Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97

Temat: Urwane klapy wirowe:/

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    ''Rozmawiałem z mechanikiem który zna się na temacie i robił nie jeden taki przypadek.Nie spotkał się z porysownymi cylindrami przez urwane klapy w silniku JTDm,''

    ło Panie....toz to wyrocznia jest... mój przypadek:

    urwana klapa nr.2
    obkruszony tłok na brzegach
    porysowany cylinder w 5 miejscach w pionie
    porysowana glowica, zawory sprawne.
    lekko zgieta łopatka turbiny

    naprawa nieopłacalna ze szlifem, honowaniem itd.
    zakupiony nowy silnik czyli słupek z glowicą bez osprzetu.

    silnik w serii 165km, po chipie 200, dziekuje pozdrawiam.

    skoro rozmawiales z mechanikiem który ''zna sie na temacie'' to ja sie nie znam. widze że masz w mieście króla silników. nigdy sie nie spotkał z urwanymi klapami w jtdm? to bardzo ciekawe jest co piszesz

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadSkillz Zobacz post
    ''Rozmawiałem z mechanikiem który zna się na temacie i robił nie jeden taki przypadek.Nie spotkał się z porysownymi cylindrami przez urwane klapy w silniku JTDm,''

    ło Panie....toz to wyrocznia jest... mój przypadek:

    urwana klapa nr.2
    obkruszony tłok na brzegach
    porysowany cylinder w 5 miejscach w pionie
    porysowana glowica, zawory sprawne.
    lekko zgieta łopatka turbiny

    naprawa nieopłacalna ze szlifem, honowaniem itd.
    zakupiony nowy silnik czyli słupek z glowicą bez osprzetu.

    silnik w serii 165km, po chipie 200, dziekuje pozdrawiam.

    skoro rozmawiales z mechanikiem który ''zna sie na temacie'' to ja sie nie znam. widze że masz w mieście króla silników. nigdy sie nie spotkał z urwanymi klapami w jtdm? to bardzo ciekawe jest co piszesz
    Albo nie rozumiesz co czytasz albo piszesz nie wiedząc co piszesz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Budzy
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Sprzedany
    Postów
    120

    Domyślnie

    Sam niedawno przerabiałem temat, więc autorowi współczuję. U mnie zmasakrowało dwa tłoki i głowicę, ale cylinder ostał się jakimś cudem gładki. Mimo wszystko kupiłem goły słupek, który na szczęście jeździ do dzisiaj. Wszystko robiłem sam, ale miałem do dyspozycji garaż z kanałem, żurawia i sporo wolnego czasu. Turbo z początku założyłem stare, ale mocno przeładowywało więc kupiłem sprawną używkę i jest OK. Za słupek dałem 2200 plus 500 turbina, płynów, filtrów, uszczelek i rozrządu nie pamiętam... Z silnika da się uratować parę rzeczy, jednak nie sprzedałem ich - będą na wymianę. Tak czy inaczej koszty są spore więc życzę powodzenia w tej nierównej walce.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bartek1008
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v jtdm
    Postów
    22

    Domyślnie

    w poniedzialek silnik bedzie rozbierany wiec zobaczymy co sie stalo, uzytkuje samochod codziennie i do tej pory auto jezdzi normalnie, nie czuc nawet spadku mocy, tylko po odpaleniu przydymi

    - - - Updated - - -

    Mam pytanie z innej beczki, jest moze ktos tutaj z krakowa lub okolic ktory ogarnie usuniecie egr-a ze sterownika?? Denerwujacy jest wiecznie swiecacy check

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek1008 Zobacz post
    w poniedzialek silnik bedzie rozbierany wiec zobaczymy co sie stalo, uzytkuje samochod codziennie i do tej pory auto jezdzi normalnie, nie czuc nawet spadku mocy, tylko po odpaleniu przydymi

    - - - Updated - - -

    Mam pytanie z innej beczki, jest moze ktos tutaj z krakowa lub okolic ktory ogarnie usuniecie egr-a ze sterownika?? Denerwujacy jest wiecznie swiecacy check
    [MENTION=14921]@sdero[/MENTION] www.conmir.pl
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Mnie zastanawia jedno. U siebie jak wyciągałem kolektor od razu po zakupie nie było jednej klapki, druga była w kanale ssącym głowicy. Ośka wyglądała niezbyt świeżo co wskazywałoby na to, że klapki nie ma raczej od dawna. Plastikowa listwa sterująca w stanie agonii. Czy możliwe żeby klapka nie narobiła szkód? Gdzieś tu na forum też się natknąłem na taki przypadek że objawów uszkodzeń brak a klapki nie ma.
    Silnik ładnie odpala, równo pracuje, największa korekcja na wtryskiwaczu +1, czasem +0,7 właśnie na cylindrze gdzie nie było klapki. Reszta -0.2, -0.3. Na felernym cylindrze wyciągałem świecę żarową i wtryskiwacz. Nie ma śladów żadnych ubić.
    Przejechałem już 3000km. Przed usunięciem klapek dramatycznie słaby dół poniżej 2000rpm. Po usunięciu niesamowita poprawa.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Nie czytaj tych bzdur które tu wypisują.Sprężanie jest słabe z powodu pogięcia zaworów. Turbina na pewno też dostała.
    Co mogło się stać gorszego?Na pewno żadnych rys na cylindrach nie ma,słupków nie szukaj w/g "rad". Najgorsze co mogło się stać (a nie dzieje się to często) to "ubicie" tłoka i zablokowanie pierwszego pierścienia.
    Sprężanie jest słabe z powodu rys, które powstają na gładzi cylindrowej, jak sprasuje tłok. To najczęstsza konsekwencja urwania klap wirowych, oprócz oczywistego zniszczenia gładzi powierzchni głowicy. Wiec nie radź koledze, jeśli nie masz pojęcia, co się dzieje w tych silnikach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    jest opcja że jest bez rys. Może Ty je miałeś ale 100 innych nie. W tym i ja. Poczytaj ilu miło urwne klapy bez ryski na cylindrach. To moje zdanie,amatora.Amatora który sam naprawiał auto kupione świadomie z urwanymi klapami.
    Rozmawiałem z mechanikiem który zna się na temacie i robił nie jeden taki przypadek.Nie spotkał się z porysownymi cylindrami przez urwane klapy w silniku JTDm,
    Zajebiście profesjonalna sprawa. Naprawiłeś JEDNO auto z urwanymi klapami. Ja, wyobraź sobie, chyba już ponad 20. Mechanik nie spotkał się z porysowanymi cylindrami, bo to nie jest rzecz, która pojawia się natychmiast po urwaniu klapy. Cylinder się wyciera, bo sprasowany tłok blokuje pieścienie i te, nie mogąc swobodnie się przemieszczać w zakresie przewidzianym przez producenta, rysują coraz bardziej gładź cylindrową. Tłoki w 159 1.9 16V są miękkie jak plastelina i jakikolwiek kontakt tłoka z czymś twardym spowoduje trwałe uszkodzenie tłoka. Złożenie silnika bez dotykania bloku i wymiany uszkodzonego tłoka jest idiotyzmem wysokich lotów.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Nie czytaj tych bzdur które tu wypisują.Sprężanie jest słabe z powodu pogięcia zaworów. Turbina na pewno też dostała.
    Co mogło się stać gorszego?Na pewno żadnych rys na cylindrach nie ma,słupków nie szukaj w/g "rad". Najgorsze co mogło się stać (a nie dzieje się to często) to "ubicie" tłoka i zablokowanie pierwszego pierścienia.
    Jasne, żadnych rys... a to jest uj ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysy.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	233952
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Sprężanie jest słabe z powodu rys, które powstają na gładzi cylindrowej, jak sprasuje tłok. To najczęstsza konsekwencja urwania klap wirowych, oprócz oczywistego zniszczenia gładzi powierzchni głowicy. Wiec nie radź koledze, jeśli nie masz pojęcia, co się dzieje w tych silnikach.

    - - - Updated - - -



    Zajebiście profesjonalna sprawa. Naprawiłeś JEDNO auto z urwanymi klapami. Ja, wyobraź sobie, chyba już ponad 20. Mechanik nie spotkał się z porysowanymi cylindrami, bo to nie jest rzecz, która pojawia się natychmiast po urwaniu klapy. Cylinder się wyciera, bo sprasowany tłok blokuje pieścienie i te, nie mogąc swobodnie się przemieszczać w zakresie przewidzianym przez producenta, rysują coraz bardziej gładź cylindrową. Tłoki w 159 1.9 16V są miękkie jak plastelina i jakikolwiek kontakt tłoka z czymś twardym spowoduje trwałe uszkodzenie tłoka. Złożenie silnika bez dotykania bloku i wymiany uszkodzonego tłoka jest idiotyzmem wysokich lotów.
    Większych bzdur dawno nie czytałem(teoria powstawania rys na cylindrach).
    Nie rozkręcaj się i nie podniecaj.
    Poczekamy do poniedziałku,kolega Bartek 1008 zdejmie głowicę i się przekonamy.
    PS."gładź powieszchni głowicy" co to jest???klapa zdjęła głowicę i ją porysowała????

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Jasne, żadnych rys... a to jest uj ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysy.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	233952
    Nie ma opcji jak piszą a jest także możliwe to zaje różnica.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 24-08-2017 o 19:21
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    SO
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 180Ps 380Nm
    Postów
    33

    Domyślnie

    to mój silnik po urwanych klapach http://www.forum.alfaholicy.org/159_...wirowych_.html powodzenia

Podobne wątki

  1. [159] klapy wirowe
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 25-10-2020, 20:56
  2. Klapy Wirowe
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 20:37
  3. Klapy wirowe
    Utworzone przez rafal12310 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 21:31
  4. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez Mrhiacynt w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 20:11
  5. [159] Klapy wirowe
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 20:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory