Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Apex vs Eibach

  1. #21
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    2.4 jest cięższe z przodu, przez co ma większe skłonności do podsterowności. To fakt potwierdzony przez wielu.

    Ta opłata do TUV wcale nie jest taka niska - tak słyszałem. A jeśli sprzedaż też nie jest wysoka to sam sobie odpowiedz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #22
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    2.4 jest cięższe z przodu, przez co ma większe skłonności do podsterowności. To fakt potwierdzony przez wielu.
    Dokładnie nie to co zwinne i szybkie na winklach SW z jedendziewięć

    Ta opłata do TUV wcale nie jest taka niska - tak słyszałem. A jeśli sprzedaż też nie jest wysoka to sam sobie odpowiedz.
    Dla kogoś kto sprzedaje kilka(dziesiąt) sztuk swoich produktów rocznie pewnie wysoka dla kogoś kto sprzedaje w tysiącach koszt w przeliczeniu na sztukę jest groszowy.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja jeździłem na apexach, jeśli dobrze pamiętam to -40/35, do tego 225/40/19.
    Do codziennej jazdy po kiepskich drogach się nie nadaje. Nisko, twardo, czuć jak przejeżdża się po kartce papieru
    Nie mam porównania do eibacha, czy mtsa, ale w porównaniu do zawieszenia TI i takiego samego ogumienia to w komforcie jest przepaść na plus dla TI.
    Ja z apexem przejeździłem parę lat i narzekać nie mogę, każda moja [notranslate]Alfa[/notranslate] jaką posiadałem czy posiadam była obniżona. Po prostu tak lubię, ale najmniej komfortowo było na apexach. Może właśnie przez to, że było to aż -40mm?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Lublin-Nałęczów-Puławy
    Auto
    Były 3x1562.5V6; 1x1662.5V6;Teraz 156 3.0V6 (1998); 156 2.4 20VJTD TI (2004); 159 1.8MPI
    Postów
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian920412 Zobacz post
    Cześć,

    Mam pytanie odnośnie sprężyn. Korzystał ktoś ze sprężyn Apexa?
    Tak. Sprowadziłem ze Szwajcarii 156 2.4JTD 175PS TI na żółtych Apexach. Auto prowadziło się na nich rewelacyjnie. Zupełnie nie czuć było ciężkiego przodu tego modelu auta w zakrętach i prowadziło się jak po sznurku. Subiektywnie auto lepiej na nich jeździło niż na kitowych czarnych Eibachach, na które je zamieniłem. Powód: Apexy są niższe a chciałem nieco podnieść auto.
    Apexy leżą niepotrzebne w garażu.

    Pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Szukałem spręzyn do mojej 147 i trochę naczytałem się opinii o sprężynach. Opinii użytjwników różnych for z różnych krajów a także informacji ze stron producentów. Apex to firma holendreska http://www.apexautomotive.nl/. Mają swoją fabrykę. 90% ludzi chwali je za parametry, jakość. Spręzyny bierze od nich firma Sparco (!). Eibachy są najmiększe, gdzieś w środku Apexy, najtwardsze to H&R. Na Swoje Sparco nie narzekam, jest niżej, twardziej ale bez przesady (komfort jazdy nie jest mi obojętny).

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-Kit a Eibach Sportline
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 07:35
  2. sprężyny APEX
    Utworzone przez coachu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 10:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory