Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dymienie nierowna praca i stuki po odpaleniu na zimnym silniku.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie Dymienie nierowna praca i stuki po odpaleniu na zimnym silniku.

    Witam. Od dłuższego czasu mam problem po odpaleniu auta po nocnym postoju. Auto odpala normalnie, nie kreci za długo czy coś ale po odpaleniu pojawia się dymienie z rury wydechowe na biało/szaro i silnik nierówno pracuje i coś w nim dość głośno stuka. Wszystko trwa kilka/kilkanaście sekund i potem wszystko jest tak jak być powinno. Auto ma moc, nie szarpie podczas jazdy w żadnym zakresie obrotów. Dziś zauważyłem ze jak po odpaleniu wcisne sprzęgło to stukanie jest jakby trochę cichsze. W czym może być problem? Czy może mieć to związek z rozrządem albo dwumasą? Czy w czymś innym upatrywac usterki? Może popychaczy zaworowe?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kolektor dolotowy do ogarnięcia - sprawdzenie nieszczelności, oczyszczenie. Jeśli jest aluminiowy i ma jeszcze klapki to pewnie problem leży w nieszczelności mechanizmu. Przy okazji zajmij się EGR.

    Koło dwumasowe, rozrząd i wtryski na razie zostaw w spokoju.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kamillll
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    159 1.9 16v 177HP@402nm by @sdero
    Postów
    488

    Domyślnie

    turbo i uszczelniacze zaworowe tez do weryfikacji...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ta nierówna praca i stuki sugerują, że to niekoniecznie może być kolektor.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Kolektor czyscilem ze cztery miesiące temu bo poprzedni właściciel nie zrobił tego przy wymianie turbiny która puszczają olej. Z klapami było wszystko ok ale teraz żałuję ze ich nie usunąłem. Egr wyłączony programowo i zaslepiony z dwóch stron pełnymi blaszkami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Kolektor dolotowy do ogarnięcia - sprawdzenie nieszczelności, oczyszczenie. Jeśli jest aluminiowy i ma jeszcze klapki to pewnie problem leży w nieszczelności mechanizmu. Przy okazji zajmij się EGR.

    Koło dwumasowe, rozrząd i wtryski na razie zostaw w spokoju.
    Myślisz ze to klapy tak stukają? Usuniecie klap musi się odbyć programowo czy wystarczy je wywalić i zaslepić otwory? Bo gość w Wawie krzyknął mi 950 zł za taki zabieg? To normalna cena czy za drogo?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Klapy na pewno nie stukają. Hałasy w tym czasie mogą być związane z nieuspokojoną pracą silnika. Jaki masz kolektor? Alu czy plastik?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Miałeś kolektor na wierzchu i wystarczyło dokupić zaślepki. Kolektora się nie wyprogramowuje, wystarczy odłączyć cięgno sterujące silniczka klap.

    Ja bym drążył to stukanie i sugerował jeden z wtryskiwaczy lub jakiś problem w układzie rozrządu (zawór , popychacz, uszkodzona sprężyna nie domykająca zaworu i powodująca utratę chwilową kompresji)
    Problem z kolektorem objawia się dymieniem, nierówną pracą, ale także kłopotami z odpalaniem po schłodzeniu silnika. Zazwyczaj poranne odpalanie jest ok, a problem i dymienie pojawia się np po drugiej próbie odpalenie nie rozgrzanego silnika. Podwoziłem dzieci do szkoły wyłączałem na chwilę zimny silnik i już nie mogłem odpalić. Ciepły palił idealnie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Klapy na pewno nie stukają. Hałasy w tym czasie mogą być związane z nieuspokojoną pracą silnika. Jaki masz kolektor? Alu czy plastik?
    Kolektor mam Alu przed zmianowy. Ma to jakieś znaczenie odnośnie moich objawów?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Miałeś kolektor na wierzchu i wystarczyło dokupić zaślepki. Kolektora się nie wyprogramowuje, wystarczy odłączyć cięgno sterujące silniczka klap.

    Ja bym drążył to stukanie i sugerował jeden z wtryskiwaczy lub jakiś problem w układzie rozrządu (zawór , popychacz, uszkodzona sprężyna nie domykająca zaworu i powodująca utratę chwilową kompresji)
    Problem z kolektorem objawia się dymieniem, nierówną pracą, ale także kłopotami z odpalaniem po schłodzeniu silnika. Zazwyczaj poranne odpalanie jest ok, a problem i dymienie pojawia się np po drugiej próbie odpalenie nie rozgrzanego silnika. Podwoziłem dzieci do szkoły wyłączałem na chwilę zimny silnik i już nie mogłem odpalić. Ciepły palił idealnie.
    No właśnie żałuję że nie wywalilem tych klap wtedy ale to moje pierwsze auto z tym ustrojstwem i niewiedzialem że najlepiej się ich pozbyć. Myślisz ze zmiana samego rozrządu może mieć na to wpływ czy raczej zawór, popychacz itp?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Sprawdził bym na początek wtryski.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Dokładnie. Ten rozrząd to skrajny przypadek.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] Nierówna praca po odpaleniu na zimnym/niedogrzanym silniku
    Utworzone przez michal-ar1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 17:48
  2. 2.5 v6 stuki,nierowna praca
    Utworzone przez displaymode w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 16:39
  3. stuki w silniku po odpaleniu 2.0 TS
    Utworzone przez KOSMO1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 21:58
  4. Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 18:12
  5. Stuki na zimnym silniku
    Utworzone przez michu w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 21:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory