Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Pompa wspomagania - wymiana czy regeneracja?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie Pompa wspomagania - wymiana czy regeneracja?

    Od chwili kupna w mojej 159 wyje pompa wspomagania. Wszytsko działa normalnie, ale boje się, że wysypie się na trasie. Dźwięk jest mega irytujący i chyba ostatnio się nasilił. Jest to typowy metaliczny dźwięk, przypomina rozwalone łożysko. Słychać go tylko przy niskich predkościach i nasila się wraz z dodawaniem gazu. Układ zalany płynem czerwonym, zapewne od nowości. Dźwięk nie ustaje po rogrzaniu. Płyn się nie pieni.

    Wiem o istnieniu wątku o wspomaganiu, ale tam jest zbyt duży bałagan i wszytskie posty są na temat zbiorniczka, który u mnie jest już pozmianowy.

    Myślałem nad regeneracją - moglibyście polecić jakieś miejsce w Warszawie? Kontaktowałem się z http://www.swiatregeneracji.pl/ i koszt regenracji to max. 600zł. Cena w ASO oczywiście z kosmosu. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] , mógłbyś się wypowiedzieć skąd wziąłeś nową pompę i za ile? Bo kojarze, że chyba wymieniałeś w tbi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    chyba pisałem w wątku który pewnie przeczytałeś, pewnie niepotrzebnie zakładałeś nowy temat, bo Twój przypadek też by podszedł pod tamten I sprawa pompy w TBI byłaby w jednym wątku.
    tylko w skrócie napiszę. pompę kupiłem na allegro - jakaś firma miała 1 tylko sztukę, podobno pochodziła z wyprzedawanych stanów magazynowych z któregoś ASO.
    w jakiś sklepach internetowych widziałem że oferują pompy pod marką Bosch za coś ok 900zł, ale trzeba zwrócić swoją stara pompę. w innym przypadku cena to już było ze 2 razy więcej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie było zmiany zbiorniczka dla TBi. Jeśli sitko jest na swoim miejscu, to nie winiłbym jego. Może ktoś grzebał przy wspomaganiu i bezmyślnie zalał czerwony płyn. Ja bym zaryzykował i wlał zielony, porządnie płucząc przy tym układ.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Chyba wcześniej w ogóle nie widziałem Twojego wątku - dzięki za naprowadzenie. Zgłoszę ten temat do moda żeby przeniośł posty do http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1925667


    Moja sytuacja jest trochę inna niz u Ciebie, nie mam żadnych wyczuwalnych problemów na kierownicy a pompa buczy ciągle, bez względu na skręcanie itd. U Ciebie nowa pompa cichnie przy dodawaniu gazu, a u mnie buczy najgłośniej przy około 2k rpm. No i problem jest obecny od 8k km i się nie pogłębia, a u Ciebie spsuło się gwałtownie. Wrzucę wieczorem filmik, może z jego pomocą koledzy coś zobaczą w swoich kryształowych kulach

    EDIT// magil, tak - u mnie to nie jest wina zbiorniczka, płyn się nie pieni. Dałbyś radę wrzucić filmik w jaki sposób u Ciebie buczy? Bo chyba też na to narzekałeś
    Ostatnio edytowane przez sixsix ; 28-08-2017 o 14:00 Powód: .

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Haha wrzucę może pod koniec tygodnia, bo na razie to najbardziej świszczy - mam gdzieś nieszczelność w wydechu i muszę to naprawić.
    Ale pompę słychać na jałowym, trochę cichnie, gdy silnik się rozgrzeje. W czasie jazdy w ogóle jej nie słychać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    [MENTION=73601]sixsix[/MENTION]
    skoro mnie wywołałeś w sprawie pompy wspomagania to uznałem że czytałeś wcześniej mój wątek. nieważne.

    magil ma rację, olej czerwony we wspomaganiu w TBI? niemożliwe. moze to jest źródłem Twoich problemów? pytanie pierwsze czy ten który zmienił chociaż przepłukał dobrze cały układ, bo niby są totalnie niekompatybilne. druga sprawa czy stosowanie czerwonego przez długi czas akruat w układzie TBi nie uszkodziło CI choćby pompy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    159 TBi
    Postów
    35

    Domyślnie

    Obstawiam, że czerwony olej mam od początku. Auto jest z początku produkcji Tbi, (05/09) - może jeszcze przed rozwiązaniem serwisowym na zmianę płynu na zielony. Mam pełną historię serwisową i ze wspomaganiem nic nie było ruszane. Rozumiem, że jako jedyny mam taki płyn w tbi? Zapytam co sądzi na ten temat ASO. Dorzucę jutro filmik bo dzisiaj nie dałem rady.

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wg papierów moja wyprodukowana 03/09, płyn zielony. Ten płyn wg instrukcji pojawił się od liftu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wg papierów moja wyprodukowana 03/09, płyn zielony. Ten płyn wg instrukcji pojawił się od liftu.
    no wlasnie,moje wrazenie na podstawie forum było że zielony byl lany od pierwszego liftu, czyli produkcja od jesieni 2007.

    [MENTION=73601]sixsix[/MENTION] moze ktos kombinowal poza aso z tym olejem bo cos mu nie tak chodziło wspomaganie?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    Alfa 159 1.9 jts 2009
    Postów
    80

    Domyślnie

    A powiedzcie jaki płyn powinien być w 1.9 jts 2009 ?

Podobne wątki

  1. [146] pompa wspomagania - wymiana
    Utworzone przez radeq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 17:10
  2. [159] Pompa wspomagania 2.4jtdm regeneracja czy wymiana?
    Utworzone przez mroku w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 19:08
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 18:09
  4. [164] Pompa wspomagania - wymiana
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 00:10
  5. Pompa wspomagania. Regeneracja...
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory