Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: błąd P0095 air temperature sensor ( inside superch. sensor)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mikołaj
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Spider 2.0 TS Lusso/ były GT 1300 Junior, 75 1.8, 156 1.8 TS, 159 SW 1.9 i Fiat Coupe 2.0 20VT
    Postów
    12

    Domyślnie błąd P0095 air temperature sensor ( inside superch. sensor)

    Panowie, pojawia mi się błąd "P0095 air temperature sensor ( inside superch. sensor)". Myślałem, początkowo, że chodzi o czujnik temperatury powietrza, który jest w kolektorze, kupiłem nówkę, ale okazuje się że to nie ten czujnik. Kojarzycie jakiś inny czujnik temperatury w środku turbiny (?), jak wynika z opisu błędu? Po skasowaniu błędu check engine wyskakuje po kilkunastu/kilkudziesięciu kilometrach, po ponownym uruchomieniu. Auto cały czas jeździ normalnie, nie czuć też żadnej róznicy po zapaleniu sie kontrolki.
    Pacjent to [notranslate]Alfa[/notranslate] 159 1.9 JTDM 8V

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Czujnik ciśnienia doładowania w kolektorze jest zarazem czujnikiem temperatury powietrza doładowanego.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jest jeszcze czujnik temperatury w przepływomierzu. Jeśli wystąpi znaczna różnica we wskazaniu czujników to ECU będzie sygnalizować błąd. Sprawdź wskazania czujników na zimnym silniku i porównaj do temperatury otoczenia. Jeśli wskazania będą OK to wtedy podepnij komputer i sprawdź w czasie jazdy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mikołaj
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Spider 2.0 TS Lusso/ były GT 1300 Junior, 75 1.8, 156 1.8 TS, 159 SW 1.9 i Fiat Coupe 2.0 20VT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jest jeszcze czujnik temperatury w przepływomierzu. Jeśli wystąpi znaczna różnica we wskazaniu czujników to ECU będzie sygnalizować błąd. Sprawdź wskazania czujników na zimnym silniku i porównaj do temperatury otoczenia. Jeśli wskazania będą OK to wtedy podepnij komputer i sprawdź w czasie jazdy.
    Dzięki, o czujniku w przepływomierzu wiem, nawet odpinałem, żeby zobaczyć, jaki błąd wyskakuje i wyskakuje inny.
    Pomysł na porównanie odczytów dobry, co ciekawe podobny problem i podobne rozwiązanie znalazłem na forum Peugeota przeszukując interenet, nawet kod błędu ten sam

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikołaj Zobacz post
    Panowie, pojawia mi się błąd "P0095 air temperature sensor ( inside superch. sensor)". Myślałem, początkowo, że chodzi o czujnik temperatury powietrza, który jest w kolektorze, kupiłem nówkę
    Co dokładnie kupiłeś? Bo samego czujnika temperatury się nie kupuje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jest jeszcze czujnik temperatury w przepływomierzu. Jeśli wystąpi znaczna różnica we wskazaniu czujników to ECU będzie sygnalizować błąd. Sprawdź wskazania czujników na zimnym silniku i porównaj do temperatury otoczenia. Jeśli wskazania będą OK to wtedy podepnij komputer i sprawdź w czasie jazdy.
    Czujnik temperatury w przepływomierzu ma inny kod błędu, porównywanie go z czym niby chcesz? Czujnik temperatury otoczenia (dla klimatyzacji) będzie miał inne wskazania niż ten w dolocie. A ten czujnik o który w temacie chodzi będzie pokazywał już w ogóle bardzo wysokie wartości (dobrze rozgrzane turbo nawet do 100 stopni nagrzeje)

    Jak dla mnie problemem jest po pierwsze źle odczytany błąd - ważne jest czy jest on stały , czy przerywany. I jak dla mnie problemem jest wiązka/wtyczka.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mikołaj
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Spider 2.0 TS Lusso/ były GT 1300 Junior, 75 1.8, 156 1.8 TS, 159 SW 1.9 i Fiat Coupe 2.0 20VT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Co dokładnie kupiłeś? Bo samego czujnika temperatury się nie kupuje.


    - - - Updated - - -
    Czujnik temperatury w przepływomierzu ma inny kod błędu, porównywanie go z czym niby chcesz? Czujnik temperatury otoczenia (dla klimatyzacji) będzie miał inne wskazania niż ten w dolocie. A ten czujnik o który w temacie chodzi będzie pokazywał już w ogóle bardzo wysokie wartości (dobrze rozgrzane turbo nawet do 100 stopni nagrzeje)

    Jak dla mnie problemem jest po pierwsze źle odczytany błąd - ważne jest czy jest on stały , czy przerywany. I jak dla mnie problemem jest wiązka/wtyczka.
    kupiłem allegro.pl/czujnik-cisnienia-bosch-alfa-romeo-147-1-9-jtd-i6030972700.html

    Czujnik ciśnienia doładowania, ciśnienia powietrza dolotowego, również temperatury, map sensor.
    Oryginał BOSCH
    Z tego co rozumiem chodzi o porównanie odczytów temperatury przy zimnym silniku z mapsensora (wchodzi w dolot) i z czujnika temperatury, który jest w przepływce. Wtyczka była czysta, jest hermetyczna, dodatkowo na wszelki wypadek została przeczyszczona, nie wyglądało też, by wiązka miała jakiekolwiek mechaniczne uszkodzenia, jest w plastikowej osłonie. Z tego co rozumiem nie chodzi o porównywanie z czujnikiem temperatury otoczenia.
    Co do odczytu błędu - nie ma żadnych dodatkowych informacji, poza tym, co wkleiłem: "P0095 air temperature sensor ( inside superch. sensor)"

    Podobny przypadek, z tym samym błędem:
    peugeot.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=213792
    Ostatnio edytowane przez Mikołaj ; 29-10-2017 o 22:52

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    P0095 Intake Air Temperature Sensor 2 C ircuit
    P0096 Intake Air Temperature Sensor 2 C ircuit Range/Performance
    P0097 Intake Air Temperature Sensor 2 C ircuit Low
    P0098 Intake Air Temperature Sensor 2 Circuit High
    P0099 Intake Air Temperature Sensor 2 Circuit Intermittent/Erratic

    masz pierwszy błąd co oznacza, że występuje całkowity błąd czujnika - proponuję zrobić logi wartości oraz napięcia czujnika przy pomocy MultiEcuScan
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Błąd P0110 air temperarure sensor
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-04-2018, 16:34
  2. Sensor AirBag 60675876 i 60669250 błąd 01 :-(
    Utworzone przez Didi1102 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2017, 22:05
  3. Błąd Sensor power supply2
    Utworzone przez BMan w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 09:18
  4. [159] Błąd P0115 - water temperature sensor
    Utworzone przez prezes-tk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-02-2014, 20:57
  5. Błąd Timing/Phase Sensor
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory