Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Kiedy dokladnie byl FL w 159, czy to juz jest po?

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    No i jeszcze radio z nawigacją jest inne
    faktycznie, myślałem że jest inaczej ale sprawdziłem w katalogach - wychodzi że nowa navi weszła dopiero gdzieś w 2010, czyli drugi lift. poza tym to już naprawdę chyba tylko różnił się siedzeniami (np skóra + tkanina w Distinctive, czy skóra + alcantara w Ti) i weszły czarne panele deski (alu/plastik/carbon w zależności od wersji). pierwszy lift też zmienił fotele/kanapę, ale do tego wiele więcej rzeczy (przycisk na klapie do otwierania zamiast w podsufitce, alu wahacze, w 1.9ltdm16V plastikowy kolektor, ogólnie auta lżejsze o ok 40kg, brak przesuwanego podłokietnika). to już chyba tylko wersje 1.75TBi i 2.0JTDm a zatem i brak autamtycznych skrzyń biegów.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-10-2017 o 21:37
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    I jeszcze dźwignia hamulca ręcznego chyba od 2010 roku w wyższych wersjach obszywana była skórą.
    2.0 JTDm zaczęły spełniać Euro 5, zaczęto je montować razem z C635 zamiast F40.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Jak już tak wymieniacie różnice, to nie sposób zapomnieć o tym, że przed liftem szyby otwierają sie i zamykają z kluczyka, a po lifcie tylko otwierają. Przy uruchamianiu wersji przed liftem trzeba przycisk START/STOP trzymać aż do momentu uruchomienia silnika. Po lifcie wystarczy go tylko wcisnąć, a rozrusznik sam przestanie pracować po uruchomieniu silnika.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Jak już tak wymieniacie różnice, to nie sposób zapomnieć o tym, że przed liftem szyby otwierają sie i zamykają z kluczyka, a po lifcie tylko otwierają. Przy uruchamianiu wersji przed liftem trzeba przycisk START/STOP trzymać aż do momentu uruchomienia silnika. Po lifcie wystarczy go tylko wcisnąć, a rozrusznik sam przestanie pracować po uruchomieniu silnika.
    Pozdrawiam.
    Rafał
    Z szybami jest nieco inaczej. Dyrektywa UE wprowadziłą to wcześniej niż 2008. Stąd też wersje z roku produkcyjnego 2007 już w zdecydowanej większości nie mają zamykania z pilota. Czyli FL nie rozpoznasz w ten sposób.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    I jeszcze dźwignia hamulca ręcznego chyba od 2010 roku w wyższych wersjach obszywana była skórą.
    To akurat się nie zgadza. Nawet wersje High nie miały tego w serii. To tylko indywidualne elementy wyposażenia.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    faktycznie, myślałem że jest inaczej ale sprawdziłem w katalogach - wychodzi że nowa navi weszła dopiero gdzieś w 2010, czyli drugi lift. .
    Nawigacje nowego typu były już w rocznikach 08/09.

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dyrektywa UE wprowadziłą to wcześniej niż 2008. Stąd też wersje z roku produkcyjnego 2007 już w zdecydowanej większości nie mają zamykania z pilota.
    Ta dyrektywa nie zabrania domykania szyb z pilota przecież. Przynajmniej nie mogłem znaleźć takiej informacji. Wydaje mi się, że chodzi o problem technologiczny lub niechęć inżynierów do zmiany budowy mechanizmu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post

    Nawigacje nowego typu były już w rocznikach 08/09.
    Ja nie widziałem w tym roczniku radionav, czyli na karty SD, może chodzi Ci o ConnectNav z nowym softem.

    Podłokietnik przesuwany lub nie to opcja wyposażenia.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nawigacje nowego typu były już w rocznikach 08/09.
    tez tak wczesniej myslalem,ale po poscie jednego kolegi sprawdzilem w katalogu z 2009 ciagle byly na zdjeciach stare navi - te z pierdylionem mini przyciskow i dopiero w kataligu z konca 2010 widzialem te nowe.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Przy uruchamianiu wersji przed liftem trzeba przycisk START/STOP trzymać aż do momentu uruchomienia silnika. Po lifcie wystarczy go tylko wcisnąć, a rozrusznik sam przestanie pracować po uruchomieniu silnika.
    W przypadku odpalania z wciśniętym pedałem hamulca zamiast sprzęgła nadal trzeba przycisk trzymać

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tez tak wczesniej myslalem,ale po poscie jednego kolegi sprawdzilem w katalogu z 2009 ciagle byly na zdjeciach stare navi - te z pierdylionem mini przyciskow i dopiero w kataligu z konca 2010 widzialem te nowe.
    Ale to niczego nie dowodzi. Jak szukam części do 156 po FL z pomocą VIN'u to mam obrazek 156 przed FL...
    Ja piszę o realnych przypadkach, gdzie auto jest z 2008 i ma "nową" nawigację. Sam miałem dwie 159-tki z 2009 i obie miały fabrycznie nowy typ nawigacji. Eper często pokazuje złe obrazki (np silniki, niektóre turbiny są zunifikowane, i po szkicu nie dojdziemy ładu).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ta dyrektywa nie zabrania domykania szyb z pilota przecież. Przynajmniej nie mogłem znaleźć takiej informacji. Wydaje mi się, że chodzi o problem technologiczny lub niechęć inżynierów do zmiany budowy mechanizmu.
    Zabrania ze względu na bezpieczeństwo. Inna sprawa, że niektóre firmy (np koncern VAG) olał to i niektóre auta z 2011 mają tą funkcję. Było już o tym wiele razy na forum i to nie niechęć inżynierów bo tutaj chodzi o soft a nie o mechanizm.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    Ja nie widziałem w tym roczniku radionav, czyli na karty SD, może chodzi Ci o ConnectNav z nowym softem.
    A ja co miałem i mam w 159?

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jak szukam części do 156 po FL z pomocą VIN'u to mam obrazek 156 przed FL...
    Jak ja szukałem części do 159 po 2 FL z pomocą VIN'u to mam obrazek 156 przed FL [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] miał na myśli, wydaje mi się, katalogi reklamowe producenta - a nie katalog eper.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 01:33
  2. [159] Czy powinno palić się podświetlenie grzania foteli na konsoli, kiedy jest wyłączone?
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 12:58
  3. Tunel od gt a dokladnie miejsce zapalniczki
    Utworzone przez neoziom90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 18:33
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:41
  5. Immobiliser od kiedy jest montowany w 156
    Utworzone przez mnosal w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory