Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 90

Temat: nowe wahacze i porażka

  1. #41
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Powiem tak. Mam dwa dolne wahacze od Jasia79. Zrobione 13 tyś. i jest lux. Mam lewy górny zamontowany Ruville od takiego samego przebiegu i masakra... Jak już wyjeżdżałem z garażu od razu po montażu puk puk puk... Potem lewarek pod auto, ręka na górny nowy wahacz i ewidentnie czuć pukanie z tego otóż wahacza. Nie aż tak głośne jak na filmie kolegi ale czuć jakieś jakby naprężenia. Do 3 tyś pukał bardzo często, wystarczyła lekka zmiana położenia. Od 3 tyś do teraz się wyciszył ale czasem puknie na max skręconych kołach i jakiś manewrach parkingowych np. Po prostu szit. Wiem, że jak dokończy żywot prawy górny to kupię Jasiowe, bo jakość bardzo dobra sporo ludzi stąd je chwali i co ważne cena spoko.

  2. #42
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar cargo241
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Będzin / Eerbeek
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 1,4TB
    Postów
    134

    Domyślnie

    Jutro wyciągam mój wahacz i zobaczymy co się z nim stało po 1700km jak wcześniej pukał sobie na nierównościach tak teraz puka skrzypi trzeszczy cały czas .

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    polecam lemforder wysoka jakość wysoka cena
    lub Hiszpański RTS Wysoka jakość dobra cena
    moze być również meyle HD Dają 4 lata gwarancji ale musi byc HD
    nie polecam TRW Delphi Moog

  4. #44
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Na tym forum jest wielu ktorzy kupili kpl lemfordera ktory rozlecial sie po nieco ponad roku. Na szczescie nie wyrzucili starych wahaczy i wrocili do mnie. Na temat Meyle HD sie nie wypowiadam bo to dosyc swierzy temat ale Lemforder, TRW, Febi jako zamiennik to w tej chwili kompletny smiec moim zdaniem gorszy od Fast-a i do tego drozszy

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Potwierdzam jak wyżej. U mnie Lemfo wytrzymał 8 a potem po gwarancji 3 miesiące. Oddali kasę za wahacze i zamówiłem u kolegi wyżej. Ciekawe ile wytrzymają?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  6. #46
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ile wahaczy tyle opinii jak zawsze. Załóż, przetestuj i przekonaj się - to chyba najlepsza rada.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar slon
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V
    Postów
    414

    Domyślnie

    Na 3 lemforderach (2 górne i 1 dolny) i jednym SLR jeżdżę już ponad 2 lata i zrobiłem 62 tys km. Wszystko trzyma się ok, w tym roku wymieniałem gumki osłaniające sworznie w dolnych wahaczach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja ostatnio znalazłem spisane przez poprzedniego właściciela wymiany elementów. 2 dolne wahacze SRL założył w listopadzie 2015. W lipcu 2016 po przejechaniu ok. 15 kkm lewy już musiałem wymienić przez luz na tulei (nie pamiętam już której). Prawy siedzi w aucie do tej pory, czyli przejechał ok. 30 kkm i pracuje prawidłowo. Obrazuje to największy problem tanich zamienników, czyli niedostateczna kontrola jakości, co przekłada się na loterię dla użytkownika, czy mu się ten zakup opłaci, czy nie.

  9. #49
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony mogę polecić firmę REGUM - ze Skórzewa pod Poznaniem. Regenerują na najwyższym poziomie. Stara rzemieślnicza szkoła. Interes teraz prowadzi syn mistrza. W zasadzie to chyba najlepsza firma regenerująca wahacze na terenie wlkp. Spytasz się mechaniora z 60 na karku - poleci Regum. Spytasz się innego z branży - to samo - Regum. Alfę maja od ręki. Coś tak podejrzewam , że kolega jasio79 to Regum lub po prostu u nich robi. Polecam, bo Regum to fachowcy, których dzisiaj ze świeczką szukać.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 29-09-2017 o 00:25

  10. #50
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxilios
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 156 1.9 140km Sedan, Jest 159 1.9 16v Sedan, Spider 939 2.4
    Postów
    20

    Domyślnie

    Wszystkie zamienniki są słabe w szczególności TRW, po dwóch moich alfach i znajomych mogę to stwierdzić, miałem TRW w 156 i to już nie to co kiedyś.
    To samo dotyczy niestety tarczy i klocków hamulcowych.

Podobne wątki

  1. Poliuretanowe tuleje vs nowe wahacze
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 16:48
  2. Nowe wahacze warto?
    Utworzone przez mateo254 w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 18:02
  3. Nowe wahacze i problem...
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory