Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Ustawianie wysokości świateł , NON stop sprawdź żarówkę przód

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar JacekAFC
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Łącko
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Ti 241 KM
    Postów
    20

    Domyślnie Ustawianie wysokości świateł , NON stop sprawdź żarówkę przód

    Witam serdecznie , może to i trochę dziwne pytanko ale mam problem z wysokością świecenia świateł w Belli są one zbyt nisko i jazda nocą jest dość uciążliwa. Wiem że ustawiają się one automatycznie , ale czy jest możliwość ustawienia manualnego (podniesienia ) ich ?

    A druga sprawa non stop wyskakuje mi sprawdź żarówkę to po prawej to po lewej stronie. Mam wszystkie sprawne i wszystkie świecą a komunikat się non stop świeci. Podobno gdy już są bliżej końca żywotności (są słabsze) to komputer to uznaje już jako spalone , czy jest to prawdą ? I czy da się coś z tym zrobić ?
    Ksenon lewy wymieniłem to prawy osłab więc go też wymieniłem chwile było spokoju ale od nowa komputer wskazuje wymianę żarówki . Jest to dość wkurzające i mało estetyczne gdy non stop Ci coś na desce świeci .

    Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Przede wszystkim - jeśli masz xenony, to nie masz ręcznego ustawiania wysokości świateł, ponieważ komputer poziomuje je za każdym włożeniem kluczyka. Jak nie masz xenonów - to masz regulację na panelu obok kierownicy (z lewej strony). Domyślnie powinno być na "0" (bez obciążenia z tyłu samochodu).

    W obu przypadkach warto podjechać na stację diagnostyczną i wyregulować (skontrolować) światła. Nic to nie kosztuje. Czasami chcą dychę na piwo.
    Ale jeśli masz xenony, to zanim pojedziesz regulować, sprawdź, czy masz poprawnie działające oba czujniki od poziomowania lamp -> jeden znajduje się przy lewym górnym wahaczu (jest widoczny jak zerkniesz na wahacz.
    Tylni powinien być przykręcony do tylnego stabilizatora (tak jest w brerze - przypuszczam, że w 159 też).

    Sprawdź, czy masz oba korbowodziki, które umożliwiają wychylanie się ramienia czujnika. Ja np. nie miałem tylnego korbowodziku! Tak kupiłem alfę. A przedni został źle zamontowany podczas wymiany wahacza górnego przedniego. Przedni poprawiłem, tylny - dokupiłem i przykręciłem. Później podjechałem na stację diagnostyczną -> i mam poprawnie ustawione i samopoziomujące się światła. POLECAM zrobić tak samo. Sprawdzić a później skontrolować na stacji (na urządzeniu).

    Do regulacji są śruby na obudowie lampy.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Wiem że ustawiają się one automatycznie , ale czy jest możliwość ustawienia manualnego (podniesienia ) ich ?
    Na stacji diagnostycznej mogą sprawdzić czy w pozycji wyjściowej ustawione są prawidłowo i ewentualnie skorygować położenie.

    A druga sprawa non stop wyskakuje mi sprawdź żarówkę to po prawej to po lewej stronie.
    A nie masz w światła pozycyjne wstawione jakieś durne ledy?

    Podobno gdy już są bliżej końca żywotności (są słabsze) to komputer to uznaje już jako spalone , czy jest to prawdą ?
    Bez sensu. Jak żarówka jest spalona, to obwód nie jest otwarty. Jeśli jest sprawna - obwód zamknięty.
    Komunikat występuje w trzech przypadkach:
    Pierwszy to gdy rezystancja jest nieskończenie duża (spalona żarówka), drugi gdy bliska zeru (zwarcie), a trzeciej nie pamiętam.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar boteq441
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    11

    Domyślnie

    Błąd żarówek to pewnie ledy

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar JacekAFC
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Łącko
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Ti 241 KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Posiadam xenony i kupiłem z Philipsa za 302 zl za sztukę bo chciałem lepszą zakupić od razu na dłuższy okres. Co teraz mam go po prostu wymienić czy da się ten błąd jakoś skasować.?

    Dziękuję za udzielenie info co do ustanawiania świateł

    - - - Updated - - -

    Nie mam w postojowych żadnych ledow właśnie.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz jakieś problemy z elektryką, w obrębie obwodu świateł. Gdzieś może być jakieś zwarcie lub problemy z masą. Moim zdaniem to nie wina żarówek.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Lub zasniedziale styki i komputer dostaje świra. Spróbuj na początek spryskać jakimś kontakt sprayem

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Światła mijania nie są przez komputer sprawdzane. Masz problem z pozycyjnymi.



    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Też prawda.
    W poprzednim samochodzie miałem informację o niedziałających tylko światłach mijania (w tym pozycyjne tylne) i światłach hamowania. W Alfie jest informacja o niedziałających wszystkich światłach, poza tymi najważniejszymi

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar JacekAFC
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Łącko
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Ti 241 KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Światła mijania nie są przez komputer sprawdzane. Masz problem z pozycyjnymi.



    Wydymione samsungiem.
    Czyli zacząć od sprawdzenia styku czy nie zaśniedziałe. A jak to nie pomoże co może być przyczyną?

Podobne wątki

  1. [159] Nie działa regulacja wysokości świateł. Gdzie jest bezpiecznik? Uszkodzony silniczek?
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 08:05
  2. Brak wyświetlania wysokości świateł
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 14:52
  3. Brak świateł stop
    Utworzone przez devil05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 22:42
  4. [156] Ustawianie świateł
    Utworzone przez Emenems w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 19:31
  5. [156] Nie można wyregulowac wysokości świateł.
    Utworzone przez chodaki4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-03-2008, 16:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory