Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    ... Użytkownik alfy dwa razy na dzień będzie sprawdzał korekcje i panikował jak mu przez chwilę na jeden wtrysk wskoczy 1,26 mm3/w - bo naczytał się w internetach, że tolerancja to +/- 1 i zaraz trzeba będzie wtryski robić ....
    Coś w tym jest. Zainteresowanie korektami wg mnie wynika z tego, że użytkownicy udzielają się na forum (co jest oczywiście pozytywne). Mam wielu znajomych, posiadaczy AR w dieslu i niewielu z nich słyszało o korektach, czy o innych parametrach. Wydaje mi się, ze nie ma co przesadzać. Na drogach widać wiele aut różnych "niezawodnych" marek , które kopcą jak lokomotywa. Może nie interesują się autami, może do czasu jak jedzie to wg nich jest auto sprawne. Każdy współczesny diesel ma "korekty".
    Nie zmienia to faktu, że starsze auta były trwalsze. Długo wahałem się przed współczesnym dieslem (bo awaryjny). Ale do końca życia nie chciało mi się jeździć 146 (niezawodną), chciałem coś mocniejszego. Niestety ale obecnie mocniejszy znaczy skomplikowany, droższy w utrzymaniu. I tak też jest. Przez 12 lat w Yaris zmieniłem akumulator i końcówki drążków. Czyli tyle ile w alfę za byle pierdółkę. W 159 kilka pierdół zmieniłem i jak na razie cieszę się niezawodną jazdą.

    - - - Updated - - -

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    postrzeganie diesli się zmienia, bo są coraz starsze i coraz więcej użytkowników na własnej skórze doświadcza jak przebiega eksploatacja - to raczej normalne. A dpf, egr to niestety pseudoekologia, która niestety znacząco wpływa na eksploatację.
    Na długość użytkowania 156 i 159 ma bardzo duży wpływ jeden czynnik - ruda. Jeśli nie dotknie 156 to pewnie wytrzyma dłużej niż 159

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Panowie nie rozumiem waszych narzekań Narzekacie na 159 ze droga w eksploatacji itp. itd. a prawie wszyscy macie w opisie że jesteście posiadaczami 159 z silnikiem 2.4 Z kosztów podanych z opisu aledrogo wynika że 5 tysięcy było rzeczami było fanaberia poprzedniego właściciela( chip chciał zrobić to zrobił, kupił nowe alu z oponami tez nie musiał, przecież mógł kupić same opony do felg które posiadał. I nagle z 11k robi się 6k z czego 1/3 to wtryski których regeneracja będzie kosztowała w każdym aucie z silnikiem diesla podobne kwoty. Ja mam już druga 159 tylko że fakt z silnikiem 1.9 ale pierwsza jeździłem ponad 4 lata i oprócz maglownicy która się rozszczelniła przez pekn ięte gumy na drążkach nie robiłem nic poza standardowymi wymianami. W obecnej ( Kupiona w lutym) oprócz sprzęgła które uważam jest częścia eksploatacyjna tez wszystko jest ok. Bardzo dużo zależy od tego jak się dba o samochód i jak go użytkuje na naszych pięknych drogach

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ale tak jest ze wszystkimi nowymi autami. Ja mam w domu vaga i jeżdżę z nim na znany w mojej okolicy warsztat zajmujący się tylko vagami, jakie tam idzie historie posłuchać to głowa mała. Właściciela serwisu jak zapytasz jakiego vaga poleca jest szybka odpowiedz Żadnego. Ja wiem na pewno, pomimo że w moim jtd absolutnie nić się nie dzieje, to następnym wyborem będzie benzyna.

  5. #25
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak mam Brere z 2.4 i przez 1,5 roku posiadania wsadziłem w nią 10K zł... z tym, że na felgi, car audio, sportowe zawieszenie i inne nikomu niepotrzebne bzdury

    Koszty utrzymania 159 nie są ani wyższe, ani niższe niż konkurencji ale konkurencja to BMW E92 330D czy Audi A4 2.7TDI lub Mercedesa C250CDI. Wszystko jest fajnie jeśli silnik się nie psuje jak się zepsuje to każdy dizel generuje spore koszty napraw. Pisanie "jak dbasz tak masz" też można o kant tyłka rozbić bo raczej trzeba napisać jak dbał turas w Niemczech tak teraz masz bo kupując auto używane 99% sukcesu zależy od tego jak użytkował je ktoś inny, a nie my świeży nabywcy.

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak mam Brere z 2.4 i przez 1,5 roku posiadania wsadziłem w nią 10K zł... z tym, że na felgi, car audio, sportowe zawieszenie i inne nikomu niepotrzebne bzdury

    Koszty utrzymania 159 nie są ani wyższe, ani niższe niż konkurencji ale konkurencja to BMW E92 330D czy Audi A4 2.7TDI lub Mercedesa C250CDI. Wszystko jest fajnie jeśli silnik się nie psuje jak się zepsuje to każdy dizel generuje spore koszty napraw. Pisanie "jak dbasz tak masz" też można o kant tyłka rozbić bo raczej trzeba napisać jak dbał turas w Niemczech tak teraz masz bo kupując auto używane 99% sukcesu zależy od tego jak użytkował je ktoś inny, a nie my świeży nabywcy.
    W sumie po części się z Tobą zgadzam że dużo zależy od poprzednich użytkowników, ale kupując dużo rzeczy można zauważyć i nie oczekiwać cudów za auto tańsze o pare tys niż średnia.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Szukalem..szukam jtd bo podobno super hiper najlepszy.Ja w sumie chcialbym benzyne ale wiele osob twierdzi ze sa awaryjne...chociaz moja 147. 1.6 120KM daje rady. Wiec moze 2.2 JTS?Srednio rocznie robie max 10tys km wlacznie z wczasami wiec... hmm

  8. #28
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Srednio rocznie robie max 10tys km
    Nie ważne ile robisz, ważne gdzie robisz.
    W żadnym z użytkowanych diesli nigdy nie wymieniałem ani turbiny, ani pompy, ani dwumasy - i nikt mi nie powie, że nawet przy przebiegach 10 000 km rocznie taniej by mnie wyszło użytkowanie auta z silnikiem benzynowym.

  9. #29
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak trafiłeś, ze ktoś zrobił to przed tobą lub po tobie to nie musiałeś wymieniać ale prawda jest taka, ze auta w okolicach 200K km może czekać niespodzianka w postaci kompletu sprzęgła z dwumasą. Do 2.4 akurat taka przyjemność to 3K polskich złotówek za same cześci. W tych przebiegach powoli może dawać (acz nie musi) o sobie znać cały osprzęt silnika. Taniej by możne nie wyszło ale jak bym robił 10K kilometrów rocznie w życiu nie zamulał bym dizlem bo koszty benzyny nawet mocnej przy takich przebiegach nie są na tyle wielkie aby decydować się na kle kle kle

    wicher123 10km rocznie i zastanawiasz się nad klekotem 2.4? Gdzie tu sens i logika? Kup sobie 1,75TBi najlepszy wybór dla ciebie.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-08-2017 o 14:15

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    159 SW 1.75 tbi
    Postów
    29

    Domyślnie

    Witam! Pewnie posypią się na mnie gromy, ale po raz kolejny czytam, że przy kupnie samochodu używanego trzeba mieć na "pakiet startowy" ok. 10 tys... Fakt, może tak jest w przypadku diesli (a takowego nigdy nie miałem), ale ponoć diesel ma być tani w eksploatacji. Ja jeszcze nigdy w żaden samochód nie włożyłem 10 tys... W przypadku mojej 159 przez 1,5 roku i 20 tys. przebiegu wymieniłem przycisk otwierania bagażnika, wymieniłem dwie sprężyny, bo jedna pękła i regenerowałem turbo. razem chyba z 1500zł. Poprzednio miałem superba i przez 3 lata naprawiałem podnośnik szyby i dmuchawę - koszty - kilka stów. Jeszcze wcześniej bmw3 z przebiegiem przy zakupie blisko 200 tys. - przez 3 lata chyba ze dwa wahacze... Rzeczy eksploatacyjnych nie liczę, bo to żaden niespodziewany wydatek. Ale ja przed zakupem staram się dokładnie sprawdzić samochód i jakoś niespodzianki mnie nie spotykają. I odnoszę wrażenie, że takie "miny" z wydatkami są w przypadkach samochodów "igła z małym przebiegiem"

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory