Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: dziwna utrata mocy

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dołączę się do tematu. U mnie problem wygląda podobnie. Raz auto przyśpiesza normalnie poniżej 2tyś obrotów, natomiast za kolejnym razem muszę go wkręcać wyżej i przy 2000-2200 odczuwam normalną moc.
    Zdecydowanie odbiera to komfort jazdy. Zaznaczę, że od dłuższego czasu mam problem z alternatorem(przypuszczam że szczotki). Raz działa dobrze, raz nie. Miałem już moment, że turbo zaczęło się porządnie załączać dopiero przy 3tyś obrotów. Następstwem tego było automatyczne wyłączenie abs ,kontroli trakcji i ostatecznie nie mogłem odpalić auta. Winny okazał się rozładowany akumulator, a co za tym idzie alternator jest już u schyłku swojej żywotności. Naładowałem aku i wszystko wróciło do normy. Długi czas świeciła się kontrolka akumulatora podczas moich niemiłych niespodzianek na drodze. Mimo, że zgasła po jakimś czasie i aku się już kompletnie nie rozładowywuje, to nadal zdarza się ze zwariuje jakiś z czujników (np. blokowania kierownicy) i akumulator po sprawdzeniu prostownikiem, nadal nie jest w pełni naładowany. Wnioskuję, że alternator działa, ale nie tak jak powinien. Jestem nowym posiadaczem auta i zwróciłem uwagę, że poprzednim właściciel już coś działał z prądem. Oprócz oryginalnego połączenia alternator-akumulator, połączył dodatkowo jednym kablem jedno z drugim. Wnioskuję, że chciał wzmocnić ładowanie ? Jestem już umówiony z mechanikiem na wymianę , ale męczy mnie temat chwiejności mojego momentu obrotowego. Czy problemy z nieodpowiednim ładowaniem mogą odbijać aż tak na elektronice ? Czy od tych spadków napięć mógł uszkodzić się jakiś czujnik ? Dodam też, że cały czas mruga mi kontrolka z przebiegiem auta. Wyczytałem, że dzieje się tak od spadku napięć (?)

    Dpf'a nie ma, egr również. Przepływka wymieniana rok temu, aku też.

    pzdr
    Ostatnio edytowane przez Waldi254 ; 09-08-2017 o 23:54

  2. #12
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Wczoraj zauważyłem kolejny problem, otóż gdy odpaliłem auto to musiałem go dłużej kręcić i silnik tak jak by chciał złapać i puszczal dopiero po chwili takiego kręcenia odpalił, dzisiaj rano miałem to samo, podejrzewam przepływomierz ale nie jestem pewny czy to on zaczyna głupiec i przez niego mam problemy

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Panowie, a jak u Was z klapami wirowymi?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4jtd
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Panowie, a jak u Was z klapami wirowymi?
    Poprzedni właściciel usunal

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Od 3lat już nie mam klap

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem przepływomierz, dołączyłem go i przejechałem się kawałek i nie było przyrostu mocy więc przepływomierz jest sprawny, został mi chyba tylko zawór podcisnienia overboost lub w ostateczności czyszczenie turbiny, no chyba że ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co to może być?

    - - - Updated - - -

    Ma ktoś może pomysł jak sprawdzić overboosta?

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja bym podmienił od kolegi
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    A jest tu może ktoś z okolic Jaworzna to mógłbym podjechać

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    mam pytanie. [po odpaleniu silnika na biegu jałowym zawór overboost powinien zasysać powietrze z przewodu od turbo ?? bo u mnie tak jest i w dodatku nie robi tego ciągle tylko pulsacyjnie, czy to normalne??

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Zamówiłem nowy zawór overboost, zobaczymy czy pomoże, mam pytanie a może coś nie tak jest jednak z egr em i przez to tak się dzieje, mam zaslepiony blacha z otworami, może warto go całkiem zaslepiony i wywalić z ECU?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. chwilowa utrata mocy w JTD
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 12:29
  3. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory