Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Brak mocy do 2.000 obr

  1. #1
    Puchaczo
    Gość

    Domyślnie Brak mocy do 2.000 obr

    Mam 159 1.9 jtdm 16v od dwóch miesięcy i chyba czas na sprzedaż, co chwilę coś nowego.

    Okazało się parę dni temu, że od zakupu mam problem z turbo. Ładuje max do 1 bara, do 2000 obrotów nie jedzie, powyżej 2000 jest ok ale jak depnę to taka czarna chmura za mną, że sam auta z tyłu nie widzę. Z tydzień temu wyskoczył mi check (ciśnienie doładowania turbosprężarki) ale po jego skasowaniu już nie wyskoczył. Nie mam dpf, klap, egr zaślepiony. Sprawdzony overboost, czujnik ciśnienia doładowania, odpinałem też przepływkę. Nie słyszę żadnego świszczenia z pod maski. Auto jest po programie u Cinka na 184 km. Pomoże ktoś?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Brakuje powietrza. Albo dziura w dolocie, albo zacięte łopatki zmiennej geometrii.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #3
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Brakuje powietrza. Albo dziura w dolocie, albo zacięte łopatki zmiennej geometrii.
    Albo tak jak u mnie.... dziura w gruszce od turbo... Wypnij węzyk vacumm od overboosta zassij powietrze... jak będzie przedmuch i krótki wężyk do turba jest nie sparciały to masz dziurę w membramie od gruszki. Efekt będzie taki, że geometria będzie kulała i w konsekwencji nie będzie dopału na niskich obrotach. U mnie przy 237.000km gruszka wyzionęła ducha.

  4. #4
    Puchaczo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Brakuje powietrza. Albo dziura w dolocie, albo zacięte łopatki zmiennej geometrii.
    Mechanik przy szybkiej wstępnej diagnozie stwierdził, że nie jest to wina zmiennej geometrii.

  5. #5
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puchaczo Zobacz post
    Mam 159 1.9 jtdm 16v od dwóch miesięcy i chyba czas na sprzedaż, co chwilę coś nowego.

    Auto jest po programie u Cinka na 184 km. Pomoże ktoś?
    pewnie turbo padło w takim razie.... 184.... km... a dowiadywałeś się jakie ciśnienie doładowania Ci ten Cinek zrobił ? A skrzynie jaką masz ? 320Nm może max przenosić.... ? A teraz ile jest na hamowni ? Robię lat kila w chipach... powiem tak... fajnie się jeździ na początku.... wgraj stocka zobacz.. pewnie będzie ok, jak nowa mapa turba nie wykończyła..... ale pewne już po niej. W sumie to zrób w FES logi turbiny.... dużo się będzie można o jej kondycji dowiedzieć. Chip na 184 na hamowni jest fajny, kolorowe wykresy, jazda do MAC`a z piskiem opon..... tylko jakoś tak do 10000km i zaczynają się problemy.... Fizyki nie przeskoczysz.... Twoja 159 to nie jest VAG T5 2.0 tdi, który wychodził z trzema róznymi mocami na tym samym silniku i osprzęcie. Masz 159, na której oszczędzano do granic możliwości....
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 31-08-2017 o 23:13

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Bzdury piszesz kolego Takie moce te silniki (jak i skrzynie) potrafią znieść bez większych problemów. Jak ktoś nie dba to i na seryjnym sofcie pójdzie turbo czy padną łożyska.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Bzdury piszesz kolego Takie moce te silniki (jak i skrzynie) potrafią znieść bez większych problemów. Jak ktoś nie dba to i na seryjnym sofcie pójdzie turbo czy padną łożyska.
    skrzynia M32 ... skąd ta nazwa... ? 320Nm max może przenosić.... wszystko >320Nm to proszenie się o problemy

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Kol@radsky

    Gwoli ścisłości, ten Cinek, gdybyś nie wiedział, jest jednym z najlepszych tunerów w naszym kraju, i jestem pewien że Soft był stricte dopasowany pod dane autko
    Ostatnio edytowane przez flash1pl ; 01-09-2017 o 19:57

  9. #9
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał flash1pl Zobacz post
    Kol@radsky

    Gwoli ścisłości, ten Cinek, gdybyś nie wiedział, jest jednym z najlepszych tunerów w naszym kraju, i jestem pewien że Soft był stricte dopasowany pod dane autko

    Wybacz , ale nie masz pojęcia o rynku tuningowym w naszym kraju. Nie deprecjonuje osiągnięć Cinka, nie znam kompletnie jego roboty. Ale wbijcie sobie koledzy do głowy jedno.... prosty przykład.... M32.... 320Nm max momentu. Jaki dobry tuner podniesie moc w takim 1.9 jtdm ponad 320Nm, przy której ta skrzynia już ____musi____ paść.... baaa..... pada nawet bez tego momentu. Czy hiper - cudowny tuner uzmysłowi klientowi , że po chipie coś padnie ? No nie.... a może tak i taki pacjent na +30KM godzi się, aby pojeździć te 10kkm odsadzając przez ten czas takie 2.7tdi w audi na światłach...... Czy taki tuner powie pacjentowi , że za chwilę będzie miał dwumasę do wymiany, bo to padnie szybciej niż ustawa przewiduje ? Tak ? Nie ? Siedzię w tym biznesie dość długo. Jak klient przyjedzie z badziewiem typu 159 zrobionym na styk, aby to się jako tako trzymało kupy (nie mówię tu o silniku!) , to wypadało by uprzedzić co może go spotkać po chipie. Wiem , wiem..... są ludzie którzy jeżdzą na tych chipach i po 100.000km.... tylko ilu jest takich? , a ilu jest takich którzy co chwilę mają samochód w warsztacie i latają cinkusiami jako auto zastępcze wytargane od mechanika?
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 01-09-2017 o 23:58

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar flash1pl
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bedzin-Grodziec
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Wybacz , ale nie masz pojęcia o rynku tuningowym w naszym kraju. Nie deprecjonuje osiągnięć Cinka, nie znam kompletnie jego roboty. Ale wbijcie sobie koledzy do głowy jedno.... prosty przykład.... M32.... 320Nm max momentu. Jaki dobry tuner podniesie moc w takim 1.9 jtdm ponad 320Nm, przy której ta skrzynia już ____musi____ paść.... baaa..... pada nawet bez tego momentu. Czy hiper - cudowny tuner uzmysłowi klientowi , że po chipie coś padnie ? No nie.... a może tak i taki pacjent na +30KM godzi się, aby pojeździć te 10kkm odsadzając przez ten czas takie 2.7tdi w audi na światłach...... Czy taki tuner powie pacjentowi , że za chwilę będzie miał dwumasę do wymiany, bo to padnie szybciej niż ustawa przewiduje ? Tak ? Nie ? Siedzię w tym biznesie dość długo. Jak klient przyjedzie z badziewiem typu 159 zrobionym na styk, aby to się jako tako trzymało kupy (nie mówię tu o silniku!) , to wypadało by uprzedzić co może go spotkać po chipie. Wiem , wiem..... są ludzie którzy jeżdzą na tych chipach i po 100.000km.... tylko ilu jest takich? , a ilu jest takich którzy co chwilę mają samochód w warsztacie i latają cinkusiami jako auto zastępcze wytargane od mechanika?
    Jeśli ktoś ma umysł zajebany "bigbitem" i wali chipa do auta padaki to jest juz jego problem
    Amen.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. Brak mocy, megaspalanie, brak obrotów, kłęby dymu JTD
    Utworzone przez pittlodz w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 16:47
  4. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  5. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory