Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problemy z otwieraniem prawych przednich drzwi Alfa 159 sedan

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leszek_b1
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie Problemy z otwieraniem prawych przednich drzwi Alfa 159 sedan

    Przejrzałem chyba wszystkie posty na temat zablokowanych drzwi i takiego problemu jak w moim samochodzie nie znalazłem. Po zamknięciu i otwarciu z pilota (z kluczyka również) samochodu nie można otworzyć prawych przednich drzwi zewnętrzną klamką. Po otworzeniu tych drzwi od środka klamka zewnętrzna działa. Przeprowadziłem wielokrotnie procedurę otworzenia zablokowanych prawych drzwi po odcięciu energii i raz to się poprawiło tzn. klamka zaczęła działać normalnie. Na drugi dzień znów to samo. Zamknę i otworzę centralny zamek i klapa. Znów trzeba otworzyć od środka i wtedy klamka zewnętrzna działa. Miał ktoś podobny przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lich
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 2.4 200KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Czy klamka zewnętrzna tych drzwi w trakcie otwierania z pilota jest dopchnięta do końca? Może jest uniesiona kilka milimetrów w górę i zamek centralny nie otwiera tych drzwi.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leszek_b1
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Klamki są w idealnym stanie z zewnątrz i mechanicznie też. Żadna nie odstaje i wracają na swoje miejsce. Dodam, że samochód był kupiony w salonie przez mojego brata i bez żadnego wypadku "po drodze" od niego odkupiony.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Lich
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 2.4 200KM
    Postów
    107

    Domyślnie

    Rozumiem, to była moja pierwsza myśl, ponieważ u mnie zdarzało się, szczególnie zimą, że jedna klamka "nie opadała" do samego końca (optycznie niezauważalne) i przypadkowo odkryłem przyczynę. Objawy były identyczne jak u Ciebie, pomagało zamknięcie samochodu -> dociśnięcie klamki -> ponowne otwarcie z pilota. Być może w Twoim przypadku sam zamek (kaseta) nie domaga, a w nim jest wszystko wbudowane, podłącza się tylko cięgno i wtyczkę (nr 5 na schemacie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FCBDBC3642CFFE26956F187A543F947D.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	62.0 KB
ID:	236592

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leszek_b1
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Dzięki. Zabiorę się dzisiaj za to ale uprzednio poszukam jakiegoś opisu demontażu boczków drzwi, żeby niczego nie urwać. Mam doświadczenia tylko z naprawami zamków w Passacie B5 i Lagunie II z Alfą będzie zupełnie nowe.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Napisz jak ci się rozbierało ten boczek bo mnie czeka to samo. Miałem urwaną linkę od klamki kierowcy ale mechanik mi ją prowizorycznie naprawił (bo sam ją urwał ). Teraz czasami drzwi nie dają się otworzyć, ale już mam nową linkę. Jakbyś potrzebował kupić linkę to kup razem z klamką (używaną) bo jest dużo tańsza niż sama linka.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Grzeniu159
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Warszawa Bemowo
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDm 136km, DPF on
    Postów
    161

    Domyślnie

    Boczek rozbiera się dosyć prosto, schematy śrub są gdzieś przedstawione na forum, gdy odkręcisz wszystkie, a jest ich chyba 4 czy 5, ale mogę sie mylić, bo rozbierałem juz dawno. Jedna sruba przy klamce, 2 są mini schowku w boczku i chyba jeszcze gdzieś. Po czym zdecydowanie, ale nie za mocno odchylasz cały boczek, zaczynając chyba najlepiej od spodu. Do linki i całego mechanizmu jest łatwy dostęp, gorzej gdy padnie mechanizm modnoszenia szyb, wtedy najlepiej robić we dwóch, by jeden trzymał szybę a drugi montował, i by miał małe dłonie, bo blacha przeszkadza.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leszek_b1
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Co do rozbierania drzwi to służę pomocą bo wczoraj siedziałem i szukałem na forum szukając kilka godzin interesujących mnie tematów.
    Bardzo ładnie i sensownie zrobione. Nie mogę umieścić linku dopóki nie będę miał 10 postów. Wysłałem link na priv.
    Byłem zajęty naklejkami ochronnymi (przodu nie wkleiłem bo nie mam pojęcia jak). Poza tym, żeby rozebrać drzwi to trzeba mieć coś na zapas bo rozbiorę zamek i co jeżeli będzie uszkodzony? Nie mam pojęcia czy tam można coś naprawić np. tak jak Passacie, gdzie wszystko mogłem rozebrać i w razie czego przelutować albo wymienić.
    Ostatnio edytowane przez leszek_b1 ; 23-10-2017 o 18:31

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leszek_b1
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Może się komuś przyda ta informacja. Miałem kupować zamek ale jeszcze dzisiaj w garażu poszedłem posłuchać czy z pilota działają zamki i oczywiście przy prawych, przednich drzwiach cisza. Kilka razy kliknąłem na pilocie "otwieranie" no zadziałało. Teraz drzwi się otwierają. Jeżeli ktoś wie czemu to poproszę o podpowiedź.

    Dopiszę dzisiaj, że czasem odgłos zamka prawych drzwi jest słabszy i wtedy drzwi z zewnątrz się nie otwierają a jak wyraźnie słychać, że coś odskoczy to wtedy drzwi się otwierają. Rozbiorę drzwi wyjmę zamek, rozbiorę go i co? Co jest przyczyną tego, że raz się otwierają a raz nie? Czy kupić nowy zamek bo się nie da naprawić?
    Ostatnio edytowane przez leszek_b1 ; 26-10-2017 o 23:03

Podobne wątki

  1. [159] alfa 159 sedan problem z otwieraniem bagażnika z pilota i kabiny.
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-10-2018, 20:49
  2. Problem ze zdjęciem boczka drzwi prawych przednich
    Utworzone przez waski w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-03-2016, 17:09
  3. [Brera] Problem z otwieraniem prawych drzwi
    Utworzone przez Damian992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-09-2015, 22:13
  4. wymiana przednich prawych drzwi
    Utworzone przez altiplano w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 16:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory