Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Brak podnoszenia/opuszczania szyby

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie Brak podnoszenia/opuszczania szyby

    Witam, wiąże się z następującym problemem. Kiedyś kiedyś zalałem ciut sterowanie szybami i lusterkami wodą, skasowałem błędy jakie były i jeździłem dalej, lecz po jakimś okresie czasu przednia szyba kierowcy zaczęła wariować tzn. Nie chciała się opuszczać i podnosić. Wykonywała po kilka centymetrów w górę i dół i tyle. Na początku myślałem że to wina mechanizmu więc go rozbralem i nasmarowałem ale nie było nic tam widać by było coś uszkodzone, złożyłem lecz nic to nie dało. Podejrzewałem również silniczek więc został podniemiony lecz to również nie przyniosło żadnych efektów. Po podaniu napięcia na krótko na silnik wszystko ładnie chodzi i podnosi. Nie pokazuje żadnych błędów, przez program alfa obd podnoszenie/opuszczanie również nie działa (tzn działa ale jest pyknięcie przekaźnika, lekki ruch szyby (czasami nawet i szyba się nie ruszy) i tyle.) Rozebrałem panel sterowania , była zaśniedziała jedna ze ścieżek ale od podświetlenia przycisków więc to raczej też nie to. Po odłączeniu czujnika w drzwiach wyświetla się tylko błąd ale to wg mnie normalne ale szyba nadal nie działa.

    Ogólnie podsumowując podejrzewam że:
    -centralka "widzi" że szyba nie może już dalej się opuści/podnieść i nie pozwala na jakikolwiek ruch szyby (czy to wina czujnika ale ten wydaje się być dobry ?)
    -mam jeszcze jedno podejrzenie ale wydaje się dla mnie zbyt komiczne (podczas podnoszenia szyby silnik stawia zbyt duży opór który blokuje szybę by ta wykonala jakis ruch co by wskazywało że jest to wina mechanizmu (ale przy podłączeniu na "krótko" wszystko dziala jak należy( od razu powiem że akumulator którego użyłem jest to jakiś stary trup który został wyjęty z samochodu x lat temu). Czytałem również o programowaniu, ale jak mam je zaprogramować jak nie mogę ich ruszyć choć na 2 centymetry ? xD

    Potrzebuję jakiejś rady zanim wydam niepotrzebnie pieniądze mam nadzieję że wszystko zrozumiale wyjaśniłem (jeżeli są jakieś błędy w pisowni to przepraszam ale pisze z garażu na telefonie)

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm @232KM 500NM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Miałem może nie to samo, ale podobny dziwny problem. Prawa szyba opuszczała się tylko jak lewe drzwi były otwarte. Nie zawsze też działało odblokowanie drzwi z przycisku na konsoli. Po długich poszukiwaniach okazało się że problem jest przy wtyczce wiązki wychodzącej z lewych drzwi do nadwozia. Nadłamany przewód zaraz przed wtyczką(niestety nie pamiętam jaki to był kolor). Twoje objawy trochę mi nie pasują ale może warto sprawdzić.

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Temat w pewnym sensie już opanowany, winna jest centralka, podczas podnoszenia/opuszczania dochodzi do jakiegoś zwarcia na centralce i strasznie grzeje się jeden element na płytce. Dziwne jest jeszcze to że obwód od czujnika w uszczelce.jest cały czas zwarty, i nie jest to wina wiązki bo już sprawdzałem. Definitywnie występuje na płytce zwarcie podczas wspomnianych czynności. Zostaje mi chyba kupno nowej centralki no chyba że ma ktoś schemat centralki to może coś się uda jeszcze zrobić.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar CINEKX81
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    LIBIĄŻ
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 280 2019, ALFA ROMEO 159 1.9 JTDM 16V EX HIGH SPORT 2009
    Postów
    465

    Domyślnie

    nie wie ktoś może co może być przyczyną nie opuszczania sie szyb z pilota, cały czas ta funkcja działała nagle przestała być dostępna!!!

Podobne wątki

  1. [GTV] Gdzie kupić tani mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby?
    Utworzone przez daniel85 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 09:23
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 19:22
  3. [159] Mechanizm opuszczania/podnoszenia szyb - tył
    Utworzone przez sebsob w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 18:23
  4. Przycisk podnoszenia/opuszczania szyby
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 08:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory