Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Romeo Brera 2,4JTDM vs Audi TT 1,8T Quattro

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Audi TT 1.8T 225 Quattro
    Postów
    9

    Domyślnie Romeo Brera 2,4JTDM vs Audi TT 1,8T Quattro

    Koledzy, posiadam Audi TT 1,8T Quattro z chipem i dwonpipe na 260KM. Stoję przed dylematem czy zachować to Audi na lata i zrobić z niego klasyka czy może jednak czas na zmianę i przejście do Brery. Czy ktoś z Was miał może porównanie tych dwóch samochodów. Podejrzewam, że testy takie jak chociażby z jednego z odcinków Top Gear będą tyczyły się drugiej generacji TT w zestawieniu z Alfą. Druga generacja to już całkiem inna bajka więc niewiele idzie wywnioskować. Jeśli ktoś z Was miał styczność z jednym i drugim samochodem to bardzo proszę o informację. Moja jazda to w 70% miasto w 20% krótkie trasy w 10% trasy długie. Nie szukam woła roboczego, szukam czegoś o co będę dbał i doprowadzę do idealnego stanu (TT jest aktualnie bardzo blisko tego stanu). Chciałbym wydać kwotę w granicach 30 000 PLN.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MisterDomin
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm
    Postów
    42

    Domyślnie

    Po pierwsze, jeśli 70% to miasto to odradzam 2.4 jtdm, lepsze było by 1.75 tBi albo 3.2 jts.
    Po drugie 30k pln moze nie wystarczyc na zakup egzemplarza w dobrym stanie z tymi silnikami. Do tego dolicz sobie z 10k żeby samochód doprowadzić do "idealnego stanu". Więc jeśli nie jesteś maniakiem I nie masz wolnych 40-50k to do idealnego stanu w brerze będzie daleko.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisterDomin Zobacz post
    Po pierwsze, jeśli 70% to miasto to odradzam 2.4 jtdm, lepsze było by 1.75 tBi albo 3.2 jts.
    Po drugie 30k pln moze nie wystarczyc na zakup egzemplarza w dobrym stanie z tymi silnikami. Do tego dolicz sobie z 10k żeby samochód doprowadzić do "idealnego stanu". Więc jeśli nie jesteś maniakiem I nie masz wolnych 40-50k to do idealnego stanu w brerze będzie daleko.
    Chyba żartujesz z tym 3,2...?!

    Założycielowi tematu polecam pożyczyć od kogoś Brerę 2,4 i raczej się wyleczy z niej do jazdy po mieście. Szczególnie zimą. TBi owszem ale to rodzynki i dobry egzemplarz musi kosztować około 40.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Audi TT 1.8T 225 Quattro
    Postów
    9

    Domyślnie

    TBi ze względu na ceny nie wchodzi w grę. Spokojnie z czasem będę dokładał na doprowadzenie do idealnego stanu. Zaniepokoiła mnie jednak opinia, że 2,4JTDM nie jest dobry w mieście, oczywiście mody jak wywalenie EGR, Kata, szpilki itd do zrobienia.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    2,4 to ciężki motor, w dodatku w wersji 200KM turbina wstaje dosyć gwałtownie. W trasie spisuje się świetnie, ale do miasta są lepsze rozwiązania. Może lepiej rozejrzeć się za 2,2 JTS?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Audi TT 1.8T 225 Quattro
    Postów
    9

    Domyślnie

    2,2 JTS jest w dobrych cenach, ale tyle złego co się o nim naczytałem to włos mi się jeży na głowie tym bardziej, że jestem przyzwyczajony do bezproblemowego 1,8T.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiven
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Brera 2.2 JTS
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał motoluka Zobacz post
    ale tyle złego co się o nim naczytałem to włos mi się jeży na głowie
    Najwięcej złego o 2,2 JTS piszą osoby, które nie miały z tym silnikiem do czynienia.
    Jak się wszystko robi na bieżąco to silnik jest bezproblemowy.
    Mam go już ponad 2 lata i wymieniałem tylko rozrząd.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Diesel do miasta jest fatalny w każdej marce. Uratować go może tylko automat. I brak DPF.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    2.4 JTDM występowało w dwóch wersjach
    200 KM - turbina KKK, wtryskiwacze o ciśnieniu 1400 bar.
    210 KM - turbina Garreta, wtryskiwacze 1600

    Chociaż różnica mocy maksymalnej to tylko 10 KM, to w funkcji obrotów to zupełnie inne siliniki,
    tym w wersji 210 KM da się swobodnie przyspieszać od 1500-1600 obr/min
    ten drugi jedzie od 1900-2000 obr/min

    Sama Brera jest ciężka i choć tego nie jestem pewien, występowała tylko w wersji z 200 KM.

    Oczywiście załatwienie EGR, DPF, uszczelnienie kolektora/ pozbawienie go klap wirowych dużo zmienia na plus, to jednak nie jest to nadal auto do dynamicznych startów spod świateł.
    Mam 159 z takim silnikiem. Jej naturalne środowisko to drogi szybkiego ruchu, autostrady etc. Tam spisuje się doskonale.
    W mieście też używam i nie sprawia, żadnych problemów, ale nie wydaje mi się, by Brera z tym silnikiem dawała więcej radości z jazdy w mieście.

    Co do innych typów, 2.2 JTS to będzie porażka po przesiadce z tego co masz.
    3.2 JTS nie należą do najbardziej udanych konstrukcji - to nie Busso.

    Zostaje 1.75 TBi.

    Na korzyść przemawia tylko zamiana auta dla fryzjerek, na dzieło sztuki na kołach
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 10-08-2017 o 15:08

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał motoluka Zobacz post
    TBi ze względu na ceny nie wchodzi w grę. Spokojnie z czasem będę dokładał na doprowadzenie do idealnego stanu. Zaniepokoiła mnie jednak opinia, że 2,4JTDM nie jest dobry w mieście, oczywiście mody jak wywalenie EGR, Kata, szpilki itd do zrobienia.
    Jak już wszystko porobisz to pęknie ci głowica lepiej zostań sobie przy Audi zje ci mniej nerwów.

Podobne wątki

  1. AR Brera 2.4jtdm 200km
    Utworzone przez krzysiek_krk w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory