Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    czyli po prostu nie inwestujesz w auto, tylko normalnie je eksploatujesz i wymieniasz tylko to co potrzebne. Ja w przeciągu 2.5 roku wydałem na same części 12k, ale z popsutych części było to:
    Tylna tulej wachacza x2 przód 240.00
    Tłumik końcowy 540.00
    Łożysko prawy przód 340.00
    Łożysko prawy tył 340.00
    Czyjnik położenia wału 100.00
    Czyjnik wysokiego ciśnienia paliwa 420.00
    Nadkole prawy przód 220.00
    Obudowa chłodnicy EGR 390.00
    uszczelka smoka 38.00
    tuleje wahacza tył 180.00
    wachacz prawy przód góra 230.00
    sprężyny Eibach -30 mm 600.00
    chłodnica klimatyzacji Behr 420.00
    sprężarka klimatyzacji 310.00
    Włącznik klimatyzacji Delphi 140.00
    4 508.00

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jak trafiłeś, ze ktoś zrobił to przed tobą lub po tobie to nie musiałeś wymieniać ale prawda jest taka, ze auta w okolicach 200K km może czekać niespodzianka w postaci kompletu sprzęgła z dwumasą. Do 2.4 akurat taka przyjemność to 3K polskich złotówek za same cześci. W tych przebiegach powoli może dawać (acz nie musi) o sobie znać cały osprzęt silnika. Taniej by możne nie wyszło ale jak bym robił 10K kilometrów rocznie w życiu nie zamulał bym dizlem bo koszty benzyny nawet mocnej przy takich przebiegach nie są na tyle wielkie aby decydować się na kle kle kle

    wicher123 10km rocznie i zastanawiasz się nad klekotem 2.4? Gdzie tu sens i logika? Kup sobie 1,75TBi najlepszy wybór dla ciebie.
    Nie zmieszcze sie 1.7TBi w 25tys zl
    A czemu wybor padl na jtd?Jak pisalem wyzej...negatywne opinie ma alfa z silnikami benzynowymi a raczej te silniki a duzo dobrego slyszalem o NIEZAWODNOSCI panxernych jtd.Ale jak temat drazylem i draE to juz tak kolorowo to nie wyglada.Jak robie te 10tys rocznie?A mniej wiecejbtak ze so pracy mam ok 1km ale po drodze dzieci do szkoly itp. w weekend moze jakis wyjazd z dziecmi poza miasto i raz w roku urlop autem.No i robie te ok 10tys km rocznie max.
    Ostatnio edytowane przez wicher123 ; 18-08-2017 o 15:09

  3. #33
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak masz do wydania 25K zł i ani złotówki więcej odpuść 2.4. Weź 1.9 jak koniecznie chcesz klekota lub JTS'a ale z udokumentowaną wymianą rozrządu.

    2.4 to bardzo fajny silnik ale zawsze powtarzam, ze tylko na trasy. Wtedy potrafi być ekonomiczy i bezawaryjny. Przy kręceniu się wokół komina pali dużo, a dodatkowo pakiet startowy w postaci wywalenia ekologi co przy jeździe na krótkich odcinkach jest konieczne też nie jest tani. W dodatku 2.4 ma inne hamulce bo Brembo wiec to tez parę zł więcej kosztuje, sprzęgło z dwumasem do 1.9 niecałe 2K zł do 2.4 ponad 3K zł. Ponadto za zwykłe naprawy w 2.4 też mechanik woła więcej bo do wielu rzeczy jest kiepski dostęp.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-08-2017 o 15:12

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Rozrzad i tak bym wymienial..zawsze tak robie jak kupuje auto.

  5. #35
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To poczytaj ile kosztuje wymiana rozrządu w JTS. Tam jest łańcuch całościowo kompleksowa wymiana kosztuje nawet do kilku tysiecy PLNów ;] To nie pasek jak w 1.9 JTD, ze komplet kupisz za 3stówki, a mechanik weźmie kolejne dwie za wymianę
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-08-2017 o 15:17

  6. #36
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To poczytaj ile kosztuje wymiana rozrządu w JTS. Tam jest łańcuch całościowo kosztuje kilka tysiecy PLNów ;] To nie pasek jak w JTD, ze komplet kupisz za 3stówki
    Pływak powtarzasz stare plotki. Na zamiennikach też da się pojeździć. Teraz rozrząd w 1.9/2.2 JTS to kilka stówek. Robota prosta, żadnej filozofii. Przy małych przebiegach jak autora tematu nie ma strachu. Nawet ceny wariatorów zeszły na ziemię.
    Jedyne co można zarzucić 2.2 JTS to, że w porównaniu do uturbionych silników z gamy 159, jest mało dynamiczny (co nie znaczy, że nie jedzie).
    No i M32, która to nie musi się sypnąć, ale może...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #37
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Taniej by możne nie wyszło ale jak bym robił 10K kilometrów rocznie
    Nie ważne ile kilometrów robisz rocznie, tylko jak długo masz zamiar eksploatować auto. Te wszystkie super drogie elementy mają żywotność przekraczającą 200 tys km i nie psują się wszystkie na raz.
    Mnie nie dziwi zakup diesla. Mnie dziwią praktyki niektórych osób:
    1. Kupuje samochód.
    2. Pakiet startowy.
    3. Wymienia bieżące elementy - zawieszenie, wycięcie DPF, zaślepienie EGR, regeneracja wtrysków, czasem turbiny, łożyska w skrzyni, naprawa drobnych pierdół, elementy eksploatacyjne jak klocki, tarcze - na co wydaje 12 tys zł.
    4. Modyfikuje - wypasione felgi na lato i zimę, markowe opony, dobre audio, chip tuning, polerka, detailing - na co wydaje 20 tys zł.
    5. Półtora roku później sprzedaje za cenę mniejszą niż kupił.
    Straszna panika bo trzeba wymienić dwumasę za 2 czy trzy tysiące, ale już zakup dwudziestocalowych felg i kupno do tego opon nikogo nie przeraża. Albo ktoś kupuje 1.8 MPI bo tańsze i wali do tego instalację gazową za 4 tysiące.

    Zawsze powtarzam, ze problemem alfy nie są wysokie koszty utrzymania, tylko zaskoczenie tymi kosztami jej użytkownika.
    Jeśli kupujesz BMW, Audi, Mercedesa, Volvo czy Jeepa, to wiesz, że musi być drogo - bo to premium, prestiż i tak dalej. Robisz to świadomie. Płacisz dużo przy zakupie i godzisz się z kosztami eksploatacji.
    Używane Alfy Romeo trafiają w ręce pryszczatych licealistów, którzy napalili się na sportowego, dobrze wyposażonego sedana za 15 000 zł. Kupują, i są zdziwieni, że cena serwisu jest nieadekwatna do ceny zakupu w komisie. Bo skoro sedan segmentu D kosztuje tyle samo co Skoda Fabia z tego samego rocznika, to się wydaje, że utrzymanie również będzie na tym samym poziomie.

  8. #38
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] Rozrząd czyli co? Nie powtarzam plotek bo nie dalej jak tydzień temu na grupie Brer gość pisał, ze wymieniał i za kompletny rozrząd z wariatorami ZTCP dał ~4K zł z czego i tak był zadowolony bo ASO chciało 2x tyle

    Jak jesteś w temacie to podaj konkretną cenę kompletnej wymiany, a nie zarzucaj innym pisania plotek i adres warsztatu, który wymieni taki rozrząd w cenie wymiany rozrządu na pasku


    [MENTION=74144]dpar[/MENTION] Nie wiem czy do mnie pijesz ale mnie nie przeraża nawet głowica bo kupiłem auto świadomie i w nieco ponad rok zrobiłem nim 35K kilometrów używając dizla z godnie z przeznaczeniem, a nie jeżdżąc w niedziele do kościoła. I czy wydałem na felgi 5K zł czy nie nie powinno innych obchodzić bo to nie z ich portfela wyciągnięte. Jak ktos liczy, że sprzeda auto klasy 159 za cenę wyższą niż kupił to albo jest mirkiem handlarzem który zrobił ulepa i patrzy na nim zarobić albo po prostu naiwniakiem... Najlepiej pisać jak typowy moto ignorat, ja mam mi sie nie popsuło wiec jest tanio i fajnie... ja też mam i tez mi sie nie popsuło dlatego sobie wydawałem kase na swoje kaprysy ale nie jestem takim ignorantem aby wmawiac komuś, ze 2.4 jest tani jak barszcz i nic ino brac perełki za 20K złotówek

    Największym problemem alfy jest cena jej zakupu. Na rynku wtórnym kosztuje tyle co łople i reno, a koszty utrzymania jednak nieco inne bo na poziomie Audi czy BMW ;] Z resztą to auto było tak pozycjonowane przy sprzedazy nówki i jak ktoś kupił 2.4 za 150 kafli to go te kilka tysiecy na naprawy nie ruszało. Jak ktoś teraz kupi auto za 20K i musi 25% tego wydac na sprzęgło to już boli dlatego lepiej potencjalnego kupca uświadomić na co się pisze aby był świadom i nie kręcił filmików po jutubach
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-08-2017 o 15:51

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Dokładnie, cena zakupu bardzo niska, cena eksploatacji na poziomie konkurencji. Dlatego często są to samochody zaniedbane, w które właściciel już nie inwestował, jeździł ile się dało i sprzedaje. Sam oglądałem 10 samochodów przed zakupem i wszystkie miały sporą listę rzeczy do roboty, wybrałem ten najbardziej zadbany 1.9 120 KM zamiast 2.4 200 KM - bo wiedziałem, że ten drugi będzie kosztował realnie ok. 10 tys. zł do doprowadzenia go do dobrego stanu.

    Z tego co widzę, ludzie trochę dziwnie na to patrzą... Ja w swoją Alfę włożyłem w naprawy może 1500 zł przez 2 lata + normalna eksploatacja, oleje, płyny, filtry, opony, hamulce... Na swoje dodatkowe fanaberie wydałem ok. 8000zł i wydam jeszcze więcej. Śmieszy mnie podejście, że ktoś nie będzie wkładał takiej kasy w samochód, który jest wart raptem 20-30 tys. zł bo mu się nie opłaca. I potem kolejny kupuje totalnego grata, w którego należy włożyć sporą gotówkę. Powtarzam, nie jest ważna marka, każdy samochód sprawuje się podobnie.
    Ostatnio edytowane przez khazar ; 18-08-2017 o 15:52

  10. #40
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    1.8 MPI ma niewiele gorsze osiągi od 1.9 JTDM 16V i lepsze od 1.9 JTDM 8V w dodatku sa to najtansze na rynku wersje, a gaz do tego załozy w razie czego za niewiele ponad 2K zł i koszt paliwa bedzie wtedy podobny jak w 1.9JTD
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 18-08-2017 o 15:52

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory