Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 234567891011
Pokaż wyniki od 101 do 107 z 107

Temat: Excessive radiator fluid temperature. Podczas jazdy!

  1. #101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał a.heimer Zobacz post
    Czy komuś jeszcze zapala się ten komunikat jakieś 10 razy na 15 km jazdy przy czym zapiszczy gaśnie po sekundzie? Szalona włoska elektryka, czy lepiej zająć się badaniem UPG? Dodam, że czasem w kabinie czuć lekki, muskający nozdrza powiew świeżego płynu chłodniczego, ale jego poziom w zasadzie jest w normie. Podczas komunikatu świeci się ikonka przy wskaźniku temp. cieczy i wskazówka lekko opada do 80 stopni. Po zniknięciu komunikatu trzyma dalej 90. Pojawiło się równocześnie z błędem P0203 - wtyczka trzeciego wtryskiwacza.

    Czy przyczyną może być brakujący przewód, czy miejsce zaznaczone na zdjęciach jest z reguły puste?

    Załącznik 252858Załącznik 252859
    W mojej pierwszej 159JTDm zaraz na początku zaczęły mi się jaja że wskazówka temperatury wyskakiwała na 130C i kontrolka temperatury zaświecała się na czerwono, do tego miałem komunikat o DPF (FAP). Nawet na prawie zimnym silniku w zimie, gdzie płyn może miał kilka stopni max. Winny okazał się ten czujnik na chłodnicy klimatyzacji (po prawej stronie, na samym dole) - była nieszczelność izolacji, pokorodował, i przywierał się wewnątrz obciążając ECU i sensory który korzystają podobno z tej samej linii zasilającej (wg znajomego który naprawia ECU właśnie jakiś czujnik od DPF i czujnik temperatury cieczy korzystają z tego samego zasilania). Po wymianie czujnika na chłodnicy problem nigdy nie powrócił.

    Co do wycieków na początek korek (ok 30zł), albo najlepiej cały zbiornik (ok 130zł) wymienić - u mnie w TBi był pęknięty na zgrzewie z tyłu. Oczywiście nie zaszkodzi zrobić test płynu chłodniczego na zawartość spalin.

    AHa, no i niech mechanik luknie czy spod pompy wody nie cieknie - w mojej JTDm coś mi spadł poziom trochę, nie pojechałem do mechanika, a na trasie rozpadła mi się pompa wody, zerwała pasek rozrządu itp.

    EDIT. dodam że jak to się zaczęło dziać to w końcu po paru razach alfa nie chciała zapalić - lawetą pojechała do znajomego elektryka który nad tym siedział (najgorsze było to że po przywiezieniu zaczęła działać, jeździli parę razy przez 2 dni i w końcu znów usterka wystąpiła, wtedy zaczęli grzebać i ją znaleźli)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-12-2018 o 21:48
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #102
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że to coś w tym stylu cenowym: https://allegro.pl/czujnik-cisnienia...951046000.html. Czy sam czujnik można wymienić bez konieczności wymiany/ryzyka wycieku czynnika w układzie klimatyzacji. Podobnie w przypadku czujnika temperatury cieczy w termostacie (jest cały w oleju)?

  3. #103
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tak ten czyjnik wygladal, jesli numer sie zgadza dla twojego auta w eperze to warto sprobowac. mozesz na probe po prostu odpiac wtyczke na chwilę zabim zaczniesz bawic sie w wymiany.

    w razie czego czujnik wymieniasz bez problemu (wg mechanika ktory mi to robil)- w gniezdzie jest zaworek i podobno nic nie ucieka

  4. #104
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfa_Rugby Zobacz post
    sprawdź sobie korek od zbiorniczka wyrównawczego. Miałem takie same objawy, wymieniłem korek na nowy, oryginalny i okazało się, że mechanik musiał jeszcze go delikatnie nawiercić, żeby ciśnienie prawidłowo było regulowane
    Co takiego?! Korek nawiercac. Jak Ci się cisnienie zbiera w układzie to ci zrobił ujście i tyle. Przegon auto po trasie i sprawdź czy ta owa "naprawa" była naprawą czy tylko zatuszowaniem większego problemu.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    To w końcu jaka jest diagnoza usterki, Alfy założyciela tematu? Przeczytałem cały wątek od strzała i jestem w szoku, do tego chyba nie zasnę dziś w obawie o moją głowicę

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tak ten czyjnik wygladal, jesli numer sie zgadza dla twojego auta w eperze to warto sprobowac. mozesz na probe po prostu odpiac wtyczke na chwilę zabim zaczniesz bawic sie w wymiany.

    w razie czego czujnik wymieniasz bez problemu (wg mechanika ktory mi to robil)- w gniezdzie jest zaworek i podobno nic nie ucieka
    A jak to wygląda w przypadku czujnika przy termostacie? Też jest tam jakiś zaworek? Przy temp. -4 stopnie, zimnym silniku i komunikacie excessive radiator fluid temperature włączają się wentylatory i nawiew lodowatego powietrza, więc pewnie czujnik przekłamuje temperaturę. Płyn chłodniczy waha się od poniżej minimum na zimnym do max na ciepłym, ale sądząc po innych wpisach jest to chyba częste zjawisko.

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Problem z komunikatem o temp. płynu rozwiązany. Podczas wyświetlania komunikatu przygasaly światła i zegary. Wiązka od czujnika przy termostacie była przetarta i dotykala pokrywy zaworów - zwarcie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Zapaliła się podczas jazdy
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 21:54
  3. Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy
    Utworzone przez Czarna Żmijka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 10:43
  4. tLuczenie podczas jazdy..
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 11:23
  5. [145] blokuje się podczas jazdy
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory