Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 107

Temat: Excessive radiator fluid temperature. Podczas jazdy!

  1. #91
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    Panie zenonzlasu anonimowy nie jestem podałem swoje dane więc nie rozumiem to raz, a dwa ja nigdzie nie napisałem, że pan Tomasz to dobry czy zły mechanik a jedynie opisałem całą sytuację prosząc żeby każdy sam wyciągnął wnioski jakie chce. Moje dane są zaznaczam jeszcze raz podane w wątku w którym opisałem przebieg naprawy. A i jeszcze jedno a gdzie ja napisałem przepraszam który to warsztat z Krakowa robił przy moim samochodzie proszę o cytat bo nie pamiętam. Pozdrawiam Ps. ja nie mam z niczym problemu tylko się zastanawiam czy to już zaczyna się krucjata przeciwko mojej osobie bo opisałem przebieg " naprawy " przez pana Tomasza Kurasia. Wydawałoby się, że forum to ma służyć jako miejsce do pomocy, szukania porad, dzielenia się opiniami ( choć ja tu swojej opini nie wyrażam na sposób naprawy przez pana Tomasza jeszcze raz chce to bardzo mocno podkreślić ) właścicieli jak i sympatyków alfa romeo. Jeżeli kogoś gdzieś uraziłem to przepraszam, ale staram się zawsze do wszystkich tutaj zwracać grzecznie. Mam nadzieje, że to nie jest kółko wzajemnej adoracji gdzie będziemy sobie słodzić nawzajem, albo zachwalać usługi tego bądź innego mechanika tylko ze względu na sympatie jaką go darzymy a nie ze względu na jego umiejętności. A i jeszcze jedno dlaczego nikogo tu nie dziwi fakt nie zabierania głosu przez samego zainteresowanego pana Tomasza czy tylko mi wydaje się to być dziwne. Pisałem o tym i jeszcze raz napisze jeżeli pan Tomasz uważa, że coś tu pisząc przekręciłem albo skłamałem proszę niech się wypowie albo najlepiej niech odrazu odda sprawę do sądu o oszczerstwo. Jeszcze raz bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich
    Ostatnio edytowane przez ciusiek ; 20-01-2018 o 23:38

  2. #92
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    A ja uważam że temat powinien pozostać i nie należy go kasować pod żadnym pozorem bo niby z jakiej racji.
    Stało się jak się stało i niech inni którzy mają zamiar skorzystać z usługi w/w mechanika mają pełną świadomość że nie zawsze jest cacy .
    Po to jest forum żeby dzielić się informacjami .
    pozdro

  3. #93
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Wydruk dostałem jako osoba prywatna i nie jestem upoważniony do jego upubliczniania bo pan tuner może sobie tego nie życzyć
    Pan tuner nie ma tu nic do gadania. Zapłaciłeś za usługę, więc ty jesteś dysponentem wydrukowanego wykresu - nie jest on objęty żadnymi prawami autorskimi. Co najwyżej ty możesz nie życzyć sobie dalszego udostępniania.

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemas_Trucker
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    A ja uważam że temat powinien pozostać i nie należy go kasować pod żadnym pozorem bo niby z jakiej racji.
    Stało się jak się stało i niech inni którzy mają zamiar skorzystać z usługi w/w mechanika mają pełną świadomość że nie zawsze jest cacy .
    Po to jest forum żeby dzielić się informacjami .
    pozdro
    Jestem tego samego zdania forum jest po to zeby sie dzielic i sobie pomagać, ale jak widać nie zawsze tak jest.

    Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    też się zgadzam że trzeba udostępniać info o takich przypadkach. co do uzystkania przez autora wątku wiarygodności to jest problem, że niestety nie jest znany tu formowiczom a mechanik nie wystawiał mu faktur, więc też cieżko mu wrzucić tu jakiś twardszy dowód wrzucić jako załącznik
    [MENTION=25095]magil[/MENTION]
    na forum raczej zwracamy się do siebie per kolego i to raczej jest normalka nawet jeśli się pierwszy raz z kimś gada - tak mi sie wydaje, bo tu wszyscy mamy koleżeński układ z założenia
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Leżajsk
    Auto
    Alfa romeo 159 SW 2,4 JTDM Q4 226 KM 480 Nm
    Postów
    44

    Domyślnie

    Witam
    Nie chce wywoływać żadnego „wilka” z lasu ale jest dalszy ciąg historii z moją przygodą naprawy samochodu przez pana Tomasza Kurasia. W tym tygodniu wybrałem się do zakładu w którym to pan Tomasz naprawiał tą głowicą ( chyba spawał ale tego nie wiem muszę to jeszcze sprawdzić ) i tak: pierwsza sprawa choć mało istotna facet mówi, że człowieka nie zna i pierwsze słyszy takie nazwisko ( ale jak mówię nie ma to większego znaczenia ), drugie facet mówi, że owszem na głowice jest gwarancja ale pół roku a nie tak jak mnie zapewniał wielokrotnie pan Tomasz rok, trzecie owszem zlituję się nade mną (ale i tu oczy zrobiłem wielkie ktoś zerwał „termometr” i on nie wie czy ta głowica po jego naprawie nie została przegrzana). Szanowne Koleżanki i Koledzy powiem szczerze na mechanice nie znam się choć po naprawie mojego samochodu przez pana Tomasza Kurasia zakres mojej wiedzy na temat mechaniki samochodowej znacznie się poprawił ☺ ( przynajmniej to mam z tej „naprawy” ) więc nawet gdybym chciał i o tym wiedział to bym nie znalazł tego „termometru” stąd też zerwał go on bo nikt inny tego samochodu w komorze silnika nie dotykał oprócz niego ( po co zerwał nie wiem i nie rozumiem, ale ja wiele rzeczy z tej „naprawy” i sposobu podejścia do klienta nie rozumiem). No dobra ale pan się zlitował powiedział sprawdzę i zrobię to za darmo ( kosztowało mnie to tylko dojazd 70 km w jedną stronę), na drugi dzień dzwoni i mówi GŁOWICA DOBRA i tu już może się nasuwać odpowiedź na pytanie kto zawinił w tej całej sytuacji ale to jak zwykle niech każdy sam sobie wyrobi zdanie. Dla niedowiarków bo jak zwykle znajdą się pewnie tacy dostane papier z owego warsztatu, że głowica jest sprawna i nie ma z nią żadnego problemu. I taka to historia, jak zwykle pozdrawiam wszystkie Koleżanki i Kolegów. A więc zostałem z dwoma głowicami i szkoda, że tak późno bo jedną z nich mógłbym sobie powiesić na choince jako ozoba a tak będę musiał czekać rok na następne święta

  7. #97
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Question excessive radiator fluid temperature komunikat podczas jazdy

    Czy komuś jeszcze zapala się ten komunikat jakieś 10 razy na 15 km jazdy przy czym zapiszczy gaśnie po sekundzie? Szalona włoska elektryka, czy lepiej zająć się badaniem UPG? Dodam, że czasem w kabinie czuć lekki, muskający nozdrza powiew świeżego płynu chłodniczego, ale jego poziom w zasadzie jest w normie. Podczas komunikatu świeci się ikonka przy wskaźniku temp. cieczy i wskazówka lekko opada do 80 stopni. Po zniknięciu komunikatu trzyma dalej 90. Pojawiło się równocześnie z błędem P0203 - wtyczka trzeciego wtryskiwacza.

    Czy przyczyną może być brakujący przewód, czy miejsce zaznaczone na zdjęciach jest z reguły puste?

    Załącznik 252858Załącznik 252859
    Ostatnio edytowane przez a.heimer ; 11-12-2018 o 13:20

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a poprawiles owy styk , on powoduje fiksowanie elektroniki

  9. #99
    Użytkownik Świeżak Avatar a.heimer
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    wtyczka wtryskiwacza była luźna, naprawiona doraźnie i działa, ale komunikat o temp. cieczy dalej wyskakuje. Gorzej, że poziom płynu jednak minimalnie opada (po ok 1000 km).

  10. #100
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 Jtdm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker88 Zobacz post
    Mam taką samą sytuację w swojej alfia 2,4 diesel w automacie. Okazało się że było mało płynu chłodzącego... Dolałem i jest spokój... Tylko się zastanawiam czego go ubyło...
    Po tej sytuacji i dolewce zauważyłem że nawet jak samochód postoji dobę nie jeżdzony i odkręce korek płynu zbiornika wyrównaczego to mi cofa płyn i bulgocze, jakby ciśnienie schodziło...
    sprawdź sobie korek od zbiorniczka wyrównawczego. Miałem takie same objawy, wymieniłem korek na nowy, oryginalny i okazało się, że mechanik musiał jeszcze go delikatnie nawiercić, żeby ciśnienie prawidłowo było regulowane

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. Zapaliła się podczas jazdy
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2012, 21:54
  3. Przemyślenia na temat bezpieczeństwa podczas gaśnięcia auta podczas jazdy
    Utworzone przez Czarna Żmijka w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 10:43
  4. tLuczenie podczas jazdy..
    Utworzone przez sylwiniusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 11:23
  5. [145] blokuje się podczas jazdy
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2009, 09:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory