Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Czujnik deszczu, nietypowe zachowanie

  1. #11
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Najbardziej wkurzające jest to, że elektronik palcem nie chce ruszyć stwierdzając, że to wina optyki, a ci od szyb twierdzą, ze z optyką wszystko OK i to coś elektronicznego musi być.
    ASO potwierdza, że czujnik działa prawidłowo, a nie znam zakładu który mógłby to ogarnąć kompleksowo bez zwalania winy jeden na drugiego.

    Czujnik deszczu znajdujący się w lusterku P65 zasilany jest w linii INT zabezpieczonej bezpiecznikiem F49 w skrzynce bezpieczników B2 i przesyła do styku 2 konektora A H5 - poprzez linię szeregową A-BUS Body Computer M1 - styk 7 konektora D i styk 25 konektora B - sygnał działania automatycznego.
    Czyli z czujnika idzie sygnał na body computer, a z niego na przełącznik wycieraczek. Dalej sprawa wygląda tak, jakby przełącznik cały czas dostawał sygnał o obecności zanieczyszczenia na szybie - aż do momentu jakiegoś restartu.
    Dalej nie mogę znaleźć jak to działa, ale skoro automat mimo właściwej pozycji nie uruchamia się po uruchomieniu silnika i wymaga "przeładowania", to znaczy, że konieczny jest jeszcze jeden sygnał sterujący. Po wyłączeniu funkcji AUTO, zapewne zasilanie zanika i pamięć się resetuje do następnego razu.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie szkoda czasu i pieniędzy na taką pierdołę?
    W Alfie mało rzeczy działa poprawnie lub działa w ogóle więc trzeba się przyzwyczaić
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    U mnie wszystko akurat poza tą jedną rzeczą działa przynajmniej tak jak działać powinno. Natomiast same wycieraczki, to nie jest dla mnie pierdoła.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Mam identycznie jak Ty. Jak już się załączą na stałe, to nie ma zmiłuj i ich nie zatrzymasz.
    I nic na to nie poradzisz. Ja rozwiązania nie znalazłem, ale myślę, że nie jest to wina optyki, a raczej sterownika. I myślę, że fabrycznie tak jest.
    Ponoć w 156 działało to dużo lepiej.

    Jedyną opcją jaką widzę jest przeróbka na działanie bez czujnika deszczu, czyli tryby przerywane.

  5. #15
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Myślę, że gdyby to był standard, to właściciele aut jeszcze na gwarancji nie odpuściliby producentowi i kazali to naprawić. To ewidentnie, wkurzająca i nie działająca jak powinna funkcja - z tego co widać, nie wyeliminowana przez 6 lat produkcji.
    Nadto w ASO nie wiedzą o co chodzi i problem jest im obcy. Ja tam pomęczę jeszcze trochę, może akurat to coś, co da się naprawić.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Do ASO jeździ się tylko po części, które nie są dostępne jako zamienniki.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    I dzisiaj jak chciałem do ASO pojechać, po drodze okazało się, że czujnik działa bez większych zastrzeżeń.
    Nie wiem czy to efekt placebo, ale jakby lepiej zaczął działać po przełączeniu świateł w tryb manualny zamiast AUTO.

Podobne wątki

  1. Czujnik deszczu
    Utworzone przez Norek212 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 14:45
  2. [Giulietta] Czujnik deszczu
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 13:10
  3. czujnik deszczu 166
    Utworzone przez grosii w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 09:29
  4. czujnik deszczu
    Utworzone przez tomek166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 11:32
  5. czujnik deszczu
    Utworzone przez alfa147ss w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2009, 07:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory