Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Scieranie opon od wewnątrz Czy można jeszcze to jakoś naprawić ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Siwy92
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    25

    Angry Scieranie opon od wewnątrz Czy można jeszcze to jakoś naprawić ?

    Witajcie piszę kolejny wątek z bólem ponieważ 18 sierpnia mam jechać do Polski a mieszkam w Szwajcarii i czeka mnie trasa 1000km na stresie !
    Mam problem z oponami 235.35.19 firmy Dunlop. Oponki kupiłem w Maju i jezdziłem ciągle ucieszony aż do tego momentu, byłem ostatnio u mechanika bo mam przegub do wymiany, a tu nagle ZONK, 2 opony z przodu wytarte od wewnątrz ta od strony kierowcy tak bardzo przetarta że do wyrzucenia z miejsca a ta po prawej troszkę mniej ?????. Sam stwierdziłem że kupiłem chyba auto ( po krawężniku ) bo łączenia na masce nie są " fabryczne " czyli nie zgrywają się tak jak powinny.Zauważyłem też że przednie koło ( strona lewa ) jest tak przechylone że góra wchodzi pod nadkole a dół wychodzi ( chyba wiecie o co chodzi )
    Nie chcę wydawać pieniędzy na głupie kontrole mechaników bo ci Szwajcarzy się na zegarkach znają a nie na samochodach Zawieszenie mam tak jak powinno, wszystko sztywno tylko że mam sprężyny sportowe Weitec a amortyzatory chyba seria. Czy to może być wina zbieżności / geometrii lub amortyzatorów ze spręzynami ? doradzi mi ktoś w którą stronę mam isc ? żeby coś nakierować mechanika ? do Polski jadę na Ślub na weekend i muszę szybko wracać więc wolał bym to zrobić.
    Dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Siwy92 ; 11-08-2017 o 14:34

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Obniżone 159 maja tendencje do ściana opon przednich od wewnątrz. Podobno jest jakieś specjalne ustawienie geometrii pomagające na ten problem.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    poszukaj na forum, jest o tym temat. Masz obniżone zawieszenie co bez kombinowania w ustawieniu zbieżności daje gwarancję ścinania opon. Zbieżność ustawiona blisko 0 pomaga, pod warunkiem że pochylenie koła jest ok

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Sprawdz sobie w jaki stanie jest duza tuleja dolnego wahacza.W oryginale jest miekka i czesto sie poddaje zwlaszcza kiedy jest obnizone zawieszenie.Ja wsadzilem tuleje Strongflex i ustawilem zbieznosc w Aso i sprawdzam co sie bedzie dzialo.Pod warunkiem oczywiscie ze inne elementy zawieszenia sa dobre.Wedlug teorii ludzi np z Autolusso powinno pomoc.http://www.autolusso.co.uk/powerflex.html
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Tak na szybko: jeśli masz całkiem sprawne zawieszenie i jego stan nie jest powodem ścinania opon to ustaw geometrię tak by koła przednie były lekko zbieżne. To znacznie pomoże, ale czy całkowicie wyeliminuje problem to dopiero się przekonasz.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale czy to nie Tobie ktoś proponował jakieś inne otwory na wahacze ??? że coś tam przestawione jest w całym przodzie ? to sobie może być zawieszenie nówka sztuka wswzyskto ale co z tego jak pokrzywione miejsca mocowania? jak auto po dzwonie to chyba trzeba się porządnie do tego zabrać, jakieś płyty pomiarowe, pomiary geometrii itd., ja się nie znam, ale w takich wypadkach to nic na szybko. W kilka miesięcy zjechać oponę asymetrycznie to musi być coś grubo przestawione raczej.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 260 KM Q4, 2007 rok
    Postów
    21

    Domyślnie

    Tak jak powyżej, ja bym zaczął od geometrii ewentualnie jeszcze raz niech ktoś zerknie na zwieszenie. Nawet jeżeli ustawiałeś geometrię to i tak może nic być jak powinno, jeżeli nie zrobił tego ktoś kto się na tym zna.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Jeśli jesteś pewien co do zawieszenia to posłuchaj kolegi alces1. Ja tak zrobiłem bo przy zbieżności fabrycznej przy dużych kątach pochylenia kół przednich też mi zjadało szybko oponki. Teraz na lato kupiłem nowe i zbieżność ustawiłem tak jak alces1 mówi i ostatnio sprawdzałem i brakuje po wewnętrznych stronach po ok 1mm a to dużo mniej niż przy ostatnich zimówkach jeszcze na fabrycznych sprężynach, a od początku wakacji jeżdżę na eibachach -30. Zrobiłem z 6-7 tyś km.

    PS. Mi też góra koła się chowa mocno w nadkolu. Katy pochylenia mam blisko 2* . Powoli ale coraz bardziej intensywnie zaczynam się zastanawiać nad tymi tulejami z regulacją kątów. Tylko że mało o tym jest tu na forum.
    Ostatnio edytowane przez artek88 ; 13-08-2017 o 13:33

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 16V
    Postów
    36

    Domyślnie

    Ja mam to samo tylko ze mam nie obniżone zawieszenie. I mam kąty koło 1,30stopnia. Opony tnie i brak regulacji kąta. Na geometrii rozkładają ręce. W autka.pl wymienili mi wachacze dolne twierdząc ze to przez to ale jest to samo nawet gorzej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 16V
    Postów
    36

    Domyślnie

    Ma ktoś screena z geometrii? Nie ma śruby regulującej pochylenie koła i to jest cały problem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie skóry - da się jakoś naprawić?
    Utworzone przez adamiakadam w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:09
  2. [159] Zdzieranie opon od wewnątrz
    Utworzone przez soso w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 15:13
  3. [146] czy da rade to jakoś naprawić?
    Utworzone przez VIECIO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 21:27
  4. Zdzieranie opon od wewnątrz
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 22:14
  5. Zatarty silnik? To można naprawić!
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2007, 17:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory