Strona 21 z 22 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 213

Temat: Chcę kupic 159 ale jestem załamany kosztem eksploatacji tego auta.Drogie czy nie?

  1. #201
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A w czym problem? Auto przed przeglądem ma korygowany licznik, potem robiony przegląd i z oryginalnym dokumentem sprzedawane jest dalej.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #202
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Panowie tak troszkę nawiązując do przebiegów z komisów ja swoja druga 159 kupiłem z przebiegiem 187 tys ( w lutym tego roku) a w kwietniu poprzedniego miała robiony niemiecki TUW przy przebiegu 153 tys bodajże. Jak myślicie TUW też już podrabiają czy jeszcze aż tacy odważni nie są Ci nasi handlarze??
    Proste do sprawdzenia. Wejdź sobie na mobileDE i wpisz 159 JTD i przebieg np. do 100 czy do 150tys km. Nagraj swoją minę i daj tu.. gwarantuje, że będzie bezcenna
    Oglądam i oglądałem wcześniej... zdarzają się ale mało auta z takimi przebiegami strzele ok 9 letnie...ale mają cenę 2-4 letnich aut które nawiasem mówiąc zdarzają się z przebiegami ponad 200tyś km
    Zatem wytłumacz mi jak to robią handlarze?
    Kupują za 7tyś euro by sprzedać w PL za 16tyś zł? Coś chyba nie tak

  3. #203
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał wicher123 Zobacz post
    Proste do sprawdzenia. Wejdź sobie na mobileDE i wpisz 159 JTD i przebieg np. do 100 czy do 150tys km. Nagraj swoją minę i daj tu.. gwarantuje, że będzie bezcenna
    Oglądam i oglądałem wcześniej... zdarzają się ale mało auta z takimi przebiegami strzele ok 9 letnie...ale mają cenę 2-4 letnich aut które nawiasem mówiąc zdarzają się z przebiegami ponad 200tyś km
    Zatem wytłumacz mi jak to robią handlarze?
    Kupują za 7tyś euro by sprzedać w PL za 16tyś zł? Coś chyba nie tak
    Wiem jakie są przebiegi na mobile.de ale ten turecki portal nie jest wyznacznikiem wg mnie do końca. Swoja droga tez uważam że przebieg to jest rzecz umowna w większości samochodów i tych z polskiego salonu i równie dobrze mogliby na allegro i otomoto wstawić opcje przy przebiegu " do ustalenia" ja kupując oglądałem stan auta a nie licznik tylko tak z ciekawości czystej głośno myślę czy już są na tyle bezczelni żeby TUWy niemieckie podrabiać Swoja drogą ciekawe czy można gdzieś sprawdzić autentyczność takiego papierka


    quba

    Owszem niby nie problem ale myślisz że tam się w to bawią? Tym bardziej że po przeglądzie to jeszcze jeździło po niemieckich drogach. no i musieli by taki patent robić przy każdym przeglądzie
    Ostatnio edytowane przez Kimi1988 ; 23-08-2017 o 12:45

  4. #204
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Ciekaw jestem kto by sie skusil na 2.2 gdyby w ofercie zostalo jeszcze 2.5 v6 ze 156.
    Tak jak masochiści kupowali 2.0 JTS w 156 albo GT. Na pewno był tańszy w zakupie i bardziej ekonomiczny w utrzymaniu, a przy tym mocniejszy niż TS. Ten dwulitrowy to dopiero był nieudany z tego co można przeczytać w sieci i tu na forum. 2.2 JTS to przy nim dość solidna jednostka
    Btw. ktoś jeszcze kiedyś pisał na forum o przypadku, gdzie w 2.4 wpadła klapka do silnika i narobiła bałaganu. Czy przypadkiem na początku produkcji klapki w tym silniku nie były właśnie przykręcane, a potem wprowadzili kolektor pozmianowy?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #205
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Ktoś widział to auto ??? albo ma jakies sprawdzone 2.4 q4 w TI

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z0tap.html

  6. #206
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    [MENTION=59606]quba[/MENTION] [MENTION=47204]bobby[/MENTION]

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Chyba na oczy nie widzieliście klapek w 2,4....nie można urwać czego co jest całością. Można oderwać klapkę od osi, do której jest przykręcona lub zgrzana, ale nie można oderwać klapki która jest jednocześnie osią, klapką, prowadnicą i uszczelnieniem. To ciężko jest wybić z kolektora...a co dopiero samoistne "urwanie"
    Mój drogi przeceniasz moje umiejętności jeśli twierdzisz, ze robiłem kolektor z zamkniętymi oczami az tak dobry nie jestem

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    W 2,4 klapki są przykręcane? Przecież tam siedzą monolity z tworzywa sztucznego, które nawet jak wpadną to zostaną zmielone....
    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Dokładnie tak, a wyłamanie ich jest wyzwaniem.
    Nie ma śrub.
    Są ale żeby nie być gołosłownym i nie przepychać się z Wami przez kolejne kilka stron tematu zrobiłem po prostu zdjęcie dla potomnych. Klapka to blacha zalana plastikiem, oska jest metalowa z gwintem i każda klapka siedzi przykręcona na dwóch śrubkach torx. Nie sposób to wyrwać bez odkręcania śrubek. Tam gdzie nie puściła śrubka musiałem frezować łby aby wyrwać klapkę. W dodatku twierdzisz, ze to monolit? Czyli ośka z klapką to tworzywo? Chętnie zobaczę jak to u Was wyglądało bo możliwe, ze były różne wersje. Ponadto to, ze coś jest z tworzywa nic nie zmienia. Częstym przypadkiem jest zablokowanie zaworu przez klapkę. Niedomknięty zawór zostaje uszkodzony przez tłok co nie zmienia faktu, ze urwać tą klapkę to trzeba się nieźle postarać ja szarpałem i nic dopiero po sfrezowaniu łbów tych śrubek udało się je wyrwać...

    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 23-08-2017 o 14:29

  7. #207
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Owszem niby nie problem ale myślisz że tam się w to bawią? Tym bardziej że po przeglądzie to jeszcze jeździło po niemieckich drogach. no i musieli by taki patent robić przy każdym przeglądzie

    http://www.motofakty.pl/artykul/w-ni...licznikow.html

  8. #208
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Chrysler Voyager,Alfa Romeo 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    Wiem jakie są przebiegi na mobile.de ale ten turecki portal nie jest wyznacznikiem wg mnie do końca. Swoja droga tez uważam że przebieg to jest rzecz umowna w większości samochodów i tych z polskiego salonu i równie dobrze mogliby na allegro i otomoto wstawić opcje przy przebiegu " do ustalenia" ja kupując oglądałem stan auta a nie licznik tylko tak z ciekawości czystej głośno myślę czy już są na tyle bezczelni żeby TUWy niemieckie podrabiać Swoja drogą ciekawe czy można gdzieś sprawdzić autentyczność takiego papierka


    quba

    Owszem niby nie problem ale myślisz że tam się w to bawią? Tym bardziej że po przeglądzie to jeszcze jeździło po niemieckich drogach. no i musieli by taki patent robić przy każdym przeglądzie
    Mobilede to taki przykład tylko. Byłem kiedyś w niemczech jak szukałem passata B5 i doznałem szoku!!! Niemiec tanio auta z małym przebiegiem nie odda za połdarmo, więc te ceny od prywatnych ludzi z małymi przebiegami TDI były dla mnie kosmiczne!!! Nie do zaakceptowania i przyjęcia. Jaka była moja mina, kiedy dojechałem na przepiekny duży plac, komis a tam chyba ze 40 Passatów B5 przed FL jak i po FL. Mówię do kolegi.. miodzio, coś znajdę
    No i co... najmniejszy przebieg jaki widziałem to było chyba 425tyś km a maksymalny 686 tyś km. Nawet porobiłem zdjęcia liczników bo nie wierzyłem. Poszukam, jeśli ktoś nie wierzy, może mam gdzieś na kompie. Były 2 auta z przebiegiem ok 200tyś ale (teraz strzele bo nie pamiętam dokładnie) jeśli w PL cena średnia passata TDI 7 letniego oscylowała w granicach 25 tyś zł to te 2 z małym przebiegiem na tym placu w niemczech kosztowały w przeliczeniu ok 35-40tyś zł. Taka była to różnica. Proste, akurat w niemczech diesle MUSZĄ dużo jeździć i tyle jeżdzą nie tylko Alfy
    Dlatego można na allgro trafiać już 159 jtd za cenę 14tyś zł z przebiegiem 180tyś i oczywiście w stanie "IDEALNYM"
    Pytanie, jeśli handlarz sprzedaje za 14tyś to za ile go kupił? Aż strach myśleć.
    Ja nie wierze bo widziałem, przekonałem się na własnej skórze, że można w "normalnej cenie rynkowej" lub tanio kupić z nimiec auto kilku letnie w dieslu z małym przebiegiem. Nie oznacza to, że ich nie ma, oczywiście że są ale cena POWALA z nóg
    A na koniec... Wróciłem wtedy do PL bo bałem się kupować auta z przebiegiem 500tys km i kupiłem polecone auto od kolegi (wujek jego sprzedawał) z przebiegiem 240tyś km. Miało wtedy chyba 7 lat. Była książka serwisowa, przeglądy serwis przebiegi, nawet ostatni wpis że przy 210tyś km chyba był rozrząd wymieniony. Cacy pikuś glancuś
    Okazało się po roku, doszedłem sam do tego,znalazłem ślady w aucie, że rozrząd byłwymieniony przy przebiegu 496tyś km a jeszcze później to auto ganiało w DE. Aż strach pomyslec.. ile ono miało przebiegu jak je kupiłem. Oczywiście zpłąciłem tyle ile wynosiłą średnia cena tych aut w tych rocznikach

  9. #209
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Niestety lepszych zdjęć nie mamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2805.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	158.3 KB
ID:	233824Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2806.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	96.6 KB
ID:	233825
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #210
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To z tymi srubami to chyba nie jest fabryczne rozwiazanie. Projektujac kolektor mozna byc aż tak głupim? Dla mnie zaskakujace.

    Jedyne co zostalo po klapach z kolektora który kiedys sobie szykowalem to "lozyskowanie klapy" zostawilem na pamiatkę tego jak glupio ktoś to zaprojektował. Zwykly plastikowy czop z otworem, zbrojony cienka blaszką.

    O ile pamietam klapy byly zbrojone metalowym precikiem jak tamten ze zdjęc, ale srub tam nigdy nie bylo.

    Te śruby to juz Himalaje inzynierii.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 23-08-2017 o 17:40
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. [159] Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst
    Utworzone przez pablito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 12:56
  2. [159] Realne koszty eksploatacji auta
    Utworzone przez majkick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 05-01-2016, 10:33
  3. [156] Proszę o pomoc w ocenie auta, chcę kupić tę Alfę.
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 20:08
  4. 155 - chcę kupic .. prosze o wskazowki
    Utworzone przez fr33 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2006, 21:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory