Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Temat: Excessive radiator fluid temperature. Podczas jazdy!

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Fajnie się czytało
    Co do auta i mechanika to współczuję... Czekam na wyniki z wymiany węża...
    Gdzie nie pojedziesz i powiesz że płyn Ci ucieka to większość mechaników odrazu diagnoze stawia na UPG... Nie chce się im "poszukać" przyczyny...
    Ja po przeczytaniu sporej ilości tego forum jeszcze podmienie sobie chłodniczkę egr na używaną sprawną... Może to coś pomoże....

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dzięki za recenzję, że fajnie się czytało i gdyby nie to jaki mam charakter to pewnie już bym w kalendarz kopnął ale ja takimi rzeczami się nie stresuję za bardzo. Co do wymiany chłodnicy nie bardzo widzę sens w moim przypadku bo układ chodzi bardzo dobrze tzn. jadąc ostro a tak jeżdzę czy to nawet na autostradzie jadąc ze stałą prędkością rzędu 160-180 na tempomacie 2 godziny nie ma problemu z chłodzeniem dla mnie to oznaka, że układ chłodzenia jest sprawny, problem pojawia się po jeździe po prostu w układzie jest takie ciśnienie, że ono musi gdzieś ujść i uchodzi z płynem. Dodam jeszcze, że oddając samochód do autka.pl przeprogramowali wentylatory żeby włączały się szybciej bo ponoć oryginalnie wgrany soft uruchamiał je trochę późno. Problem polega w mistrzu i jego podejściu ja rozumiem, że czasami zdarza się przypadek, że nawet najlepszy spec nie wie co ale wtedy to się mówi słuchaj nie wiem poszukaj kogoś innego zwrócę kasę bo ja nie wiem jak to ogarnąć. A tu nic uśmiech na twarzy i bawimy się niestety moim kosztem, o moim zmarnowanym czasie to już nawet nie wspomnę bo to przecież jest głupota przy tym wszystkim. Gdyby nie to, że jestem bardzo zadowolony z tego samochodu to już bym go i może sprzedał ale po tych wszystkich przejściach zleciłem mojemu mistrzowi zrobienie konserwacji nawet bo powiedziałem, że ten samochód ma u mnie dożywocie i napewno nie pozwolę żeby wcześniej zgnił . Więc zabawa trwa a wszystko to już pewnie kręci się koło kwoty 7 tyś.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kolega pisał o chłodniczce EGR a nie o chłodnicy. inna sprawa czy chłodnica jest na 100% szczelna, czasem wystarczy mikro uszkodzenie od kamyczka czy coś się rozszczelni od wieku...

    a ogólnie 2.4jtdm w 159/166 z DPFem cierpią na mikropęknięcia głowicy. Twoja napewno jest tip top? w tej cenie naprawy to jej raczej nie wymieniałeś, no chyba że na używkę ze 156 2.4 20V 175HP
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    kolego epsonix tak jak napisałem głowica została zrzucona i poszła do regeneracji przez zakład wskazany przez mistrza żeby potem nie było problemów, że ja jakiś ciulowy wybrałem. Nie wiem co to za warsztat ale ponoć najlepszy jaki jest chyba Tyczyn ale to nie ważna fryzjer napewno tej naprawy nie robił. Co do ceny jeżeli uważasz, że 4 tyś to mało za naprawę głowicy to ja nie kumam bo dla mnie mało to nie jest. Głowicę owszem i pękają ale tak jak napisałem samochód przeszedł modernizację w autko.pl i wież mi tam też nie pracują fryzjerzy więc usunęli dpf i zmienili czas włączania się wiatraków a to właśnie ponoć wypalanie dpf prowadził do zbyt dużego wzrostu temperatury w wyniku czego dochodziło do pękania głowicy.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    napisałeś że "głowica do roboty" cokolwiek to oznaczało. była popękana i spawali, czy po prostu planowali powierzchnię, coś tam ją odświerzyli (jakieś gniazda zaworowe itp) i założyli uszczelkę? włozyłeś kupę kasy - tylko jak mechanicy po kolei zaczynają wymieniać nawet pierdoły to 4tyś raz dwa się uzbiera.

    wg moj skromnej wiedzy (tylko wynikającej z lektury tego forum), jeśli głowica była popękana, to spawanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponoć się nie sprawdza. jeśli głowice się wymienia, to są 2 praktykowane ścieżki (nie wspominam ASO, bo cena zabije) - głowica nowa ale tzw regenerowana, (to jednak nówka, trzeba zdać jakąkolwiek głowicę dla sztuki - recycling/podatki?) - koszt samej 5tyś, więc tego Ci nie robili za 4tyś. Druga opcja to brać używaną głowicę ze 156 JTD 2.4 20V 175HP (z którymi nie ma problemu pękania (DPF) a pasują jak się przełoży z konikami), no taką to pewnie ok 1tyś się kupi, planować, wymienić uszczelki, może jakiś mini remoncik jej, parę spraw innych w aucie i ze 4 tyś wyjdzie. ale nie pisałeś że wymieniałeś głowicę. więc zastanawiam się co Ci ten magik robił? nie twierdzę że masz coś z głowicą robić, może jest wszystko z nią OK, tak głośno tylko dopytuję bo nie dopisałeś. Może to coś jeszcze wyjaśni i ktoś coś podpowie?

    jeśli głowica miała już mikropęknięcia jak ją sprowadziłeś (jaki przebieg?), to pozbycie się DPF czy inne proprawki też na wiele mogły się już nie zdać - mogło być za późno na to, i tylko spowolnił się proces powiekszania pęknięć?

    przykro się czyta że tyle czasu i kasy poszło w diabły, a problem dalej jest. mnie by już szlag trafił dawno temu. życzę powodzenia w każdym razie a jak rozwiążesz problem to napisz koniecznie co pomogło.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    kolego epsonix może i nie wszystko opisałem ze szczegółami ale i tak się tego pisania trochę nazbierało. Ale napisałem, że uw mistrz jest znany tu wszystkim i uważany za jednego z najlepszych w okolicy więc ja się pytam to co ja mam gościowi mówić co on ma z tą głowicą robić, jak by powiedział, że się nie da albo nie poleca tego naprawiać to bym się nie pchał, przecież napisałem, że mistrz miał wolną rękę co do sposobu jak to będzie robione więc halo ja kładłem tylko kasę. Więc koledzy co do tego jak to zostało zrobione i dlaczego tak a nie inaczej pretensji do siebie mieć nie mogę bo to nie ja decydowałem. Zresztą napisałem, że kasa nie grała większej roli liczyło się żeby było to zrobione porządnie a nie na odpierdziel i to przecież z treści mojego opisu jasno wynika.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą... Idziesz do mechanika dajesz mu samochód, wydajesz kupę kasy a problem dalej jest. Większość mechaników nie podnosi odpowiedzialności za to co robi, tylko metodą prób i błędów stara się usunąć usterkę. A na tym najgorzej tracimy my klienci po kieszeni...
    Mam nadzieję że uporasz się z tym problemem...
    Ja czekam na chlodniczke spalin... Liczę że wymiana jej pomoze☺

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    [MENTION=67242]ciusiek[/MENTION] współczuję fachowca.
    Napisz czy głowica była uszkodzona, czy w jakim celu poszła do naprawy lub sprawdzenia?
    Ja też kilka miesięcy bujałem się z ubywaniem płynu chłodniczego na postoju. Auto to Astra, więc grube roboty wolałem odwlec w czasie, żeby nie inwestować niepotrzebnie. I problem ukazał się sam. Po długich poszukiwaniach wycieku i odwołaniu chyba z 10 litrów płynu założyłem uszkodzoną głowicę (tylko dziwne, że ucieka nie w czasie jazdy a po niej). Jakież było moje zdziwienie, gdy pewnego razu usterka się pogłębiła - plama pod autem. Astra miała 2-3 lata temu wymienione węże do nagrzewnicy wraz z opaskami na regulowane (gówno!). Opaska się poluzowała i płyn sobie znikał, aż szczelina zrobiła się naprawdę duża. I wyszła błahostka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    Opcię według mnie są dwie góra trzy a mianowicie źle zrobione naprawa głowicy pytanie jak sprawdzali po spawaniu ale to już nie jest, że tak powiem mój problem bo to oni powinni wiedzieć jak to zrobić, dwa źle zamontowana uszczelka przy składaniu wszystkiego do kupy, trzy źle przykręcone śruby. Według mnie innych opcji nie ma, też się zastanawiałem czego nie ubywa w trakcie jazdy a napewno nie ubywa bo robiłem trasy 800 km na raz więc gdyby w trakcie jazdy ubywał to by się to objawiło a tak nie było. Myślę, że w trakcie jazdy układ jest w ruchu tzn. ciecz i to powoduję, że nie dochodzi do takiego wzrostu ciśnienia ale to nie ma jakiegoś dla mnie znaczenia zaznaczam, że objaw pojawia się tylko na postoju. Początkowo myślałem, że tylko po ostrej jeździe ale kiedyś pojechałem do CPN-u normalnie 4 km pyrkam jak dziadek na emeryturze nie wiem czy 2,5 tyś obrotów przekroczyłem tankuję idę płacić patrze a pod samochodem już plama i to nie mała, cała operacja tankowania trwała może z 10 minut bo do pełna. Najśmieszniejsze jest to, że ja po tych prawie już 4 miesiącach wiem co może być a mistrz albo rżnie głupa albo nie wiem o co chodzi bo mówi do mnie, że on się z czymś takim jeszcze nie spotkał. I taka to oto historia

  10. #30
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Skoro masz plamę pod autem to moim skromnym zdaniem nie może to być głowica.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Zapaliła się podczas jazdy
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 21:54
  3. Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy
    Utworzone przez Czarna Żmijka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 10:43
  4. tLuczenie podczas jazdy..
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 11:23
  5. [145] blokuje się podczas jazdy
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory