Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem z TURBEM? POMOCY.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V 2006
    Postów
    7

    Domyślnie Problem z TURBEM? POMOCY.

    Witam panowie. Otóż dziś wyjechałem samochodem od mechanika. 9 jest po wymianie sprzęgła skrzyni i kolektora. Kolektor oczywiście bez klap fabryczny z Opla 2.0 cdti wymieniany był również czujnik ciśnienia powietrza. Moje obawy to to ze podczas jazdy turbo ciągnie dopiero od 3k obrotów gdzie przed mechanikiem normalnie przy 2k obrotów już ładnie ciągnęła. Dziś na trasie żeby wyprzedzić auto przy 100 km na h musiałem redukować do 3. Silnik 1.9 150 jtdm. Check Engine, na kompie pokazało tylko ze czujnik jakiś tam od DPF został tylko do wymiany nic więcej. Dziś była wpięta w kompa po tych wszystkich zabiegach. Mechanik wcześniej mi mówił ze jak usuną klapy to on wgra program ze nie będzie widział tych klap potem jak w życie wszedł oryginalny kolektor bez klap od Opla mechanik zmienił zdanie i powiedział ze nie będzie wygrywał nowego programu bo oryginalnie jest bez klap a silniczek który zj otwierał i zamykał będzie działa żeby komputer nie ocipial to on nic nie będzie wygrywał. Dla tego o tym pisze ponieważ wiem ze są różne programy takie ze auto ciągnie od dołu i takie ze ciągnie od górnych obrotów. Fakt faktem ciągnąłem ja do 4.3k obrotów na trasie dziś No bo od 3k dopiero turbo się załącza i spalanie na poziomie 7.3 dodam ze jutro wieczorem jadę w trasę 1300 KM i zeby wymijać samochody przy 140-160 bede zmuszony redukowac chyba do 4 bo innego wyjscia nie ma a wiem ze to nie tak powinno dzialac. PANOWIE POMOCY

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Może coś źle poskładane. Np. przewody podciśnieniowe. Skoro wcześniej było dobrze, a teraz źle, to w grę wchodzi raczej tylko błąd przy składaniu.
    Rozumiem, że mechanik nic nie wgrywał? Można, ale nie ma potrzeby deaktywacji sterownika klap.

    - - - Updated - - -

    I pierwsze słyszę, że kolektor z 2.0 CDTi nie ma klapek?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post

    I pierwsze słyszę, że kolektor z 2.0 CDTi nie ma klapek?
    i że pasuje do 150tki

    - - - Updated - - -

    a weź zobacz czy sztanga przy turbinie pracuje , tzn ty odpal a ktoś niech patrzy czy ją zaciąga
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V 2006
    Postów
    7

    Domyślnie

    No ok jutro to sprawdzę panowie. Powiem tak rura od turba była dziurawa i mechanik powiedział mi że ucieli mi ją i dali przejściówkę karbowaną żeby nie spadła więc może to jest przyczyna?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Stilo 1.9 JTD 115->170km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Zaloz nowy dolot nie zadne przejsciowki. Fabryka na wszystko przeliczone nie zrobione na pale bo jezdzi. Sprawdz wezyki podcisnieniowe i gruche. Nie dymi przy przyspieszaniu? To moglo by swiadczyc o nieszczelnosciach. Moze mechanik cos programem zrobil bo juz sie pogubilem czy tam wgrywal cos czy nie.

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Piszczenie przy 2000onr/min. Rolka, pasek czy coś z turbem
    Utworzone przez PinioSul w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2015, 10:30
  2. problem pomocy
    Utworzone przez kamilo85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2015, 18:10
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Problem z VDC i ASR.Pomocy
    Utworzone przez marek445 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 12:12
  5. problem z jtd pomocy
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2006, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory