Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie, ja nic nie wiem o VW poza tym, że pierwsze 2.0 TFSI brały olej na potęgę. TSy też biorą...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR 159 SW TI 150 KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    @ epsonix
    Podziwiam upór w dążeniu do wykrycia przyczyny problemu w aucie. Mieć takiego mechanika, któremu chciałoby się należycie i do końca zdiagnozowac usterki, a nie wymyślać tysiące wymówek i odsyłać klienta że stwierdzeniem: "ten typ tak ma".

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Może jakiś manual ze zdjęciami tak na przyszłość ?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Może jakiś manual ze zdjęciami tak na przyszłość ?
    Popieram!

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Tak skomplikowany orzech do zgryzienia. Pojedz jakiś starszym autem na gaźniku do jakiegoś młodego mechanika to ręce rozłoży bo tam juz komputerek nic nie pokaże Jeśli cewka miała rok to mogę przyjąć, ze jest słaba ale jeśli siedzi w aucie od kilku lat (może nawet od nowości) i zaczynają się problemu to sorry panowie macie jakieś wygórowane wymagania co do elektryki w autach i już chyba zapomnieliście jakie kiedyś problemy sprawiały przewody, rozdzielacze itd

    P.S To nie ty czasem mi pisałeś odnośnie łańcucha, ze VW też się wyciągają więc JTS nie jest taki zły bo inne tez są złe?
    dobra, tylko zobacz ile do auta gaźnikowego kosztowała cewka czy kopułka/palec rozdzielacza czy przewody - to były drobne. poza tym było raczej widać że np kopułka/palec są do wymiany, a cewkę to chyba szlag trafiał całkiem albo działała. nikt też od starego gruchota wtedy nie wymagał nie wiadomo jakiej kultury pracy. W takim TBi masz 4 cewki z wbudowaną elektroniką, a cena jednej kilkaset zł. zmienisz ot tak dla próby na nówki bo Ci trochę czasem szarpie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Nikt Zobacz post
    @ epsonix
    Podziwiam upór w dążeniu do wykrycia przyczyny problemu w aucie. Mieć takiego mechanika, któremu chciałoby się należycie i do końca zdiagnozowac usterki, a nie wymyślać tysiące wymówek i odsyłać klienta że stwierdzeniem: "ten typ tak ma".
    faktem jest że ani w ASO BB (już bardziej wiekowy mechanik) ani mój do którego zwykle jeżdżę, nie podjęli tematu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Może jakiś manual ze zdjęciami tak na przyszłość ?
    zrobiłem nawet fotki, ale wyszły beznadziejnie, coś mi aparat w komórce zwariował.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171104_155723.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	19.2 KB
ID:	237394Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171104_155816.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	21.6 KB
ID:	237395Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20171104_160000.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	18.6 KB
ID:	237396
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dobra, tylko zobacz ile do auta gaźnikowego kosztowała cewka czy kopułka/palec rozdzielacza czy przewody - to były drobne. poza tym było raczej widać że np kopułka/palec są do wymiany, a cewkę to chyba szlag trafiał całkiem albo działała. nikt też od starego gruchota wtedy nie wymagał nie wiadomo jakiej kultury pracy. W takim TBi masz 4 cewki z wbudowaną elektroniką, a cena jednej kilkaset zł. zmienisz ot tak dla próby na nówki bo Ci trochę czasem szarpie?
    Czyli jak to w alfie ceny z kapelusza w takim razie przepraszam nie wiedzialem, ze jedna cewka kilka stów kosztuję. Do renowki oryginalne w kartoniku renaulta, wyprodukowane notabene już w Niemczech a nie we Francji jak poprzednie co się sypaly, kosztuja uwaga 90zl sztuka

    Co do przewodów to są przewody i przewody. Maxgeara, ktore juz potrafią nowe swiecic ale są tanie lub np. NGK które czasem potrafią kosztować tyle co komplet cewek do reno
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-11-2017 o 22:42

  7. #17
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Dzięki kolego epsonix! Jutro to sprawdzam bo to szarpanie doprowadza mnie do nerwicy a nigdzie nie znalazłem rozwiązania. Jedną cewkę już wymieniłem na próbę i miałem wrażenie jakby się poprawiło, jednak po dłużej trasie problem powrócił. Dam jutro znać czy twoja metoda pomogła i u mnie.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Jeśli cewka miała rok to mogę przyjąć, ze jest słaba ale jeśli siedzi w aucie od kilku lat (może nawet od nowości) i zaczynają się problemu to sorry panowie macie jakieś wygórowane wymagania co do elektryki w autach i już chyba zapomnieliście jakie kiedyś problemy sprawiały przewody, rozdzielacze itd
    Nie mamy wygórowanych wymagań. Ja widzę, że Ty tej cewki chyba na oczy nie widziałeś. Jest tak badziewnie wykonana, że strach się za nią brać. Po pierwsze pękają w niej gniazda na wtyczkę same z siebie od temperatur itp, po drugie sprężyna jest chyba z przetopionych złotówek z PRL i w końcu po trzecie bardzo słabo dociskają świecę. Ja kupiłem Sentech'a i jest o niebo lepsza.

    Poza tym zobacz sobie ile elementów Made In Germany w alfach się psuło i nadal psuje. Weźmy takie złączki Aiirbag w 156/147/GT. Przekaźniki, silniczki szyb i niektóre mechanizmy wycieraczek, czytniki Immo i wiele więcej. Nie twierdzę, że włoskie czy francuskie by się nie psuły ale to są suche fakty... Nikt tutaj nie szuka spisku a jedynie pokazuje, jak jest.

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczywiscie ze sie psuje jak ma sie nie psuc skoro 80% runku eu dziala na tej elektryce dlatego jest tak zauwazalne ale popatrz przez pryzmat innych marek. Dlaczego jtd slynie z niezawodnosci? Bo wtryski, pompy, czujniki sa boscha. Delphiego to nawet mechanicy omijali szerokim lukiem a producenci którzy pakowali takie wynalazki po kilku latach zmieniali jednak dostawce na boscha. Jeśli by policzy odsetek calkowitej produkcji boscha ktora jest awaryjna a producentów typu delphi czy sagem to w boschu bylby to ulemek procenta a u innych kilka procent. Takie sa fakty no ale trzeba czasem wyjść poza podwórko z logiem AR. Poza tym sory ale ktoś to u producenta zamawia skoro niemcy potrafia zrobić dobry towar dla jednych marek, a do innych nie to nie zastanowił się ktoś czy to nie celowe dzialanie tych co to zamawiają? To samo w innym temacie odnosnie dwumasy dlaczego AR do 2.0 zamowila inna dwumase niz do 2.4 mimo tej samej skrzyni i dlaczego do słabszego 2.0 jest 50% drozsza? To tez wina niemieckiego LUKa czy moze tych co to zaplanowali? Nie mówię, ze bosch jest bezawaryjny ale na tle konkurencji wypada najlepiej jako dostawca kompletnych systemów do motoryzacji.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 06-11-2017 o 23:28

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czyli jak to w alfie ceny z kapelusza w takim razie przepraszam nie wiedzialem, ze jedna cewka kilka stów kosztuję. Do renowki oryginalne w kartoniku renaulta, wyprodukowane notabene już w Niemczech a nie we Francji jak poprzednie co się sypaly, kosztuja uwaga 90zl sztuka

    Co do przewodów to są przewody i przewody. Maxgeara, ktore juz potrafią nowe swiecic ale są tanie lub np. NGK które czasem potrafią kosztować tyle co komplet cewek do reno
    1szt ori u litwinów prawie 400zł, ale teraz pogooglowałem i sprzedawane jako Bosch kosztują połowę na alledrogo. tak czy siak, na próbę 800zł bym nie wydał.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory