Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: dziwna utrata mocy

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie dziwna utrata mocy

    witam, mam problem ze swoim autem. Czasami wszystko działa dobrze a czasami podczas dodawania gazu wskaźnik turbo pokazuje ze jest doładowanie a auto tak jakby straciło moc i wolniej przyśpiesza. podejrzewam zawór sterujący turbiną, jak myślicie czy to możne być jego wina? na kompie nie pokazuje żadnych błędów.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że mam alfe 1.9 150km z toku 2007, i podczas bardzo dynamicznej jazdy delikatnie przykrości na szaro

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja obstawiam gumowe węże od turbo.
    Są 3 albo nawet 4... dokładnie nie pamiętam.

    Dwa jak otworzysz maskę- idą od zaworu VGT.
    Trzeci jest pod autem- trzeba ściągnąć pampersa i przy samej turbinie jest jeszcze króciutki taki sam gumowy jak "na górze"

    Nawet jeśli wyglądają nienajgorzej- warto wymienić bo to koszt żaden, a u mnie zrobiło niesamowitą różnicę.


    Ten na dole mi niedawno sparciał i był totalnie nieszczelny... po wymianie auto znów przyspieszało. Ach no i błędu nie było żadnego.


    Kup od razu fi 4- mniejszego nie ma co bo nawet jak Ci się uda założyć to zapewne się rozerwie zaraz.
    Wąż do paliw o olejów.... tak jest napisane na tym co kupiłem. Inwestycja max 10zł... kup tak z 1,2-1,4m - z zapasem.


    Jak zadziała to masz auto naprawione- jak nie to szukaj dalej przyczyny.


    BTW- mi też jakieś tam doładowanie pokazywało mimo braku dolnego węża. Ale było dużo mniejsze i narastało powoli.
    Wcześniej zanim całkiem się rozleciał- autko wolniej reagowało na gaz i nie miało takiej petardy jak mieć powinno.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 07-08-2017 o 10:50
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Ale u mnie wskaźnik pokazuje ładowanie nawet na Maxa, wydaje mi się że jeśli węże by były uszkodzone to cały czas by się coś działo a u mnie Raczej co kilka dni tak się dzieje a tak kto auto działa normalnie jedyne co zauważyłem to gdy zaczyna głupiec to np. Wskaźnik pokazuje prawie max turbo a gdy znowu zacznie normalnie pracować to przez chwilę wskaźnik spadnie i po chwili znowu zwiększa doładowanie.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    własnie byłem sprawdzić przewody od turbo i wyglądają na całe ale profilaktycznie je wymienię, przy okazji wyczyściłem czujnik ciśnienia w kolektorze bo był cały zawalony.Mam pytanie, czy po zgaszeniu auta w przewodach które idą od overboosta do turbiny i w którym idzie do overboosta powinno być ciśnienie bo ja zaraz po zgaszeniu auta zdjąłem oba i w żadnym nie było ciśnienia, mam jeszcze jedno pytanie czy można obejść na chwile overboosta i podpiąć oba przewody bezpośrednio alby sprawdzić czy wszystko jest ok z turbo bo gdzieś wyczytałem na necie ze tak niby można.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Rzeczywiście to może być zacinający się VGT... no ale wężyki zawsze warto wymienić- tylko trzeba pamiętać żeby wszystkie wymienić,a nie tylko te dwa co są widoczne po otwarciu maski.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 08-08-2017 o 11:10
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Postaram się je wymienić jak najszybciej. Spróbuję podpiąć te dwa że sobą bez zaworu i sprawdzę czy jest jakaś zmiana bo podobno zaraz po zgaszeniu silnika w przewodach powinno być ciśnienie a y mnie nie ma

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Wymieniłem wszystkie gumowe przewody i niestety nic to nie dało, nadal czasami auto traci moc, jest jakiś sposób czy overboost jest sprawny?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    wtedy kiedy traci moc to kopci?
    masz dpf?

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    146

    Domyślnie

    Raczej nie kopci bo nie widzę w lusterku, nie mam dpf i egra

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. chwilowa utrata mocy w JTD
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 12:29
  3. [156] Okresowa utrata mocy.
    Utworzone przez LouisRenegade w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:56
  4. Przerywanie utrata mocy co to????
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 13:54
  5. Utrata mocy 19.jtd
    Utworzone przez sebaaaaaaaa w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory