Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Temat: Kiedy dokladnie byl FL w 159, czy to juz jest po?

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jak ja szukałem części do 159 po 2 FL z pomocą VIN'u to mam obrazek 156 przed FL [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] miał na myśli, wydaje mi się, katalogi reklamowe producenta - a nie katalog eper.
    Nie od dziś wiadomo, że w AR porządek jest rzeczą fakultatywną Dlatego ja piszę co jest realne. Zresztą żadna 159 przed FL nie może mieć nowej nawigacji seryjnie. Mając zdjęcie nawigacji mamy też zapewne zdjęcie konsoli, na której jest inny panel klimatyzacji i wtedy widać ewidentnie z czym mamy do czynienia. Jest tyle różnic we wnętrzu, że nie sposób oszukać wprawne oko.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie od dziś wiadomo, że w AR porządek jest rzeczą fakultatywną Dlatego ja piszę co jest realne. Zresztą żadna 159 przed FL nie może mieć nowej nawigacji seryjnie. Mając zdjęcie nawigacji mamy też zapewne zdjęcie konsoli, na której jest inny panel klimatyzacji i wtedy widać ewidentnie z czym mamy do czynienia. Jest tyle różnic we wnętrzu, że nie sposób oszukać wprawne oko.
    coś nie doczytujesz postów ja miałem wątpliwości czy nowa Navi, ta z mniejszą ilością przycisków, była od pierwszego liftu czy od drugiego. Ty odpisujesz jakbym sugerował czy że była przed przed FL (zapewne pierwszym) - ja nigdy nie twierdziłem że przed pierwszym. wiadomo że tam była ta z pierdylionem przycisków, pytanie od kiedy faktycznie weszły te nowsze od pierwszego liftu czy drugiego - zdjęcia z katalogów (nie z ePera) i koledzy pisali że od drugiego. w ePerze nie sprawdzałem, bo aż tak to mnie nie interesuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Moja 159 jest z 30 grudnia 2009 i ma InstantNav.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    coś nie doczytujesz postów ja miałem wątpliwości czy nowa Navi, ta z mniejszą ilością przycisków, była od pierwszego liftu czy od drugiego. Ty odpisujesz jakbym sugerował czy że była przed przed FL (zapewne pierwszym) - ja nigdy nie twierdziłem że przed pierwszym. wiadomo że tam była ta z pierdylionem przycisków, pytanie od kiedy faktycznie weszły te nowsze od pierwszego liftu czy drugiego - zdjęcia z katalogów (nie z ePera) i koledzy pisali że od drugiego. w ePerze nie sprawdzałem, bo aż tak to mnie nie interesuje.
    Ja wszystko czytam. Tutaj akurat Ty nie do końca dobrze mój post interpretujesz.
    Pytanie kolegi (autora wątku) brzmiało, kiedy był FL i czy auto z linków jest już po FL? To zostało wyjaśnione.
    Natomiast jednym z dowodów na wersję po FL jest właśnie nowy typ nawigacji, której nie mogło być seryjnie w wersjach przed FL. To właśnie miałem na myśli w poprzednim poście. Skoro ktoś ma nową Navi seryjnie to auto jest po FL czyli po roku 2007.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 17-10-2017 o 07:22

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    czyli po 2007 roku montowali zarówno jedną jak i drugą?
    co ciekawe instrukcja obsługi nawigacji na karty sd jest dopiero dostępna od marca 2010

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rr800
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Sportwagon 1750 TBI
    Postów
    23

    Domyślnie

    maja [notranslate]Alfa[/notranslate] jest z 2009 (końcówka) i ma nową nawigację tą z kartą SD. A co do przycisku START/STOP z wciśniętym sprzęgłem odpala automatycznie (rozrusznik kręci do uruchomienia silnika), a z wciśniętym hamulcem trzeba trzymać przycisk aż do uruchomienia.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    czyli po 2007 roku montowali zarówno jedną jak i drugą?
    co ciekawe instrukcja obsługi nawigacji na karty sd jest dopiero dostępna od marca 2010
    Nie widziałem nigdy wersji po FL ze starą nawigacją. Każdy VIN 159 po FL, do którego mam dostęp miał stary typ nawigacji niedostępny wedle EPER.

  8. #28
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    A ja jak pisałem widziałem co najmniej kilka sztuk. Chyba że ktoś wymieniał przed sprzedażą na starszy model...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie widziałem nigdy wersji po FL ze starą nawigacją. Każdy VIN 159 po FL, do którego mam dostęp miał stary typ nawigacji niedostępny wedle EPER.
    no to ja mam taką, autko z 2009 roku, navi nie na karty SD tylko staruszek na CD.
    Czyli albo montowali jedną i drugą, albo ktoś robił przekładkę na nowszą (a może i na odwrót, jak się dowiedział ile kosztują mapy na SD)

  10. #30
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie widziałem nigdy wersji po FL ze starą nawigacją.
    Wchodzę na Allegro i po kolei:
    http://allegro.pl/159-1-9jtdm-150km-...992549483.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6zcDM0.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z8zwh.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z5c2b.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z25I5.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6z8dn6.html
    Każda deklarowany rok produkcji 2009 i każda po FL. Wszystkie mają starą nawigację, pozostałe radia niefabryczne. Znalazłem tylko jedną z 2009 z nową navi:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yZVIZ.html

    maja [notranslate]Alfa[/notranslate] jest z 2009 (końcówka) i ma nową nawigację tą z kartą SD.
    Bez znaczenia. Modele wyprodukowane pod koniec 2009 roku mogły być przeznaczone do sprzedaży w 2010 roku i zawierać niektóre podzespoły przeznaczone do modeli po drugim lificie (X8) (może akurat stare nawigacje już się skończyły, to wstawili nową). Jest to popularne wśród producentów.
    Kolega kiedyś miał Opla z roku liftowego. Mimo braku liftu na zewnątrz (przedliftowe światła i grill), braku poliftowych siedzeń i wskaźników, kierownicę i silnik miał z modelu poliftowego. O ile kierownicę można sobie wymienić, o tyle silnik i osprzęt to już raczej zabawa nieopłacalna we (wtedy) czteroletnim Oplu - więc tak musiało iść fabrycznie. Zresztą wersja silnika zgadzała się z VIN.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 01:33
  2. [159] Czy powinno palić się podświetlenie grzania foteli na konsoli, kiedy jest wyłączone?
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 12:58
  3. Tunel od gt a dokladnie miejsce zapalniczki
    Utworzone przez neoziom90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 18:33
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 19:41
  5. Immobiliser od kiedy jest montowany w 156
    Utworzone przez mnosal w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory