Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 150

Temat: silnik 1.8 tbi, wypadanie zapłonu po kilku godzinnym postoju

  1. #101
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie pisze o tych do skasowania, ale są na liście parametrów do podglądu - możliwe że to te parametry które właśnie kasujesz tą jedną z 2 jakie masz obecnie i o których wspominasz.
    rozumiem że zupgradować do 3.9R1 nie możesz (dobrze że kupiłem dawno temu FESa bp wtedy dawali jeszcze dożywotnie licencje i upgrade)
    Już mam najnowszą wersję, zrobiłem tak jak powiedziałeś odłączyłem akumulator na noc rano podłączyłem, wykasowałem wszystkie adaptacje i odpaliłem. Jak na razie nie miałem tego tzw wypadania zapłonu, obroty po odpaleniu były równe, tak samo wykres pokazał, mam nadzieje że tak zostanie, samochód też przestał szarpać na niskich obrotach. Wykres ciśnienia pompy paliwa idealny tak samo jak oczekiwany, to samo z wariatorem ssącym i wydechowym, tutaj nie ma problemu. Pozostał nadal szum powietrza i doładowanie przy bucie nadal zaniżone dziś max 1830, ogólnie wykres biegnie ciągle poniżej oczekiwanego o jakieś 300. I zastanawiam się czy faktycznie już turbo siadło po tak niskim przebiegu czy jeszcze jest gdzieś nieszczelność

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    Już mam najnowszą wersję, zrobiłem tak jak powiedziałeś odłączyłem akumulator na noc rano podłączyłem, wykasowałem wszystkie adaptacje i odpaliłem. Jak na razie nie miałem tego tzw wypadania zapłonu, obroty po odpaleniu były równe, tak samo wykres pokazał, mam nadzieje że tak zostanie, samochód też przestał szarpać na niskich obrotach. Wykres ciśnienia pompy paliwa idealny tak samo jak oczekiwany, to samo z wariatorem ssącym i wydechowym, tutaj nie ma problemu. Pozostał nadal szum powietrza i doładowanie przy bucie nadal zaniżone dziś max 1830, ogólnie wykres biegnie ciągle poniżej oczekiwanego o jakieś 300. I zastanawiam się czy faktycznie już turbo siadło po tak niskim przebiegu czy jeszcze jest gdzieś nieszczelność
    Wygląda to tak naciskam na gaz turbo zaczyna ładować słychać szum, który po chwili znika jak auto wejdzie na obroty, tak się dzieje przy tym pierwszym uderzeniu i tylko na niskich obrotach, bo gdy dam kick down to nie słyszę tego szumu tylko silnik. Myślę dalej o tych zaworkach sterujących wastegate i dv. W multiecuscan jak dam na na test zaworu wastegate gdzie powinien cykać przekaźnik, to od razu wywala mi błąd niewykonany, nie mogę tego testu uruchomić a jak u was jest?

    .

  3. #103
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Turbosprężarka jak sknocił regenerację może słabo pompować.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #104
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Sprawdziłbym 3 opcje:
    1. Podpięcie przewodów podciśnienia- tak samo miałem w innym aucie z turbobenzyną- popierniczyłem podciśnienia i ładowało tylko połowę co powinno
    2. Czyściłeś wastegate- jesteś pewien, że sztanga jest ustawiona odpowiednio? Wystarczy, że przekreciłeś nakrętki na sztandze i wastegate będzie otwarty cały czas.
    3. DV- jeśli byłby zacięty w pozycji zamkniętej to po puszczeniu gazu słyszałbyś ,,źrebaczenie"- czyli uderzenia cofającego się powietrza w łopatki turbo, co nie ma znaczenia dla doładowania. Natomiast jeśli będzie stale zacięty w pozycji otwartej to miałbyś jakieś problemy ze zbyt bogatą mieszanką z racji powietrza uciekającego częściowo z powrotem przed turbinę.

  5. #105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharpi Zobacz post
    Sprawdziłbym 3 opcje:
    1. Podpięcie przewodów podciśnienia- tak samo miałem w innym aucie z turbobenzyną- popierniczyłem podciśnienia i ładowało tylko połowę co powinno
    2. Czyściłeś wastegate- jesteś pewien, że sztanga jest ustawiona odpowiednio? Wystarczy, że przekreciłeś nakrętki na sztandze i wastegate będzie otwarty cały czas.
    3. DV- jeśli byłby zacięty w pozycji zamkniętej to po puszczeniu gazu słyszałbyś ,,źrebaczenie"- czyli uderzenia cofającego się powietrza w łopatki turbo, co nie ma znaczenia dla doładowania. Natomiast jeśli będzie stale zacięty w pozycji otwartej to miałbyś jakieś problemy ze zbyt bogatą mieszanką z racji powietrza uciekającego częściowo z powrotem przed turbinę.
    Wastegate jeszcze nie dotykałem, jest ustawione tak jak zrobił to mechanik, czyli dv jest sprawny, jak zmienie przewody na zaworku inaczej to wtedy turbo przeładowuje w okolicach 2600. Kolega na forum polecił mi wcześniej żeby podpiąć gruszkę bezpośrednio wtedy miałem max 1430, a teraz po wymianie przewodu mam 1591. I pytanie czy tan wastegate jest dobrze ustawiony? W tbi od jakiego ciśnienia powinien się otwierać 0.6 czy 0.8? Mi się wydaje że u mnie jest 0.6, bo ładuje max 1591

    - - - Updated - - -

    A gdy steruje ciśnieniem zawór to mam max 1870, czyli chyba działa ten zawór, ciekawi mnie jak to powinno być fabrycznie ustawione? A może mechanik specjalnie obniżył ciśnienie, bo auto miałem na gwarancji i narzekali że robie 1300 km autostradą z dużo prędkością i turbo dostaje w dupe. Na alfa owner, pisali coś że w 159 turbo na wyższych obrotach spada do 0.8, a 1.2 jest na wyższych biegach i tylko w dolnym zakresie obrotów. W delcie jest automat i gdy wcisnę gaz do podłogi włączy się kick down i wchodzi na wysokie obroty i ładuje 1870 mimo że oczekiwane przez ecu jest 2200, może tak ma to być w tym aucie? Dociskając gaz w trybie manualnym do końca ale przed kick down na niskich obrotach, np 4 bieg 1500 obrotów też ładuje max 1870. Odłączając przewod od wastegate muszę bardziej kontrolować gaz żeby nie dopuścić do przeładowania, bo wystarczy 1/3 gazu i już mam ciśnienie ponad 2000
    Ostatnio edytowane przez jacpab ; 19-01-2018 o 06:22

  6. #106
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    A w kwesti podłączenia zaworka, to opiszę jak to u mnie jest podłączone, pierwszy przewód który idzie od strony ciśnienia z turbiny wchodzi do zaworu pierburga od górnej rurki(ona jest metalowa, stąd ciśnienie przechodzi przez zawór i wychodzi rurką, która prowadzi do gruszki wastegate, jest to obieg cały czas otwarty( czyli to samo jakbym podłączył jeden przewod od ciśnienia turbo bezpośrednio do gruszki) i teraz trzecia rurka z zaworu pierburga(która jest zamknięta) prowadzi przed turbinę, otwiera się kiedy ecu tego potrzebuje. Dobrze to mam? Dokładnie jam na tym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Boostbygear2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	14.7 KB
ID:	240538

  7. #107
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Mam prośbę, może ktoś zlogować w swoim aucie, takie parametry jak, obroty, temperatura wody, temperatura powietrza, przepływ powietrza, cisnienie doładowania oczekiwane i zadane, z góry dzięki. Czy ktoś ma informacje jak powinna być fabrycznie ustawiona gruszka w tbi? U mnie otwiera się przy 0.6

  8. #108
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Pomiędzy 0.7 a 0.8
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #109
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    A w kwesti podłączenia zaworka, to opiszę jak to u mnie jest podłączone, pierwszy przewód który idzie od strony ciśnienia z turbiny wchodzi do zaworu pierburga od górnej rurki(ona jest metalowa, stąd ciśnienie przechodzi przez zawór i wychodzi rurką, która prowadzi do gruszki wastegate, jest to obieg cały czas otwarty( czyli to samo jakbym podłączył jeden przewod od ciśnienia turbo bezpośrednio do gruszki) i teraz trzecia rurka z zaworu pierburga(która jest zamknięta) prowadzi przed turbinę, otwiera się kiedy ecu tego potrzebuje. Dobrze to mam? Dokładnie jam na tym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Boostbygear2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	14.7 KB
ID:	240538
    Średnio rozumiem jak masz podłączone 2 ostatnie przewody, natomiast wg. twojego opisu to masz je źle podłączone. Wastegate ma obieg zamknięty, otwiera się tylko gdy turbo zacznie pompować ponad zadane ciśnienie otwierając zawór wg.
    Na schemacie przewód zaznaczone zieloną strzałką idzie do wastegate, natomiast niebieską przed turbinę.
    Dla pewności sprawdzę to jutro rano u mnie.

  10. #110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sharpi Zobacz post
    Średnio rozumiem jak masz podłączone 2 ostatnie przewody, natomiast wg. twojego opisu to masz je źle podłączone. Wastegate ma obieg zamknięty, otwiera się tylko gdy turbo zacznie pompować ponad zadane ciśnienie otwierając zawór wg.
    Na schemacie przewód zaznaczone zieloną strzałką idzie do wastegate, natomiast niebieską przed turbinę.
    Dla pewności sprawdzę to jutro rano u mnie.
    No i właśnie tak mam, niebieska strzałka przed turbine, a zielona do gruszki

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez piotren w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-07-2018, 21:41
  2. wypadanie zapłonu
    Utworzone przez kelus w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 16:38
  3. Wypadanie zapłonu JTS
    Utworzone przez dawid0924 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 20:29
  4. [166] Wypadanie zapłonu
    Utworzone przez zgrad w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2011, 19:54
  5. wypadanie zapłonu V6
    Utworzone przez gajowy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 21:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory