Strona 17 z 22 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #161
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    .... Jest tylko wynik dla 80-120 nie mówiący nic w jaki sposób zostało to wykonane. ....
    No właśnie o takie pomiary chodzi . To jest normalne przyspieszanie i to należy porównywać . A nie "wrzuć X (czy Y , czy Z) bieg i przyspieszaj. Bieg pozostawmy kierowcy lub automatowi , mierzmy tylko czas osiągnięcia danej prędkości od prędkości początkowej .

    Co do Zeperfs - piszą że dane biorą z testów dziennikarskich plus danych producenta:
    Measures (at real speed) by the following car magazines : Auto Plus, Auto, Le Moniteur Automobile, Automobilismo, Quattroruote, Revue Automobile Suisse, Auto Zeitung, Auto Journal, Estimated data ZePerfs & performance claimed

    Tam jeszcze określają takie umowne wskaźniki - track index (wygrywa grubo JTS) oraz price / performance index - i tu wygrywa zdecydowanie diesel.

    można w tym Zedperfs złożyć razem jakieś dwa wybrane auta i w postaci graficznej i liczbowej (battle, duell) porównać sobie :
    http://www.zeperfs.com/en/match2586-3031.htm
    http://www.zeperfs.com/en/duel2586-3031.htm

    oczywiście że to zgrubne informacje, ale w każdym razie - bo od tego się zaczęło - braku dynamiki na tle JTD , 2,2 JTSowi zarzucić nie można. Koszty paliwa - to oddzielna kwestia.

  2. #162
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Masz jak byk pomiar 80-120 min (czyli na optymalnym przełożeniu)
    Nie. Mam napisane 80-120. Nie ma tam nigdzie napisane, że to na optymalnym przełożeniu. Po prostu jakiś użytkownik dodał sobie jakiś swój pomiar, bez informacji w jaki sposób go przeprowadził.

    ponieważ charakterystyka obu silników jest inna.
    A co mnie to obchodzi? Mnie interesuje który samochód szybciej odjedzie gdy wcisnę gaz w podłogę.

    Czy jeśli sam nie zobaczysz, to nie uwierzysz? W ogóle zauważyłem, że masz duży problem z uznaniem argumentów innych niż Twoje własne
    No tak, bo powinienem wierzyć na słowo anonimowemu internaucie, który nie ma żadnych dowodów na poparcie swoich tez - przeczących zresztą prawom fizyki.
    Nie zauważyłeś, że większość twoich wywodów opiera się na tym, że coś słyszałeś, albo coś ci się wydaje - a jednocześnie krytykujesz innych, że jak sami nie sprawdzili to nie powinni się wypowiadać?

    Udowadniasz niesłychaną trwałość dwumasy w 2.2 JTS, którą wymieniłeś u siebie przy przebiegu 150 000 km (mniejsza o powód, skoro wymieniłeś, to nie jesteś w stanie potwierdzić czy jej trwałość była ponadprzeciętnie większa). Udowadniasz niezwykłą trwałość napędu rozrządu kupionego w tanim zamienniku, na którym zrobiłeś 2 000 km. Ktoś inny stwierdza, że 2.2 JTS ma osiągi lepsze niż 2.0 JTD. Udowadniam, że są najwyżej porównywalne. Zarzucasz mi pisanie głupot i karzesz sprawdzić jak jeździ się na trzecim biegu. Podajesz źródło z którego nic nie wynika, wyszukując sobie w nim jakiś tam pomiar, który pasuje ci do tezy, ale w którego przypadku nie wiesz nic jak został dokonany. I to ja mam ochłonąć?

    na każdy temat, nawet taki o którym pojęcie masz niewielkie
    To w końcu udowodnij mi, że nie mam racji - a nie jakiś ból dupy o to, że ktoś ma coś do powiedzenia w danym temacie. Mam wrażenie, że kończą ci się argumenty to zaczynasz atakować personalnie.

    Co by mnie przekonało?
    Gdybyś swoją dwumasę wymienił po 300 000 km. To by mnie przekonało do jej ponadprzeciętnej trwałości.
    Gdybyś na swoim tanim napędzie rozrządu zrobił 100 000 km. To by mnie przekonało, że jego trwałość jest porównywalna z oryginałem.
    Gdybyś pokazał mi wynik pomiaru 80-120 km/h z adnotacją, że został wykonany na trzecim biegu i gdyby różnica była większa niż wartość błędu pomiarowego.
    A tak to tylko gdybanie "co by było gdyby" i domysły. Nie wiem więc czemu mam wierzyć tobie, a nie sobie

    No właśnie o takie pomiary chodzi .
    No to w takim razie nie mam więcej pytań... Jeśli tobie wystarczy pomiar w którym nie wiesz:
    - czy porównywane samochody wyposażone były w skrzynię automatyczną czy mechaniczną,
    - czy pomiar uwzględniał czas redukcji, czy był dokonany już po nim,
    - jaka była specyfikacja obu pojazdów, jakie miały wyposażenie,
    - w jaki sposób dokonywany był pomiar i jakie doświadczenie mieli kierujący,
    - w końcu - czy pomiar został przeprowadzony w taki sam sposób oraz czy był to wynik najlepszy, najgorszy czy średnia z kilku pomiarów.

    Jednym słowem porównują dane zgromadzone przez różnych dziennikarzy. To już przynajmniej moje źródło porównuje testy przeprowadzone przez dziennikarzy w ramach jednej, że tak powiem, redakcji (czyli ci sami kierowcy, te same narzędzia pomiarowe i te same procedury).

    braku dynamiki na tle JTD , 2,2 JTSowi zarzucić nie można
    Ja zacząłem od skomentowania, że JTS ma lepsze osiągi od 170 konnego JTD: "ale ten 2,2JTS osiągami przewyższa jtd 150 cio konne i 2.0 170cio konne".
    Gdybyś napisał "porównywalne" nie byłoby tematu.
    Ostatnio edytowane przez dpar ; 22-08-2017 o 12:11

  3. #163
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hehe wiedziałem, ręce opadają
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #164
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Hehe wiedziałem, ręce opadają
    I ty masz pretensje, że twoje "argumenty" nikogo nie przekonują?
    Dorośnij.

  5. #165
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co do Zeperfs - piszą że dane biorą z testów dziennikarskich plus danych producenta:
    Measures (at real speed) by the following car magazines : Auto Plus, Auto, Le Moniteur Automobile, Automobilismo, Quattroruote, Revue Automobile Suisse, Auto Zeitung, Auto Journal, Estimated data ZePerfs & performance claimed

    Tam jeszcze określają takie umowne wskaźniki - track index (wygrywa grubo JTS) oraz price / performance index - i tu wygrywa zdecydowanie diesel.

    można w tym Zedperfs złożyć razem jakieś dwa wybrane auta i w postaci graficznej i liczbowej (battle, duell) porównać sobie :
    http://www.zeperfs.com/en/match2586-3031.htm
    http://www.zeperfs.com/en/duel2586-3031.htm

    oczywiście że to zgrubne informacje, ale w każdym razie - bo od tego się zaczęło - braku dynamiki na tle JTD , 2,2 JTSowi zarzucić nie można. Koszty paliwa - to oddzielna kwestia.
    Skoro auta ważą tyle samo skąd różnice w hamowaniu? JTS ma inny set hebli?

    Posiada ktoś wykres z hamowni JTSa? Jak jest z trzymaniem deklarowanej mocy? Zdrowy 2.0 JTDm powinien pokazać okolice 180@380 w serii.

  6. #166
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Skoro auta ważą tyle samo skąd różnice w hamowaniu?
    O ile nie ma lepszych, to prawdopodobnie różne warunki wykonywania pomiarów.
    Skoro to wyniki zebrane z różnych testów dziennikarskich... przecież droga hamowania zależy od wielu czynników. Stan opon, klasa opon, różnice w nawierzchni, czy rozgrzane czy zimne itd.

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    JTS zwykle ma 160-170 KM, po czyszczeniu z nagaru zbliza się do serii.

    Magil, czy polecisz silnik 2.2 JTS, komuś kto nie zna się na mechanice i nie potrafi sam zmienić rozrządu (na podstawie lektury z forum)? Przecież gdy coś będzie nie tak z rozrządem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś zostanie na lodzie, mechanicy wypną się tyłkiem... A już na 100% wymiana nie będzie tak bezproblemowa jak wymiana jakiegokolwiek elementu w silniku JTD. Więc to jest po prostu silnik dla entuzjastów-mechaników. Sam o tym świadczysz najbardziej - sprzedałeś smaochód gdy mniej lub bardziej uporałeś się z problemem. Wymowne.

  8. #168
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Jakie spalanie ma 2.2 JTS? Miasto i autostrada, prędkość podróżna 140-160 km/h, chętnie na 18" 235/18/45.

  9. #169
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Stawiam na 11-12 l przy 140-160 km/h na autostradzie, 8 l przy oszczędniej jeździe 90 km/h poza miastem, 10-15 l w mieście. Zgadłem? :-)

  10. #170
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Jeśli masz rację - kalkulator w garść:

    1. autostrada: 11-7.5 = 3.5 l / 100 km mniej w JTDm,
    2. miasto: 12-8.5 = 3.5 l / 100 km, j/w.

    W 1.5 roku Alfą zrobiłem 40k km, czyli 400 "setek", przyjmijmy cenę litra wahy 4.3 PLN, czyli 400 x 3.5 x 4.3 = 6020 (PLN) oszczędności na paliwie. Przyjmijmy, że jest to 5000 PLN. Takiej kwoty nie wydałem na naprawy związane z posiadaniem silnika Diesla i jego napędem.

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory