Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problemy przy demontażu tylniego zderzaka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie Problemy przy demontażu tylniego zderzaka

    Witam,
    Zamierzam zdjąć tylny zderzak w celu wymiany/naprawy lewego zewnętrznego czujnika parkowania. Niestety napotkałem - wydawało by się prozaiczny problem. Otóż nie mogę odkręcić śrub mocujących wygłuszenie w tylnym lewym nadkolu - mocowane właśnie do zderzaka. Są to zdaje się wkręty, na kryżak. Dziubek śruby oczywiście oczyściłem i popsikałem WD. Próbowałem różnych końcówek, łącznie z płaskimi, dociskałem mocno, ale nie daję rady... Macie jakieś wskazówki, pomysł?
    Przy okazji - jest jakiś prostszy sposób na demontaż tylnej lampy niż odkręcenie 3 śrub przez ten otwierany od schowka otwór? bo manewrowanie tam z różnymi kluczami jest cholernie niewygodne.

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170920_193617.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	62.3 KB
ID:	235251Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170920_193634.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	121.5 KB
ID:	235252Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170920_193657.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	235253

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witam
    Spróbuj jeszcze włożyć rękę od spodu i popsikać na śruby. Potem poczekaj kilka godzin niech preparat zadziała. A jak nie puści to rozwiercić, kupić nierdzewne blachowkręty i typowe blaszki ściągające dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Jak jakiś czas temu odkręcałem również miałem kłopoty, ale po kilku psiknięciach odczekaniu i dobraniu idealnie dopasowanego wkrętaka udało się.
    Lampy jeszcze nie odkręcałem.


    Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris4bn Zobacz post
    Witam,
    Zamierzam zdjąć tylny zderzak w celu wymiany/naprawy lewego zewnętrznego czujnika parkowania. Niestety napotkałem - wydawało by się prozaiczny problem. Otóż nie mogę odkręcić śrub mocujących wygłuszenie w tylnym lewym nadkolu - mocowane właśnie do zderzaka. Są to zdaje się wkręty, na kryżak. Dziubek śruby oczywiście oczyściłem i popsikałem WD. Próbowałem różnych końcówek, łącznie z płaskimi, dociskałem mocno, ale nie daję rady... Macie jakieś wskazówki, pomysł?
    Przy okazji - jest jakiś prostszy sposób na demontaż tylnej lampy niż odkręcenie 3 śrub przez ten otwierany od schowka otwór? bo manewrowanie tam z różnymi kluczami jest cholernie niewygodne.

    Pozdrawiam
    Siema. Aby zdjąć lampę rozbierz lekko tapicerkę, jak na zdjęciach poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170804_125548.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	54.4 KB
ID:	235254

    Użyj potem uchwytu magnetycznego z odpowiednim bitem (nia pamiętam czy ph, pz czy torx)

    http://www.e-pewex.com/369-large_def...%C3%B3w-14.jpg

    chwyć pasującym kluczem za główkę (chyba 6mm)

    i masz dalej dostęp do zderzaka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170804_125618.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	70.0 KB
ID:	235255

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za pomoc. Wkręty solidnie popsikałem WD40 od strony gwintu i jutro po pracy spróbuję je odkręcić. Ściągnę też koło to może uda włożyć się w to trochę więcej siły.
    Dzięki też za poradę odnośnie lamp, pomoże mi to przy składaniu całości.
    A jeszcze odnośnie ściągania koła i podnoszenia samochodu, to wie ktoś może do czego służy ta "nakładka" na zdjęciu poniżej? Domyślam się, że jakoś jest montowana na windę żeby nie niszczyć progów? dostałem to razem z samochodem, ale pierwszy raz coś takiego spotykam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170920_195054.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	23.6 KB
ID:	235260
    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar achtung
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    AFLA ROMEO 159 1.9JTD 16V ELEGANT/SPORT AUTOMATIC
    Postów
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris4bn Zobacz post
    Ściągnę też koło to może uda włożyć się w to trochę więcej siły.
    Ja oponę używałem do zapierania wkrętaka na przedłużce, w celu dociśnięcia do śruby. Zwróć uwagę czy to PH czy PZ, dobór odpowiedniego bita to połowa sukcesu!

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,086

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris4bn Zobacz post
    Dziękuje bardzo za pomoc. Wkręty solidnie popsikałem WD40 od strony gwintu i jutro po pracy spróbuję je odkręcić. Ściągnę też koło to może uda włożyć się w to trochę więcej siły.
    Dzięki też za poradę odnośnie lamp, pomoże mi to przy składaniu całości.
    A jeszcze odnośnie ściągania koła i podnoszenia samochodu, to wie ktoś może do czego służy ta "nakładka" na zdjęciu poniżej? Domyślam się, że jakoś jest montowana na windę żeby nie niszczyć progów? dostałem to razem z samochodem, ale pierwszy raz coś takiego spotykam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170920_195054.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	23.6 KB
ID:	235260
    Pozdrawiam
    Dokładnie to masz plastik pod próg aby podnośnik podstawić i nie wgnieść sobie progu.
    Jeśli ma ten plastik ułamane bolce, to wymień na nowy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Ja do tych gniazd dociąłem na wymiar klocek drewniany który wkładam w gniazdo przed podłożeniem podnośnika typu żaba. Zabezpiecza on dodatkowo gniazdo przed odkształcaniem.

    Wysłane z mojego LG-M250 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie

    MASAKRA! MASAKRA!
    Dwa blachowkręty musiałem rozwiercić co nie było takie łatwe bo to są chyba jakieś śruby ulepszane cieplnie i nawet widie musiałem kilkukrotnie ostrzyć żeby była szansa to rozwiercić. Jak już przyciąłem resztę śruby i wyciągnąłem blaszkę to faktycznie śruba była niemal zespolona z blaszką przez korozje. Nie było szans tego odkręcić pomimo dobrania idealnego wkrętaka. Z śrubą mocującą zderzak od dołu na torx nie było lepiej - oczywiście końcówka pięknie weszła w łeb śruby i parę obrotów z trudem zrobiłem po czym łeb się ukręcił... no i ponownie w rękę szlifierka kątowa... No ale wreszcie dobrałem się do czujników.
    Pozdro

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przygotuj się na więcej takich "masakr"

    wymiana klocków hamulcowych, regulacja tylnego zawieszenia, odkręcanie górnych wahaczy. Tylko dla wytrwałych. Włoscy tandeciarze.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    wymiana klocków hamulcowych, regulacja tylnego zawieszenia, odkręcanie górnych wahaczy. Tylko dla wytrwałych. Włoscy tandeciarze.
    Że niby z czym jest problem? Pytam bo z Twojej listy z niczym nie miałem problemu (nie odkręcałem górnego tylnego wahacza, więc nie wiem). Oczywiście w przyszłości czymś mnie auto na pewno zaskoczy - w najbliższej przyszłości czeka mnie montaż haka...

Podobne wątki

  1. [159] Zanim coś urwę, spytam - czyli przeciąganie kabla od radia do tylniego zderzaka
    Utworzone przez smola w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:15
  2. Demontaż tylniego zderzaka 166
    Utworzone przez Jondi w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2014, 10:34
  3. [156] Demontaż przedniego oraz tylniego zderzaka
    Utworzone przez BiG_G w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 14:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory