    159 sw...

    Ostatnio coś mi śmierdziało w aucie... Jakąś stęchlizną czy coś. Szczególnie jak teraz tak morko. Po obfitej w deszcz nocy przy pokonywaniu ostrego zakrętu zauważyłem że wlało się troszkę wody do auta od strony pasażera. Szczeliną pomiędzy progiem a drzwiami pod głośnikiem. Pomyślałem skąd tam ku.... woda rozebrałem drzwi i faktycznie w środku było widać że coś tam jest mokro. Ale nie bardziej mokro niż w pozostałych drzwiach. Uszczelki niby ok. Chwytam podłogę a tam mokra. Wręcz się wyciska! Chwytam z tyłu dywanik a tam jeszcze gorzej te gąbki pod wykładziną tak opite że wszystko pływa. I tylko prawa strona pod nogami pasażera tył i przód.

    Możliwe że nabiera wody gdzieś z podłogi ???? Są tam jakieś otwory czy coś ?

    Wali mi w aucie skarpetami przez to że te dywany takie mokre - masakra.
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    uzyj wyszukiwarki. woda dostaje sie do wnetrza. jest tam wszystko.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał takpoprostu Zobacz post
    159 sw...

    Ostatnio coś mi śmierdziało w aucie... Jakąś stęchlizną czy coś. Szczególnie jak teraz tak morko. Po obfitej w deszcz nocy przy pokonywaniu ostrego zakrętu zauważyłem że wlało się troszkę wody do auta od strony pasażera. Szczeliną pomiędzy progiem a drzwiami pod głośnikiem. Pomyślałem skąd tam ku.... woda rozebrałem drzwi i faktycznie w środku było widać że coś tam jest mokro. Ale nie bardziej mokro niż w pozostałych drzwiach. Uszczelki niby ok. Chwytam podłogę a tam mokra. Wręcz się wyciska! Chwytam z tyłu dywanik a tam jeszcze gorzej te gąbki pod wykładziną tak opite że wszystko pływa. I tylko prawa strona pod nogami pasażera tył i przód.

    Możliwe że nabiera wody gdzieś z podłogi ???? Są tam jakieś otwory czy coś ?

    Wali mi w aucie skarpetami przez to że te dywany takie mokre - masakra.
    Witaj kolego.
    Było już o tym i jest cały wątek.
    Ale napisze jeszcze raz. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, następnie odkręcić tą metalową blachę, która jest przykręcana do drzwi. Pod nią oryginalnie jest materiał/uszczelka uszczelniająca która po prostu po latach jest sparciała i sie kruszy. Trzeba ją wykruszyć i użyć np. masy uszczelniającej reinz lub nawet kleju do szu w małej ilości i to dookoła przesmarować od wewnątrz oczywiście. Poskręcać wszystko do kupy i spokój na lata !!!
    Polecam to zrobić na wszystkich drzwiach skoro taka powódź jest.

    PS
    Dywaniki wyciągnij z samochodu i oddaj do prania tapicerek. Wysusza ci wszystko i pozbędziesz się zapachu stęchlizny z wnętrza.

    Życzę miłej pracy i efektów

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Witaj kolego.
    Było już o tym i jest cały wątek.
    Ale napisze jeszcze raz. Trzeba zdjąć tapicerkę drzwi, następnie odkręcić tą metalową blachę, która jest przykręcana do drzwi. Pod nią oryginalnie jest materiał/uszczelka uszczelniająca która po prostu po latach jest sparciała i sie kruszy. Trzeba ją wykruszyć i użyć np. masy uszczelniającej reinz lub nawet kleju do szu w małej ilości i to dookoła przesmarować od wewnątrz oczywiście. Poskręcać wszystko do kupy i spokój na lata !!!
    Polecam to zrobić na wszystkich drzwiach skoro taka powódź jest.

    PS
    Dywaniki wyciągnij z samochodu i oddaj do prania tapicerek. Wysusza ci wszystko i pozbędziesz się zapachu stęchlizny z wnętrza.

    Życzę miłej pracy i efektów
    Uprzejmie dziękuję za pomoc = autko teraz schnie w garażu. Jutro zabiorę się za uszczelnianie.
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Dywaniki koniecznie wyjmij i ponacinaj gąbkę, która nasiąknęła wodą. Jak nie wysuszysz to zrobi się tam pleśń i nie pozbawisz się jej ani smrodu z auta. W jednej z moich 159 miałem taką sytuację i suszyłem to chyba 3 dni na słońcu i wietrze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał takpoprostu Zobacz post
    Uprzejmie dziękuję za pomoc = autko teraz schnie w garażu. Jutro zabiorę się za uszczelnianie.
    Nie garaż tylko wyjmij siedzenia i zdemontuj wykładziny. Są w sumie 3 i nie jest wielkim problemem je wyjąć po kolei.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dywaniki koniecznie wyjmij i ponacinaj gąbkę, która nasiąknęła wodą. Jak nie wysuszysz to zrobi się tam pleśń i nie pozbawisz się jej ani smrodu z auta. W jednej z moich 159 miałem taką sytuację i suszyłem to chyba 3 dni na słońcu i wietrze.

    - - - Updated - - -



    Nie garaż tylko wyjmij siedzenia i zdemontuj wykładziny. Są w sumie 3 i nie jest wielkim problemem je wyjąć po kolei.
    No nie wiem... Te z przodu od pasażera to spory problem miałem by wyjąć... A co dopiero spod siedzenia to wyjąć ;(

    - - - Updated - - -

    A mam jeszcze pytanie - czy by wyjąć podłogę z tyłu - muszę podnieść tylną kanapę ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Wyjęcie środka to 30 minut, zdemontuj fotele (po dwie śruby na fotel) , listwy z boku są na kołki wciskane i śrubkami dołem skręcane.
    Tylna kanapa do wyjęcia mocno pociągnąć do góry i wychodzi . nawet tunelu środkowego nie trzeba wyjmować !!!
    PS
    Zakup sobie dwie spinki do tylnej kanapy bo one są jednorazowe !!! a kosztują ok. 15zł za sztukę

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Wyjęcie środka to 30 minut, zdemontuj fotele (po dwie śruby na fotel) , listwy z boku są na kołki wciskane i śrubkami dołem skręcane.
    Tylna kanapa do wyjęcia mocno pociągnąć do góry i wychodzi . nawet tunelu środkowego nie trzeba wyjmować !!!
    PS
    Zakup sobie dwie spinki do tylnej kanapy bo one są jednorazowe !!! a kosztują ok. 15zł za sztukę
    Ło kur*** już raz przerabiałem demontaż kanapy katastrofa. Kurde może po prostu uszczelnie drzwi i poczekam aż wyschnie samo - teraz ma być ładna pogoda na słoneczku.
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Demontaż kanapy to katastrofa?
    Jak kolega wyżej demontaż wnętrza to spokojnie 30 minut i wszystko załatwione [emoji4]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał takpoprostu Zobacz post
    Ło kur*** już raz przerabiałem demontaż kanapy katastrofa. Kurde może po prostu uszczelnie drzwi i poczekam aż wyschnie samo - teraz ma być ładna pogoda na słoneczku.
    Rób jak chcesz. My Ci radzimy, jak to powinno być zrobione, żeby było dobrze. Jak chcesz jeździć i wozić innych w zagrzybionym aucie to już inna sprawa...
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 28-07-2017 o 10:43

Podobne wątki

  1. Pilnie "powódź" w aucie
    Utworzone przez dbh w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 19:46
  2. klima? powódź
    Utworzone przez LUKI83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 11:55
  3. [145] Powódź w aucie - pomocy
    Utworzone przez themim w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 19:59
  4. [33] Powódź w Alfie
    Utworzone przez lukasz169 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 19:21
  5. [166] Powódź w aucie !!!
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-08-2008, 15:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory