Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Regulacja Świateł XENONY problem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 sb
    Postów
    8

    Domyślnie Regulacja Świateł XENONY problem

    Witam serdecznie kilka dni temu odebrałem mają niunie z warsztatu ( wymiana hamulców, oleju, filtry itp...) w dniu odebrania autka z naprawy padł mi rozrusznik.
    Część została zregenerowana zamontowana z powrotem i w tym miejscu pojawia się problem, po odłączeniu akumulatora mam wrażenie, że światła mijania świecą zbyt wysoko w stosunku do tego co było przedtem a z kolei światła drogowe kierują się dosłownie w niebo. Proszę o pomoc, może istnieje regulacja tych świateł z poziomu komputera czy może coś śię przestawiło.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar konstantyno110
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    159 1.9 16V (150KM) DFP+EGR ON
    Postów
    288

    Domyślnie

    Jechać na diagnostykę i sprawdzi diagnosta czy jest ok. U mnie jak się wykonuje przegląd to ustawienie świateł i sprawdzenie zawieszenia w ciągu roku jest za free.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    ustawia sie śrubą jak zwykle lampy. pytanie czy nie masz urwanego wodzika od poziomowania automatycznego. są dwa jeden przy przednim lewym amorku drugi z tylu na belce. mniej więcej po środku. wygląda to jak malutki łącznik stabilizatora. podjedź w nocy do ściany i zaznacz na jaka wysokość świecą. zgaś zapłon ale nie wyłączaj świateł na manetce. włóż kluczyk. lampy będą sie poziomować powtórz kilka razy jak złapią ta sama wysokość za każdym razem to wystarczy regulacja na diagnostyce.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez paweltbu ; 23-09-2017 o 19:17
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 sb
    Postów
    8

    Domyślnie

    a jest jakaś możliwość ustawienia wysokości świateł z kabiny ?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał cetnar90 Zobacz post
    a jest jakaś możliwość ustawienia wysokości świateł z kabiny ?
    jak masz xsenon to nie,przy lampie sa sruby regulacyjne , a lampy wykonuja test ustawienia

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    jak masz xsenon to nie,przy lampie sa sruby regulacyjne , a lampy wykonuja test ustawienia
    chyba ze masz zenony czyli hidy to masz pokretlo w srodku obak wlacznika postojowek i przeciwmglowych.

    Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    najlepiej byłoby mieć dostęp do kompa, połączyć się z lewym xenonem (adapter typ 1/zielony potrzebny) i sprawdzić czy na równej powierzchni, auto niezaładowane itp czy aktualne napięcia z czujników są bliskie tym z czasu kalibracji ich w fabryce. wykluczyłoby się uszkodzenie, złe zamontowanie (przód mechanicy mylą i montują źle np po wymianie wahacza, a tył też może przez przypadek przestawić - np coś kiedyś wpadło pod samochód, udeżyło w uchwyt i przestawiło trochę. ewentualnie możnaby powtórzyć kalibracje jeśli napięcia z obu czujników są w miarę w zakresie (1.5-3V) dopiero jak się ma pewność że jest mechanicznie/elektrycznie OK, czujniki dobrze/powtarzalnie działają, zrobi się kalibrację w kompie, to na końcu robi się ustwienie śrubami na lampach.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Regulacja świateł
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:21
  2. Xenony w 166 (regulacja)
    Utworzone przez lukas7277 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 10:26
  3. Regulacja Świateł
    Utworzone przez Tomcio1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 00:01
  4. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez lukaswisniewski w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2011, 08:15
  5. [33] Regulacja świateł.
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory