Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 90

Temat: nowe wahacze i porażka

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    TRW to kiedyś była najwyższa jakość, teraz chłam do tego nieproporcjonalnie drogi w stosunku do jakości.

  2. #52
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja z wahaczami TRW to jeszcze db trafiłem bo na oryginały. Natomiast tarcze i klocki to już się nie sprawdziły.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #53
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Bmw X3 - MY 2014.Nasz Klient kupił nówkę w 2015, ale MY 2014. Ugryzł dobre 20.000 PLN. Jego zysk ;-) Ale tu nie o tym.... W 2017 - 210.000 nakulane, wymiana tarcz. Poszły TRW z Intercarsu. Po 4000 km reklamacja - tarcze biją , tak, że z 200 na budziku nie idzie utrzymać kierownicy. Zwichrowane ma maxa. TRW aftermarketowy to shit na dzień dzisiejszy. To samo Lemforder, który robi w tej samej fabryce aftermarket co TRW.

    A tak dla rozluźnienia - i w temacie przede wszystkim - mamy możliwość jako firma zamawiania dowolnej części z np. Intercarsu - i tym przykładem się posłużę. Jako, że i tak "regenerowałem" ori wahacze w firmie REGUM ze Skórzewa i je założyłem w hmmm.... niech już będzie ... w Belli 159 mojej Najdroższej... to post faktum postanowiłem zamówić z IC: Górny i dolny wachacz z Meyle HD, TRW, Lemmforder - takie mieli na stanie. Na drugi dzień o 8.15AM dostawa. Mamy taką umowę, że towar można odesłać w ciągu 4 tygodni. Nic nas to nie kosztuje. Na dzień dobry nic nie płacimy. Termin. Dobry deal. Isn`t it ?

    I teraz tak: TRW - lewy górny wahacz w cenie 300 PLN - zeszlifowane logo Ar. 300 PLN - ori - pewnie 600 wzwyż.
    TRW - prawy górny wahacz - na wahaczu symbol XS i ... tylko tyle
    Lemm - wygląda identycznie jak TRW ten z XS - ma XS na wahaczu - reszta toczka w toczkę - ale w kartonie i foli LF.
    Dolne - Lem i TRW wyglądają jak chińskie badziewie - bez oznaczeń, ale w kartonie i folii TRW i LF.

    Meyle HD - logo M. HD na wahaczach. I teraz najciekawsze... poprosiliśmy o ocenę tej dostawy z IC gościa, który skończył szkołę, ale uczył się przez 3 lata u majstra , któremu można stopy lizać... i co..??? Gość, który ma 18 lat i uczył się u człowieka , który zjadł zęby na zawieszeniach, "testując" swoją wątłą rączką stwierdził, że tak jak go stary majster uczył rozpoznawać dobre wahacze to on stawia na ten pierwszy i ostatni - czyli w TRW ze zeszlifowanym znaczkiem i Meyle HD.

    I teraz zagadka dla specjalistów... skąd 18 latek wie który wahacz jest "dobry a który zły" . On potrzebuje tylko ręki do ocenienia czy to się nada czy nie.

    Czekam na odpowiedzi do soboty - 23.00. W nagrodę ufunduję "dobry" górny wahacz do AR 159;

    Dobry wahacz rozpoznał bez montowania jego w aucie.
    Nr 1 czyli TRW ze zeszlifowanym znaczkiem AR i Meyle HD - to się nada założyć. Są OK. Tako rzecze 18 latek z dobrą praktyką...

    Ze swoje strony polecam regenerację - ew. Meyle HD - jakość i dbałość o wykonanie w przypadku tego wahacza widać w każdym calu. TRW, Lemmforder, SLR, Firsty, Lasty to tylko ładna nazwa i badziewie jakich mało.


    /

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    TRW to kiedyś była najwyższa jakość, teraz chłam do tego nieproporcjonalnie drogi w stosunku do jakości.
    Dokładnie, tak jak z samochodami wyprodukowanymi po 2004 roku czy w tych okolicach. Tam nie rządzi już inżynier, ale księgowy. Ot takie czasy.... i musimy się z tym mierzyć. Lepiej nie będzie. Będzie tylko gorzej. Ehh... tak sobie marzę - jakość VW B3, Starego Audi, Focusa MK1 w dzisiejszym wydaniu - chromy , sreberka, jakaś tam 5 calowa nawigacja... nam by to przecież wystarczyło.... no , ale nie. ONI wiedzą lepiej.... wiedzą lepiej jak trzepać kasę. Trochę szkoda, bo mamy przeciez XXI wiek. Latamy w kosmos, ISS, technologia nieziemska.

    Jasio79 - jesteś Regum czy robisz po prostu w Regumie ? W Twoich rejonach nie ma przecież nikogo, kto potrafi profesjonalnie ogarnąć temat wahaczy..... Taka ludzka ciekawość...
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 30-09-2017 o 02:51

  4. #54
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Słuchajcie, moment, niech ktoś mądry zrobi jedną listę, które się rozlatują po 15000km, a które skrzypią. Bo z tym skrzypieniem, to wogóle, gdzieś czytałem, że jest metoda smarowania za pomocą igły, ktoś słyszał o tym?

  5. #55
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał achtung Zobacz post
    Słuchajcie, moment, niech ktoś mądry zrobi jedną listę, które się rozlatują po 15000km, a które skrzypią. Bo z tym skrzypieniem, to wogóle, gdzieś czytałem, że jest metoda smarowania za pomocą igły, ktoś słyszał o tym?
    Leczenie jak to mówisz "igłą" to jak pudrowanie trupa. Trup to trup - bez życia. To tak jakby "kadzidło" uleczyło trupa. Bądź realistą. Problemem są tragicznej jakości wahacze. Ich wykonanie. Ja ze swojej strony do AR 159 polecam ori lub regenerowane. Lub uwaga ... Meyle HD.Od 2 lat montujemy w Passetrati Meyle HD - na początku z wielką dozą sceptytyzmu - toż to pewnie jak zwykle marketingowy bełkot i legenda napisana przez pijarowca ....... ale jak się okazuje po latach to jest produkt, który jest godny zaufania. Pewnie się zepsują po jakimś czasie... takie mamy czasy. Ale ....ale...dają gwarancję na 4 lata i po wypełnieniu formularza wysyłają nowe. Mamy klienta który śmiga B6 tylko po Bułgarii.... Tam drogi to naprawdę tragedia. Po 100.000km na tych drogach reklamował - bo mógł - piszczący lewy - Meyle przysłało nowy wahacz bez pytania dlaczego, po co i co tam jeszcze. Pomyśl, pogłówkuj , przelicz, poczytaj opinie. Meyle to na chwilę obecną jedyna firma z klasą, która nie miga się z ew. reklamacjami, których w naszym przypadku było sztuk - 1 -. Może warto spróbować tego produktu w 159. W paseratti sprawdza się od kilu lat bijąc o kila długości aftermarketowe trw czy lm. O febi nie wspominając. Teraz to tylko dobra i kultowa marka znana znawcom Vw , którzy dzisiaj są już w wieku przedemerytalnym.
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 30-09-2017 o 02:03

  6. #56
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał radsky Zobacz post
    Dobry wahacz rozpoznał bez montowania jego w aucie.
    Nr 1 czyli TRW ze zeszlifowanym znaczkiem AR i Meyle HD - to się nada założyć. Są OK. Tako rzecze 18 latek z dobrą praktyką...
    Średnia bajka. Meyle bym wziął, bo są w zasadzie tylko dobre opinie. A TRW z zeszlifowanym logo AR to w ciemno, bo to ori wahacz, który ma opinię nieskazitelną. Nie ma potrzeby majtania sworzniem ani ważenia wahacza w ręku.

    I taka ciekawostka. Wymieniałem jakiś czas temu tylne łączniki stabilizatora. Nowe zamienniki MM - sworznie bardzo lekko chodziły w gnieździe. Natomiast ori, pomijając inną budowę sworznia, pracuje w gnieździe znacznie ciaśniej. Nawet sworzeń w tym starym ori stukającym łączniku pracował z większym oporem niż nowy MM.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #57
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar cargo241
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Będzin / Eerbeek
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 1,4TB
    Postów
    134

    Domyślnie

    Koledzy jak uważacie czy można reklamować ten wahacz ? 1800 km przejechał i stało się to co na filmie , teraz na szybko zakupiłem nowy i znowu cisza w aucie mam nadzieje że dłużej wytrzyma https://www.auto-onderdelen24.nl/lemforder/1272940
    film co się stało z wahaczem https://youtu.be/uIFOcpcI6nw

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    Ciekawy temat,będę go śledził i wyciągał wnioski na chwilę obecną nie mam przekonania drogich ori (a może nie ori) .Miesiąc temu założyłem lewy górny SRL i jestem bardzo zadowolony,w tym miesiącu wymienię prawy też tej firmy.Zobaczymy ile wytrzymają ,a nawet gdyby przyszło je zareklamować ,to przecież to tylko chwila i jest wyjęty
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Słuchałem w tym tygodniu opowieści dziewczyny , która pracuje przy dystrybucji części w Anglii. W sumie to mało interesuje mnie gdzie kto pracuje no chyba, że są to części samochodowe więc ją pociągnąłem za język. Ona nic o częściach nie wie, tylko tyle, że są to tarcze hamulcowe i mają trzy różnych kolorów pudełka. Mówi, że często jest akcja że przepakowują tarcze z pudełka zielonego do np pomarańczowego bo takie było...zamówienie.

    Nie wiem , nie znam się, zarobiony jestem....
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Witam
    Nie rozumiem dlaczego ktoś kupuje wahacz górny za 250-300zł (jako zamiennik TRW Lemforder MM FAST itp) skoro za 350-400zł można kupić oryginalny z ASO ???
    Później całe strony że coś co miało byc super rozczarowało, piszczy skrzypi i nie wiadomo co jeszcze się dzieje. A i dawano cudowne gwarancje (nawet 4 lata ) i prawie zawsze kicha z tego a jeśli nawet uznają to co roku trzeba albo samemu albo do mechanika aby zamontować i aby zdemontować i tak w koło.
    Trochę to już nudne się staje kilka wątków o wahaczach pisać.
    Jak tani to długo nie pobędzie i tyle

Podobne wątki

  1. Poliuretanowe tuleje vs nowe wahacze
    Utworzone przez Wojak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 16:48
  2. Nowe wahacze warto?
    Utworzone przez mateo254 w dziale 147
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 18:02
  3. Nowe wahacze i problem...
    Utworzone przez Gopcio w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 23:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory