Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 84

Temat: Jaka 159 będzie dla mnie najlepsza ?

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego większość żyje tylko stereotypami, jak auto do pracy to musi być wół roboczy, jak dla starego to silnik 1.0 wystarczy, a młody takiego nie może kupić bo to nie pasuje. Jak alfa to się popsuje, kupisz forda to będzie jeździł do momentu aż mu koła nie odpadną. Nie każdy musi żyć wedle pewnych schematów, jak ma ochotę to nie kupi sobie nawet samolot. Kolega prosił jedynie o relatywne opinie na temat danego modelu i opcji silnikowych. Tak od siebie, to dla mnie mondeo 4 to gniot jakich mało, wole ciasną alfę o przynajmniej jest fun z jazdy.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Mondeo mk3 TDDI
    Postów
    15

    Domyślnie

    Chłopaki nie jest też tak, że Mondeo jest mistrzem bezawaryjności i świetnym wołem roboczym... Wiem coś o nim, przerobiłem trzy generacje
    -> Mondeo mk1 (przejechane 100tys km) - silnik się zmielił, pękł pasek rozrządu 1000 km po wymianie
    -> Mondeo mk2 (przejechane 185tys km) - 2.5V6 z LPG w automacie - poleciały uszczelki pod głowicami i kilka tysięcy PLN w plecy, po tygodniu padł konwerter hydrokinetyczny skrzyni - kolejny 1000 PLN, potem padła taśma hamulca przekładni planetarnej i remont skrzyni za 3k pln. Robota przedniego zawieszenia 1000 PLN na oryginałach (2x na 185kkm)
    Wymian cewek za 500pln, przewodów zapłonowych za 400pln i świec za 35pl za sztukę nawet nie liczę... Sondy lambda, katalizatory (3szt - 2 prekaty i jeden katalizator główny), pompa wody 500pln, plus to co było do roboty przy LPG. No i wisienka na torcie! TYLNE ZAWIESZENIE WIELOWACHACZOWE - 1500pln (wytrzymuje 200kkm). Chociaż rozrząd na łańcuchu
    -> Mondeo mk3 2.0TDDI - jak na razie ze mną od 100kkm - amortyzatory, zawieszenie przód, hamulce przód i tył, wszystkie cztery łożyska, wszystkie węże pomiędzy turbiną a kolektorem, prawie kompletny wydech, prawa zwrotnica, czujnik ciśnienia doładowania, oleje + filtry, uszczelki zbierające szyb bocznych, zespół paska alternatora z kołem pasowym - 2000PLN, alternator, uszczelki, uszczeleczki i czujniki... Po zimie znowu wielowahacz z tyłu

    Sami sobie odpowiedzmy czy nie będzie tak przy każdym aucie ?
    Oczywiście Mondeo mk4 z silnikiem 2.0 TDCi (PSA) DW10C - 163PS, niska awaryjność i spalanie, po chipie 200km i 400Nm i ogromny bagażnik w liftbacku tylko.... Życie nie zaczyna się i nie kończy na Fordzie, a auta niemieckie nie są dla mnie po prostu. [notranslate]Alfa[/notranslate] ma to coś co sprawia, że będę do niej wsiadał z uśmiechem na twarzy.... Czy będzie dużo droższa w eksploatacji jeśli będę o nią dbał ? To właśnie próbuje z Waszą pomocą ustalić
    Ostatnio edytowane przez leshek ; 26-09-2017 o 20:05

  3. #43
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja myślę, że summa summarum wyjdzie podobnie. Tylko musisz korzystać z zasobu wiedzy tego forum, co pozwoli Ci nie wydać niepotrzebnie gotówki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #44
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Czy będzie dużo droższa w eksploatacji jeśli będę o nią dbał ?
    To czy będzie droższa czy tańsza w eksploatacji zależy w dużej mierze od tego jak dbał o nią poprzedni właściciel.
    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._wloszka_.html - coś takiego szukasz. 2.4 w automacie i TI. Perełka od klubowicza - alfaholika. Nie można mu odmówić, że nie chciał o nią dbać i powiedzieć, że nie miał do niej cierpliwości. Na bezwypadkowych znajdziesz oferty z Allegro, z przebiegami cofniętymi z 310 000 km na 150 000 km. Kupno alfy to jak rosyjska ruletka i o ile kupuje się ją dla przyjemności, to nie widzę przeciwwskazań. Ale do pracy w życiu bym tego nie kupił.
    Podejrzewam, że jesteś zdecydowany i nie ma takich argumentów które by cię przekonały, zatem nie pozostaje życzyć nic innego niż tego, żebyś za pół roku nie dołączył do kolegi radsky.

  5. #45
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Mondeo mk3 TDDI
    Postów
    15

    Domyślnie

    Może się faktycznie napaliłem jak łysy na suchary... Przemyślę to dobrze, ale kurde śliczne są te 159

  6. #46
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ważne żebyś dobrze sprawdził auto przed zakupem i był świadomy tego, co może Cię zaskoczyć. Bo czasem grubszy portfel się przyda.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #47
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Dokładnie, na oględziny warto zabrać kogoś zajmującego się sprawdzaniem samochodów na co dzień, a jeszcze lepiej jeśli będzie wyspecjalizowany we włoszczyźnie. Prawdopodobieństwo wejścia na minę będzie na pewno niższe.

  8. #48
    radsky
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    , zatem nie pozostaje życzyć nic innego niż tego, żebyś za pół roku nie dołączył do kolegi radsky.
    :-) przypominam, to nie jest mój samochód.... to mojej Najdroższej ... ona nie zamieni go na nic innego. Ja tylko "stoję z boku", naprawiam usterki, no niech już będzie "zaniedbania" poprzedniego właściciela, który ..... no własnie....i tu go usprawiedliwię (sic ! !!!!) nie miał wpływu na ogólnie pojętą "włoską tandetę". Moja , żona nie sprzeda tak szybko tego samochodu, coś mi ostatnio wspominała, że następne auto to będzie Gulia... czy jak jej tam.... ehhh..... Damy radę :-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał leshek Zobacz post
    Może się faktycznie napaliłem jak łysy na suchary... Przemyślę to dobrze, ale kurde śliczne są te 159
    Moim zdaniem to jak "szczerbaty na suchary" ;-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Nie wiem dlaczego większość żyje tylko stereotypami, jak auto do pracy to musi być wół roboczy.
    Wyobraź sobie, że są branże na tym świecie, że "musisz być za godzinę", bo terminal nie działa, serwer padł, jakieś głupoty, ale oni się nie znają, a Ty masz z nimi umowę.... Ty pewnie tego nie czaisz, ale Kolega leshek zapewne już tak. To tak samo jakbyś wybrał przewoźnika o kiepskiej renomie ... wiesz, że PKS się przeważnie spóźnia, czy tam inny przewoźnik. Kupujesz u niego bilet miesięczny ? Temat szeroki ;-) , ale jak logiczny, taki prosty, po prostu prosty.... Nowy napaleniec na 159 nie będzie miał czasu latać na spoty, żeby się powymieniać "doświadczeniami" jak w XXI wieku jeździć bez stresu.... 2.4 silnik... ohhh..... On ma zarabiać pieniądze, a nie jeździć pod Lidl.... A... przepraszam, z wątku o igle od fana marki niejakiego prezesa01 czy jak mu tam dowiedziałem się, że też można na spot podjechać na plac obok serwisu Fiata. W sumie dobre posunięcie. Spoty są pewnie wieczorem, a serwis o 7AM otwierają, można szybko przegadać całą noc a potem zawsze zasięgnąć fachowej porady ;-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał leshek Zobacz post
    Może się faktycznie napaliłem jak łysy na suchary... Przemyślę to dobrze, ale kurde śliczne są te 159
    a... w sumie... Kup 2.4 . Tylko dobrze zadbaj o polisę - w razie awarii pojazdu. Takie PZU podstawi Ci Fabię 1.4 i będziesz śmigał do swoich klientów podczas postoju Twojej Belli u mechaniora. To też w sumie jest niezła opcja. Jak najbardziej godna rozważenia.
    Taaa.. wiem, że nie ten "prestiż", ale dojedziesz, zrobisz, zarobisz :-)
    Ostatnio edytowane przez radsky ; 27-09-2017 o 20:54

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    masz jakiś problem z tymi spotami, ktoś Ci tam jakąś krzywdę zrobił?

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Śmieszy mnie takie przewidywanie i kombinowanie co może się wydarzyć, że nie dojadę na godzinę tak kiepskim samochodem jakim jest alfa z niesamowicie nieudanym silnikiem 2.4. Wyobraź sobie kolego radasky, że nie tylko leshek musi być punktualny. Jak bym szedł Twoim tokiem myślenia to zaproponowałbym mu helikopter, bo przecież po drodze można najechać na korek lub wypadek i dalej się spóźnię. Z tą fabią to chyba zaszalałeś, tak nowoczesny samochód, ja mam wątpliwości czy będzie bezawaryjny jako samochód zastępczy, nie wiem czy nie lepszym wyborem byłby golf II 1.6 d.

Podobne wątki

  1. Jaka najlepsza trasa nad morze?
    Utworzone przez Karol147 w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 23:22
  2. Jaka instalacja będzie najlepsza do Alfy [159]
    Utworzone przez KrasnyBil w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 08:19
  3. Alfa jest najlepsza ale co mnie jeszcze czeka.?
    Utworzone przez konrad alfa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 21:36
  4. [145] jaka wersja najlepsza?
    Utworzone przez Feniks77 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 18:37
  5. LPG? Jaka sekwencja jest najlepsza do TS?
    Utworzone przez wasyl22 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory