Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alternator i ładowanie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie Alternator i ładowanie

    Witam. Niedawno miałem naprawiany alternator, jakiś 3 tygodnie temu. I teraz pojawił się problem, mianowicie czasem wyskakuje mi błąd że aku nie ma ładowania, odczekam z 20 min i wszystko jest ok, dodam że są nowe szczotki. Co może być przyczyną takiego błędu? Dzisiaj miałem sytuację że aku mi całkiem padł, kolega przywiózł mi inny i podczas jazdy było wszystko ok. Auto to brera 2.4

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian992 Zobacz post
    Witam. Niedawno miałem naprawiany alternator, jakiś 3 tygodnie temu. I teraz pojawił się problem, mianowicie czasem wyskakuje mi błąd że aku nie ma ładowania, odczekam z 20 min i wszystko jest ok, dodam że są nowe szczotki. Co może być przyczyną takiego błędu? Dzisiaj miałem sytuację że aku mi całkiem padł, kolega przywiózł mi inny i podczas jazdy było wszystko ok. Auto to brera 2.4
    A kto montował alternator ? Ewidentnie dalej jest coś nie halo, załatwisz następny akumulator, udaj się do doktora od prądu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    A kto montował alternator ? Ewidentnie dalej jest coś nie halo, załatwisz następny akumulator, udaj się do doktora od prądu.
    Właśnie jutro się wybieram. Alternator wymieniał mechanik. Zauważyłem jeszcze ze gdy wlaczam zapłon to nie świeci mi kontrolka ładowania, a wcześniej świeciła i gasla dopiero po uruchomieniu silnika

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian992 Zobacz post
    Właśnie jutro się wybieram. Alternator wymieniał mechanik. Zauważyłem jeszcze ze gdy wlaczam zapłon to nie świeci mi kontrolka ładowania, a wcześniej świeciła i gasla dopiero po uruchomieniu silnika
    Czyli masz odpowiedź altek do zmiany lub naprawy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemas_Trucker
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm
    Postów
    128

    Domyślnie

    Witam, podlacze się pod dyskusję. Mam problem z lądowaniem ale od początku. Dałem auto do mechanika na zmianę koła pasowego alternatora, po zamontowaniu nowego odpaleniu auta wyskoczyła kontrolka braku ładowania. Wyciągnięty altek i oddany do speca diagnoza: szczotki do wymiany. Po wymianie szczotek alternator znowu w aucie odpalam nadal to samo brak ładowania, altek wraca do naprawy na konkretne trzepanie; kolejna diagnoza zimny lut dioda strzeliła całą płytką do wymiany i sprawdzone resztę podzespołów wszystko ok. Sprawdzony na stole pod obciążeniem i bez wszystko ok. Altek z powrotem w aucie brak ładowania. Ręce opadają. Sprawdzone wszystkie połączenia kablowe. Aku 12.6 ląduje sprawny, masy sprawdzone - sprawne, napięcie na alternatorze jest ok, bezpieczniki ok, sprawdzony kabel wzbudzenia idący od kostki na alternatorze daje pomiar trochę ponad 9v mechanik twierdzi brak wzbudzenia ponieważ wzbudzenie startuje od 12v.
    Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić dlaczego jest nie wystarczające wzbudzenie i gdzie leży problem? Wiem że można puścić wzbudzenie bezpośrednio od aku do alternatora ale boję się że może popalić instalacje. Jest możliwość że body komputer blokuje wzbudzenie przez to że akumulator był odlaczony? Proszę o jakiekolwiek porady Bella od miesiąca stoi a mi już brak pomysłów.

    Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm 120KM
    Postów
    62

    Domyślnie

    Może uszkodzony masz regulator napięcia. Wzbudzenie należy podłączyć przez żarówkę 4 lub 5 wat 12V.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemas_Trucker
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sel Zobacz post
    Może uszkodzony masz regulator napięcia. Wzbudzenie należy podłączyć przez żarówkę 4 lub 5 wat 12V.
    Specjalista twierdzi że wszystko sprawdził na stole i jest ok. Możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tą żarówka bo nie kumam, u mnie od alternatora wychodzi kostka z kabelkiem od wzbudzenia żadnej żarówki tam nie ma i nie było wcześniej.

    Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Przemas_Trucker
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm
    Postów
    128

    Domyślnie

    Spec od alternatora stwierdził że wsadził regulator napięcia ( zamiennik ) i to może być powodem niedostatecznego napięcia na wzbudzeniu, altek wyjęty będzie montowany oryginał. Czy to może być powodem mojego problemu? Niby w Toyotach taki sam altek i też na zamienniku nie pójdzie.

    P.S wyjaśni mi ktoś ocb z tym podłączeniem przez żarówkę?

    Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Alternator/ładowanie - dziwne zachowanie?
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2021, 01:39
  2. [159] alternator, ładowanie 2.4 jtdm
    Utworzone przez pirat159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 08:41
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 21:14
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 13:44
  5. ładowanie akumulatora nie pokazuje alternator?
    Utworzone przez michal-janek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory