Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: podsufitowka wymiana !!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie podsufitowka wymiana !!

    witam wszystkich czy ktoś przerabiał w swojej alfie ściąganie podsufitowki i jej montaż jesli tak to prosił bym o jakieś podpowiedź bo na forum nic nie znalazłem A we wtorek ma przyjść do mnie podsufitowka i nie wiem czy aby ja założyć bedzie potrzeby jakis klej czy tylko na kolki sie trzyma kolejna sprawa swoja starą mam zamiar odnowić i nałożyć na nią i supki czarny materiał co o tym myślicie ?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wszystkie uchwyty odkręcasz. Potem regulację/mocowanie pasów oraz oczywiście daszki przeciwsłoneczne, które mają kable więc uważaj przy ich rozłączaniu. Również panele z oświetleniem musisz zdjąć a te mają zatrzaski blaszane po bokach i nie jest całkiem proste je zdjąć bez wykrzywienia.Boczki/słupki musisz odkręcić jeśli jest na nich zaślepka pod którą masz śruby. Przednie są tylko na zatrzaskach. Kleju nie potrzebujesz. Wszystko możesz znaleźć w grafice google a jak dostaniesz nową podsufitkę to będziesz widział jak jest mocowana do dachu.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że jeśli masz sedana (a chyba tak), to żeby wyjąć podsufitkę z samochodu w jednym kawałku to musisz zdemontować jedne drzwi, chyba przednie. Nie jestem pewien co do fotela kierowcy, ale być może może też trzeba go odkręcić.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    ok dziękuję Panowie za dobre rady co do demontażu podzespołów to wszystko ogarnę ponieważ juz wszędzie moje ręce ja dotykały jedynie został czas na podsufitke na którą jestem mega zły ponieważ stan jej tym idealny A tydzień temu zebrało się u mnie za poprawienie jakości fal fm i chciałem się dostać do anteny niby mało co widoczne jest ale ja widzę A w moim aucie musi być idealnie wszystko tylko zastanawia mnie fakt jak to ogarnąć żeby ja wyjąć nie chciał bym drzwi wykręcić bo potem ustawić jesy mega problem i co myślicie o tym by stara podsufitowke zrobic na czarno i słupki czy by to w miarę dobrze wygladalo bo przymierzam się zamówić materiał i klej ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    ok dziękuję Panowie za dobre rady co do demontażu podzespołów to wszystko ogarnę ponieważ juz wszędzie moje ręce ja dotykały jedynie został czas na podsufitke na którą jestem mega zły ponieważ stan jej tym idealny A tydzień temu zebrało się u mnie za poprawienie jakości fal fm i chciałem się dostać do anteny niby mało co widoczne jest ale ja widzę A w moim aucie musi być idealnie wszystko tylko zastanawia mnie fakt jak to ogarnąć żeby ja wyjąć nie chciał bym drzwi wykręcić bo potem ustawić jesy mega problem i co myślicie o tym by stara podsufitowke zrobic na czarno i słupki czy by to w miarę dobrze wygladalo bo przymierzam się zamówić materiał i klej ?
    A mogę zaryzykować ponieważ podsufitowke bede mial jeszcze jedna w zastępstwie ktora maja mi przysłać z rozbiórki innego auta ale stan idealny - cena podsufitowki bardzo miła ponieważ cena kolo 50 zl ale przesyłka 45 co fakt faktem kurier w cenie przedmiotu i to troszkę denerwuje no ale trzeba to przeżyć

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Dodam jeszcze, że jeśli masz sedana (a chyba tak), to żeby wyjąć podsufitkę z samochodu w jednym kawałku to musisz zdemontować jedne drzwi, chyba przednie. Nie jestem pewien co do fotela kierowcy, ale być może może też trzeba go odkręcić.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Dokładnie. Prawe drzwi ściagamy i kładziemy całkiem oparcie pasażera a fotel przesuwamy w przód.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    ok dziękuję Panowie za dobre rady co do demontażu podzespołów to wszystko ogarnę ponieważ juz wszędzie moje ręce ja dotykały jedynie został czas na podsufitke na którą jestem mega zły ponieważ stan jej tym idealny A tydzień temu zebrało się u mnie za poprawienie jakości fal fm i chciałem się dostać do anteny niby mało co widoczne jest ale ja widzę A w moim aucie musi być idealnie wszystko tylko zastanawia mnie fakt jak to ogarnąć żeby ja wyjąć nie chciał bym drzwi wykręcić bo potem ustawić jesy mega problem i co myślicie o tym by stara podsufitowke zrobic na czarno i słupki czy by to w miarę dobrze wygladalo bo przymierzam się zamówić materiał i klej ?

    - - - Updated - - -



    A mogę zaryzykować ponieważ podsufitowke bede mial jeszcze jedna w zastępstwie ktora maja mi przysłać z rozbiórki innego auta ale stan idealny - cena podsufitowki bardzo miła ponieważ cena kolo 50 zl ale przesyłka 45 co fakt faktem kurier w cenie przedmiotu i to troszkę denerwuje no ale trzeba to przeżyć
    Podsufitkę kurierem? Duże ryzyko jej złamania. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie cała i nie pognieciona to musisz to wysłać z adnotacją "ostrożnie" i dokładnie ją obejrzeć przy odbiorze.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dokładnie. Prawe drzwi ściagamy i kładziemy całkiem oparcie pasażera a fotel przesuwamy w przód.

    - - - Updated - - -



    Podsufitkę kurierem? Duże ryzyko jej złamania. Jeśli chcesz mieć pewność, że będzie cała i nie pognieciona to musisz to wysłać z adnotacją "ostrożnie" i dokładnie ją obejrzeć przy odbiorze.
    Tak tak kolego juz też nad tym myślałem bo znam nie dbalstwo kurierów o towar ( kupel robi jednej z firm i widziałem jak towar układał jak by był tam mój to od razu w łeb by wyłapał) i wczoraj wysłałem wiadomość do sprzedawcy aby dał wiadomość ze "uwaga szkło " itd mam nadzieję że będzie dobrze A następną sytucaj pisałeś że będzie trzeba położyć siedzenie od pasażera ale położyć oparcie na tył czy złożyć na przód ?

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Tak tak kolego juz też nad tym myślałem bo znam nie dbalstwo kurierów o towar ( kupel robi jednej z firm i widziałem jak towar układał jak by był tam mój to od razu w łeb by wyłapał) i wczoraj wysłałem wiadomość do sprzedawcy aby dał wiadomość ze "uwaga szkło " itd mam nadzieję że będzie dobrze A następną sytucaj pisałeś że będzie trzeba położyć siedzenie od pasażera ale położyć oparcie na tył czy złożyć na przód ?
    Pisałem, żeby kłaść oparcie. Czyli do tyłu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-07-2014, 09:41
  2. Wymiana wahacza górnego a wymiana samych tulei .
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 23:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory