Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Wycena 159 2.4 JTD do szkody całkowitej

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie Wycena 159 2.4 JTD do szkody całkowitej

    Witam.
    Ubezpieczyciel orzekł w moim aucie szkode całkowitą jednak wartosc auta, 2008 rocznik q-tronik z prawie pelnym wyposazeniem(bez xenonow i el/podgrzewanych foteli) okreslili na 24 tys co moim zdaniem jest troche za malo.
    Ma ktos jakis sposob zeby sie odwolac powolujac sie na to co w aucie zostalo ostatnio wymienione i na to ze za podobne pieniadze ciezko cokolwiek znalezc w dobrym stanie w tym roczniku?

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ile byś dostał odszkodowania za auto gdybyś chciał je sobie zostawić i jednak wyremontować?
    Poważny ten dzwon? (wiem, że tam jeszcze Ci silnik warsztat załatwił na cacy... :/ )
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Z tyłu zderzak, belka, wiązka parktronika, podłoga z wnęką na koło zapasowe, klapa do malowania, przód obie lampy, wzmocnienie czołowe część górna, maska, gril, zderzak no i załatwiony silnik teraz, kasy dostałbym teoretycznie na podstawie kosztorysu ubezpieczyciela 14500

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę Twój ewentualny spór z warsztatem... może warto zabrać kasę od TU i się sądzić z warsztatem? No i auto zastępcze z OC sprawcy i warsztatu (choć tutaj poradziłbym się dobrego prawnika) dopóki auto nie będzie na chodzie.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Mozesz się odwołać od wyceny przedstwiając rachunki za wymianę części (nie starsze niż rok) i w ten sposób wartość auta powonna wzrosnąć o ile są to istotne elementy, np wymiana kpl. zawieszenia.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Rozumiem, że rozwaliło rozrząd podczas wjazdu do garażu i uszkodzone zostały dźwigienki zaworowe?

    Mojej żonie pękł pasek rozrządu w TS przy 40 km/h i naprawa kosztowała mnie 600 pln. Naprawiałem co prawda sam, ale z tego co słyszałem w dieslu kończy się na uszkodzonych dźwigienkach, a nie pokrzywionych zaworach.

    A tak przy okazji zastanawiałem się ile mógłbym dostać za swoją (2006, 163 tys udokumentowane) i myślę, że 20 tys byłoby ok. Tyle,że ja mam już alergię na Alfę
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jeżeli nie jesteś sprawcą to ewentualnie pisać odwołanie co do wyceny szkody całkowitej ze względu na stan auta po naprawach wykonanych przez ciebie przez szkodą, faktury przedstawić. Zadość uczynienie jakieś od sprawcy bo wartość giełdowa przy sprzedaży ok 24 tys. ale jako że planowałeś jeździć i poczyniłeś inwestycje to ten egzemplarz jest więcej warty. Jak nie byłeś sprawcą to jakieś szanse są. Dodatkowo czas na szukanie samochodu to są dodatkowe koszty straty niematerialne musisz dokładnie opisać. Sprawca jeszcze na ubezpieczeniu nie zarobił bo jak będzie pisał to składki takie będą że odechce się posiadania samochodu albo odmówią ubezpieczenia dając cenę rynkową x 3 . Jeżeli jakieś obrażenia na zdrowiu to też dodatkowo. Za auto raczej więcej niż 24 tys nie wypłacą ale można szukać innych alternatyw tak jak napisałem. Napisz najpierw ładne pismo do nich w odpowiedzi na wycenę wspomnij i wypunktuj co straciłeś oprócz auta, jak odpiszą że nie to zawsze jakiś prawnik coś wydusi.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Pamiętaj też, że ubezpieczalnie zawsze zaniżają pierwsze propozycje odszkodowania, gdyż liczą na to, że po prostu weźmiesz co dają... ktoś to kiedyś ładnie mi powiedział: to taka wycena eksperymentalna.

    Myślę, że najlepiej byłoby gdybyś poszedł do jakiejś firmy, które walczą z TU... możesz podpytać itd- za dwa, trzy zdania pewnie Cię nie skasują, a mogą dużo naświetlić.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Rozumiem, że rozwaliło rozrząd podczas wjazdu do garażu i uszkodzone zostały dźwigienki zaworowe?

    Mojej żonie pękł pasek rozrządu w TS przy 40 km/h i naprawa kosztowała mnie 600 pln. Naprawiałem co prawda sam, ale z tego co słyszałem w dieslu kończy się na uszkodzonych dźwigienkach, a nie pokrzywionych zaworach.

    A tak przy okazji zastanawiałem się ile mógłbym dostać za swoją (2006, 163 tys udokumentowane) i myślę, że 20 tys byłoby ok. Tyle,że ja mam już alergię na Alfę
    Pasek pękł jak mieli wjechać do garażu, za kołem pasowym wkręcił się w rozrząd. Co poszło nie wiem bo bez zdjęcia głowicy nikt tego nie stwierdzi.
    Wstępnie dogadałem sie z warsztatem, zgłaszają to ze swojego OC działalności.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jasio, ja za głupiego C4 Grand Picasso dostałem najpierw 8600zł... po interwencji firmy, która pisze odwołania od zaniżonych odszkodowań- dostałem kolejne 6000zł....
    A miałem tylko przód rozwalony... w plastikowym autku.

    Działaj- każdy grosz warty zachodu, tym bardziej, że firmy biorą prowizję za sukces. Nie daj się tylko nabrać na pomiary geometrii nadwozia (chyba, że na ich koszt). Ja się dałem namówić i 1000zł w plecy (geometria jak z fabryki)... gdzie gościowi mówiłem, że stłuczka mała tylko plastiki się poskładały i dlatego tak dramatycznie to wygląda... Jedyny plus to mam papier na to, że auto miało stłuczkę, nie wypadek.

    Autko warte wg EuroTaxu wtedy jakieś 22 000 pln.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c4.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	40.0 KB
ID:	235885
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 03-10-2017 o 12:05
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. Wycena szkody z OC Alfa Romeo GT
    Utworzone przez lisekgt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 08:36
  2. Wycena szkody .
    Utworzone przez bartekalfa166 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 13:49
  3. Stłuczka - stwierdzenie szkody całkowitej. Co robić
    Utworzone przez marcin g! w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 18:53
  4. [145] wycena szkody...
    Utworzone przez rogal137 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 17:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory