Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Spalony przód w Alfie Brera ! czy warto odratować?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Fiat stilo Abarth
    Postów
    11

    Domyślnie Spalony przód w Alfie Brera ! czy warto odratować?

    Witam znalazłem w swoim mieście fajną brere po spaleniu:

    numer aukcji z allegro :7010795169


    i pytanie czy warto ją ratować? czy lepiej dać sobie spokoj? a jesli warto to ile jest wart tak na prwade w tym stani auto i jaki jest średni koszt zrobienia tego auta? kupić alfe 159 (anglika ) i przełożyć sobie 1 do 1 przód?

    pozdrawiam,

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Nie warto. Pożar strawił całą komorę silnikową wraz ze ścianą grodziową. Nie wiadomo jakie tam były temperatury i jak to wpłynęło na właściwości blachy - a więc też jak karoseria będzie pracować, jak zachowa się w razie wypadku, jak wpłynie to na jej podatność korozyjną oraz czy w ogóle da się to przygotować prawidłowo pod lakierowanie. Są lakiernicy którzy twierdzą, że tego nie da się poprawnie pomalować i po jakimś czasie z lakierem są jakieś problemy (nie wiem, nie znam się, tylko słyszałem).
    Nadto do wymiany jest cały napęd, zawieszenie przednie, elektryka w znacznej części. Ogromne koszty nawet w sytuacji, gdybyś sam sobie wszystko potrafił zrobić.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Fiat stilo Abarth
    Postów
    11

    Domyślnie

    dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ten pożar wcale tak dużo nie strawił. Da się to odbudować, ale zwyczajnie się nie opłaca.
    1. Internet widzi , że jest po pożarze więc wszyscy będą się z Ciebie śmiać
    2. Wersja ...2,2 JTS ...nikt tego nie chce

    Takie samochody powinny być obowiązkowo utylizowane z prostego powodu. Handlarz to odbuduje bez problemu tyle,że do tej odbudowy gdzieś w Polsce lub Europie komuś zginie sprawna Brera.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Albo Brera z rozbitym tyłem.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159
    Postów
    21

    Domyślnie

    I co? Przetniesz w połowie i pospawasz?
    Po obszarze jaki zajął ogień oraz tym że źródłem pożaru było coś w komorze silnika a nie np. sąsiedni samochód na parkingu można wnioskować że w przypadku kolizji np. czołowej strefa zgniotu zamiast zakończyć się na początku przedniej szyby zakończy się ale na początku tylnej szyby. Odsyłam do filmików z badania wytrzymałości stali po pożarze. Ten samochód nadaje się jedynie na części np. fotele, materiały w środku lub bagażniku, reflektory tylne itp.
    Samochód po czymś takim powinien być obowiązkowo zabierany - sama rama - i utylizowana. Później mamy artykuły w poważnych mediach że "siła uderzenia była ogromna". A tak naprawdę przy 50km/h samochód się rozsypał w proszek - ta spalona część.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Tylko po co do mnie to piszesz, skoro ja to samo napisałem w drugim poście tego tematu?
    Pytanie jest o to, czy się opłaca to zrobić i jeździć. Ja twierdzę, ze nie - również z powodów które wymieniłeś. Handlarz kupi waloną w tył, przełoży części z komory silnika i sprzeda jako bezwypadkową mając wszystko w dupie.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Nie, no spokojnie z tym zagrożeniem życia. Przyjrzyjcie się dobrze. Prawa opona została nadpalona, a lewa jest cała. W komorze silnika podszybie z tworzywa zostało napalone, zostały resztki uszczelek i nawet jeden gumowy rękaw kolektora. To auto paliło się 2-3 minuty, stal to została jedynie okopcona.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    159
    Postów
    21

    Domyślnie

    dpar, Sory, nie wiedziałem że odpowiedziałem do Ciebie. Chyba nie ogarniam pisania postów mimo że że czytam.

    Pisze żeby ludzie się naczytali i nie wpadały im pomysły na ratowanie takich samochodów i uczulić na "odrestaurowane".

    quba, Właśnie o tym pisze - nawet jakby nie było okopcone struktura już na powierzchni została zniszczona przez promieniowanie podczerwone ze źródła ognia. Okopcenie wynika z przepływu powietrza ze spalinami - tu już jest potencjalna możliwość że metal został przegrzany. Promieniowanie "napiepsza" w lini prostej. Czasem tego nie widać. Dodatkowo kondensacja temperatury pod maską wykończyła mocowania amortyzatorów (jeśli użyłem dobrej nazwy). Fajny samochód ale niestety...

Podobne wątki

  1. [Brera] Pytanie odnośnie gamy silników w Alfie brera 2010
    Utworzone przez SKXY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 15:37
  2. [Brera] Brera czy warto disel
    Utworzone przez alexander1337 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-10-2016, 05:54
  3. [Brera] Montaż nie fabrycznego głośnika, przód drzwi
    Utworzone przez Drimacus w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 02:14
  4. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 11:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory