Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: antena a zamiennik ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie antena a zamiennik ?

    Witam wszystkich .
    Mam pytanie koledzy bo nigdzie nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi czeka mnie wymiana podsufitowki po walce z Anteną z którą nadal nie doszłam do ładu slychac delikatne zakłócenia wspomnę ze mam od 4 miesięcy nie fabryczna navi założona przed byla navi ori . A więc myślę żaby założyć jakis zamiennik jesli chodzi o anteny ze wzmacniaczem i tu był bym wdzięczny jak byście podsuneli kilka aukcji abym wiedział czym się skupić w szukaniu ? następne moje pytanie które może by załatwilo sprawe bez kupowania nowej anteny! po wymianie navi na nie fabryczne czy powinienem jakos dołożyć prądu lub cos innego zrobić aby do zasilania wzmacniacza dac prąd czy oryginalną antena ten prąd pobiera sobie przez kabel antenowy w tym wątku jestem całkiem zielony i prosił bym o opisanie co i jak sprawdzić przed zakupem nowej anteny ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar borys639
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    LUBUSKIE
    Auto
    Była ALFA ROMEO 159 SW 1.9 8V JTDm 2007r. 161KM Cinsoft, jest 159 SW TI 2.0 JTDM 2011r.170KM
    Postów
    84

    Domyślnie Wzmacniacz

    Miałem. Podobny problem,mam nie oryginlne radio,wymienione mam na 2DIN. Radio FM cały czas problem szumy itd. po zakupie np.takiego wzmacniacza za ok 15zł http://allegro.pl/24db-mocny-wzmacni...953477409.html problem znikł. Z tego co wyczytałem na nie oryginalnych radiach nie idzie prad do wzmacniacza anteny po wtyczce fabrycznej z radia, musi byś np.dostarczony tak jak na w/w wzmacniaczu po tym osobnym przewodzie np. z zasilania automatycznej anteny.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał borys639 Zobacz post
    Miałem. Podobny problem,mam nie oryginlne radio,wymienione mam na 2DIN. Radio FM cały czas problem szumy itd. po zakupie np.takiego wzmacniacza za ok 15zł http://allegro.pl/24db-mocny-wzmacni...953477409.html problem znikł. Z tego co wyczytałem na nie oryginalnych radiach nie idzie prad do wzmacniacza anteny po wtyczce fabrycznej z radia, musi byś np.dostarczony tak jak na w/w wzmacniaczu po tym osobnym przewodzie np. z zasilania automatycznej anteny.
    I powiedz mi kolego to załatwilo u ciebie problem złego odbioru anteny bo umnie w mieście jest ok jak jade do siebie na wieś to już slychac delikatne szumy antena byla rozebrana wyczyszczona delikatnie sie poprawiło ale stacje musze ręcznie ustawić bo radio samo nie wynajdzie i jestem w 95% przekonany że wszystko gra ale bez wzmacniacza !

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar borys639
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    LUBUSKIE
    Auto
    Była ALFA ROMEO 159 SW 1.9 8V JTDm 2007r. 161KM Cinsoft, jest 159 SW TI 2.0 JTDM 2011r.170KM
    Postów
    84

    Domyślnie

    Tak u mnie poprawiło sie o 180 stopni, wczesniej nawet nie chciało wszyszukiwać wszystkich stacji w automacie,teraz zbiera stacje o których nawet nie wiedziałem że nadają w mojej okolicy. Ja polecam. 15zł to nie wydatek robota ok. 20min.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał borys639 Zobacz post
    Tak u mnie poprawiło sie o 180 stopni, wczesniej nawet nie chciało wszyszukiwać wszystkich stacji w automacie,teraz zbiera stacje o których nawet nie wiedziałem że nadają w mojej okolicy. Ja polecam. 15zł to nie wydatek robota ok. 20min.
    zakupiłem podobny wzmacniacz który łączy się miedzy radiem a antena i umnie tragedia nic nie słychać i tu jestem przekonany że winny tu bedzie nie aktywny wzmacniacz w ori antenie powiedz mi czy jakoś to ominales czy w twoim przypadku wystarczyło założyć sam wzmacniacz ?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale co daje "czyszczenie" anteny i niby z czego ją czyściłeś? Jeśli oryginalny wzmacniacz był już raz zalany to nie naprawisz go tym sposobem. Ogólnie lepiej go ominąć i podpiąć w jego miejsce inny lub zmienić antenę. Nie ma sensu zakładanie drugiego równolegle bo i tak zakłóceń nie zredukuje, jeśli oryginał jest uszkodzony. Teraz masz antenę GPS osobno? Ciężko wywnioskować z tego co napisałeś o navigacji, więc modelu anteny też Ci teraz nie podam.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale co daje "czyszczenie" anteny i niby z czego ją czyściłeś? Jeśli oryginalny wzmacniacz był już raz zalany to nie naprawisz go tym sposobem. Ogólnie lepiej go ominąć i podpiąć w jego miejsce inny lub zmienić antenę. Nie ma sensu zakładanie drugiego równolegle bo i tak zakłóceń nie zredukuje, jeśli oryginał jest uszkodzony. Teraz masz antenę GPS osobno? Ciężko wywnioskować z tego co napisałeś o navigacji, więc modelu anteny też Ci teraz nie podam.
    uwierz mi kolego ze daje naprawdę dużo i nie chodzi tu o zalanie a o osad ktory sie osadza . Dzisiaj wywalilem płytkę z anteny i dałem bezpośrednio czyli środek kabla antenowego czyli sygnał do podstawki od wkręcania bata anteny zwój do podstawki anteny i co do wzmacniacza dalej lipa jak niewiem co ale dałem separator antenowy i oceniam to na 4+ mimo ze niewiem co on teraz uzupełnia w prąd haha ale jest naprawdę ok tylko ze ja mam dość czułe ucho więc skoro i tak mam rozebrane wszystko to jutro zakupie antenę ze wzmacniaczem i wtedy juz powinno być na 6 . Co do navi antena GPS niema juz nic wspólnego z fm to już są osobne dwa wątki. GPS jest na uniwersalnej w całkiem innym miejscu .

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    uwierz mi kolego ze daje naprawdę dużo i nie chodzi tu o zalanie a o osad ktory sie osadza . Dzisiaj wywalilem płytkę z anteny i dałem bezpośrednio czyli środek kabla antenowego czyli sygnał do podstawki od wkręcania bata anteny zwój do podstawki anteny i co do wzmacniacza dalej lipa jak niewiem co ale dałem separator antenowy i oceniam to na 4+ mimo ze niewiem co on teraz uzupełnia w prąd haha ale jest naprawdę ok tylko ze ja mam dość czułe ucho więc skoro i tak mam rozebrane wszystko to jutro zakupie antenę ze wzmacniaczem i wtedy juz powinno być na 6 . Co do navi antena GPS niema juz nic wspólnego z fm to już są osobne dwa wątki. GPS jest na uniwersalnej w całkiem innym miejscu .
    To nie osad niszczy wzmacniacz a wilgoć. Więc sobie możesz wmówić, że Ci czyszczenie z osadu pomogło. Realia są trochę inne bo jeśli raz wilgoć się tam wdarła, to niektóre scalaki i inne elementy są uszkodzone a ścieżki pewnie przepalone lub utleniły się. Ja się nie pytam co ma antena GPS do FM bo to jasne, jak słońce, że nic... Pytam po to, żeby Ci doradzić antenę zintegrowaną. Nie wiem co dla Ciebie znaczy "uniwersalna" ale skoro nie korzystasz z tej na dachu to kup sobie antenę dedykowaną do 159 i po sprawie. Ceny zaczynają się od 50 zł i nie ma sensu kombinować ze wzmacniaczem.

    Poza tym zacznij stosować znaki interpunkcyjne bo to się ciężko czyta ze zrozumieniem...

  9. #9
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    To nie osad niszczy wzmacniacz a wilgoć. Więc sobie możesz wmówić, że Ci czyszczenie z osadu pomogło. Realia są trochę inne bo jeśli raz wilgoć się tam wdarła, to niektóre scalaki i inne elementy są uszkodzone a ścieżki pewnie przepalone lub utleniły się. Ja się nie pytam co ma antena GPS do FM bo to jasne, jak słońce, że nic... Pytam po to, żeby Ci doradzić antenę zintegrowaną. Nie wiem co dla Ciebie znaczy "uniwersalna" ale skoro nie korzystasz z tej na dachu to kup sobie antenę dedykowaną do 159 i po sprawie. Ceny zaczynają się od 50 zł i nie ma sensu kombinować ze wzmacniaczem.

    Poza tym zacznij stosować znaki interpunkcyjne bo to się ciężko czyta ze zrozumieniem...
    To nie osad niszczy wzmacniacz (przecinek add dragon65)a wilgoć. (nie kropoka, a przecinek, bo to jest logiczna kontynuacja poprzedniego zdania add dragon65)Więc sobie możesz wmówić, że Ci czyszczenie z osadu pomogło. Realia są trochę inne (przecinek add dragon65) bo jeśli raz wilgoć się tam wdarła, to niektóre scalaki i inne elementy są uszkodzone (przecinek add dragon65)a ścieżki pewnie przepalone lub utleniły się. Ja się (nie się, bo chyba sam sobie pytania nie zadajesz?) nie pytam (przecinek add dragon65)co ma antena GPS do FM bo to jasne, jak słońce, że nic... Pytam po to, żeby Ci doradzić antenę zintegrowaną. Nie wiem (przecinek add dragon65) co dla Ciebie znaczy "uniwersalna" (przecinek add dragon65) ale skoro nie korzystasz z tej na dachu (przecinek add dragon65) to kup sobie antenę dedykowaną do 159 i po sprawie. Ceny zaczynają się od 50 zł i nie ma sensu kombinować ze wzmacniaczem.

    Poza tym (przecinek add dragon65) zacznij stosować znaki interpunkcyjne (przecinek add dragon65) bo to się ciężko czyta ze zrozumieniem...
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 13-10-2017 o 08:11

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Kupiłeś wzmacniacz antenowy, czy separator? Bo w Twomi przypadku potrzebny był separator. Takie coś https://car-tronic.pl/separator-ante...iABEgJL4fD_BwE

Podobne wątki

  1. Antena do 147
    Utworzone przez mikolajpn w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 07:22
  2. Antena
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 14:35
  3. antena
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 08:49
  4. [155] antena
    Utworzone przez laska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory