Strona 8 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w cewce zapewne liczy się indukcyjność, opór też bo z nim wiążą się straty jak i możliwe że chodzi o prąd do jakiego "naładuje" się cewka bardzo potocznie mówiąc (większa rezystancja, to wolniej wzrasta prąd jak i niższy jest maksymalny). Poza tym dochodza parametry łatwo niemierzalne np związane z izolacjami - na czuja, bo nie jest to moja specjalizacja, jakieś napięcie przebicia? jakbym miał jakieś dane techniczne to bym to rozkminił.
    To takie trochę szukanie dziury w całym... Skoro na wejściu do cewki rezystancja była identyczna a budowa cewki jest też taka sama (nawet na plus dla Sentech'a, który jest bardziej dopracowany niż oryginał) to naprawdę niewiele może się zmienić na wyjściu z cewki, biorąc pod uwagę, że zasila ona świece o bardzo podobnych parametrach.

    Na razie jeżdżę i nic się nie dziej złego. To tak wrażliwy element, że jakakolwiek usterka da się zaraz we znaki a wtedy kupię oryginał i święto.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    Dzisiaj dostałem taką odpowiedź, ponieważ złożyłem reklamację na cewki "Thank you for your reply.
    We have checked compatibility of the Ridex you got and it's really not compatible to you car." Więc wszystko jasne. Czy ktoś z was może przesłać logi z przepływomierza?Chciałbym porównać z moimi

    - - - Updated - - -

    Dzisiaj dostałem taką odpowiedź, ponieważ złożyłem reklamację na cewki "Thank you for your reply.
    We have checked compatibility of the Ridex you got and it's really not compatible to you car." Więc wszystko jasne. Czy ktoś z was może przesłać logi z przepływomierza?Chciałbym porównać z moimi
    Jak szukałem cewki to w żadnym katalogu Ridex się nie pojawił. Oprócz Sentech'a tylko Delphi mi wyskakiwało. Więc pewnie coś jest na rzeczy.

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To takie trochę szukanie dziury w całym... Skoro na wejściu do cewki rezystancja była identyczna a budowa cewki jest też taka sama (nawet na plus dla Sentech'a, który jest bardziej dopracowany niż oryginał) to naprawdę niewiele może się zmienić na wyjściu z cewki, biorąc pod uwagę, że zasila ona świece o bardzo podobnych parametrach.

    Na razie jeżdżę i nic się nie dziej złego. To tak wrażliwy element, że jakakolwiek usterka da się zaraz we znaki a wtedy kupię oryginał i święto.

    - - - Updated - - -



    Jak szukałem cewki to w żadnym katalogu Ridex się nie pojawił. Oprócz Sentech'a tylko Delphi mi wyskakiwało. Więc pewnie coś jest na rzeczy.
    rezystancja to jeden z pobocznych parametrów, główne to indukcyjności. wszystko jest bardziej skomplikowane bo w cewce są 2 uzwojenia pierwotne I wtórne, a mi wychodzi, że możliwe jest jeszcze sterowane przez jeden z pinów (mamy masę, +12V I coś z kompa)? coś próbowałem pogooglować chwilę w weekend o tego typu cewkach, ale nic nie znalazłem. przemierzyć tez się wiele nie udało, pomiędzy którymiś dwoma pinami mierzyłem ok 0.5Ohma na każdej z cewek. nic nie szło zmierzyć od wtórnego uzwojenia do któregokolwiek z pinów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #73
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    czy szum z środkowego nawiewu podczas dodawania gazu jest normalny?
    https://drive.google.com/file/d/1Xdx...ew?usp=sharing

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    Ja też nie wiem gdzie mam szukać problemu, nie chce cały czas jeździć autem do mechanika, który i tak nic nie zrobi a wymieni w końcu pół samochodu. Logi w multiecuscan są w miarę równe, tylko czasem kąt wyprzedzenia zapłonu potrafi sobie podskoczyć i jest to poprzedzone lekkim wypadnięciem zapłonu. Zauważyłem że dwie wtyczki od cewek nie mają tej żółtej blokady i tylko lekko szarpnę za wtyczkę i wychodzi,zrobiłem je na trytytkach i tak nic to nie dało. Poniżej link do moich logów:
    https://drive.google.com/file/d/1oX-...ew?usp=sharing
    nie mam pojęcia jak interpretować I co jest OK jeśli chodzi o ten kąt wyprzedzenia zapłonu. skąd wiesz że jest wypadnięcie zapłonu - rozumiem że masz na myśli szarpnięcie przy przymulenie. zrobię u siebie log z kątem wyprzedzenia zapłonu.

    we wtyczkach niestety łatwo uszkodzić zamek, u mnie tez przy wypinaniu raz jedną uszkodziłem (robiłem jak był lekki mróz I niewystarczająco docisnąłem blockade), I tez była trytytka przez 1.5 roku. ostatnio okazało się że kolega ma na szczęści taka wtyczkę na zbyciu- kiedyś do Giulietty sobie załatwił 2 przez jakieś kontakty w FCA od producenta, 1 założył, a 1 właśnie wczoraj mi sprezentował i u siebie wymieniłem. wreszcie bez trytytki.

    w weekend u siebie rozbierałem wszystkie wtyczki, I podginałem blaszki w pinach. póki co testuję, narazie żadnych odczuwalnych szarpnięć nie było, ale mam mieszane uczucia, bo też idealnie nie jest.

    następny krok to albo wymienię cewki (tylko teraz boję się zakładać z Giulietty), albo podjade do Cinka wgrać ori program na chwilę.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    czy szum z środkowego nawiewu podczas dodawania gazu jest normalny?
    https://drive.google.com/file/d/1Xdx...ew?usp=sharing
    to chyba nie w temacie wątku?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Auto jest już sprawne, nie wiem co dokładnie było powodem. Ale opiszę co zrobiłem. Najpierw wykręciłem świece żeby sprawdzić w jakim są stanie, były ok. Potem zakładając wtyczki na cewki, delikatnie powyginałem piny w cewkach. Następnie zabrałem się za przepustnice, zdemontowałem i wyczyściłem na błysk , również pod tą czarną platikową obudową (gdzie znajduje się cały mechanizm).Sprawdziłem też przewody dolotowe powietrza. W miejscu gdzie czarny przewód idzie od przepływomierza do turbo jest opaska zaciskowa ta od strony turbo i tam zauważyłem luz na przewodzie, tak około 5 mm, więc zmieniłem opaskę na skręcaną. Teraz przewód nawet nie drgnie. No i pomogło

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    Auto jest już sprawne, nie wiem co dokładnie było powodem. Ale opiszę co zrobiłem. Najpierw wykręciłem świece żeby sprawdzić w jakim są stanie, były ok. Potem zakładając wtyczki na cewki, delikatnie powyginałem piny w cewkach. Następnie zabrałem się za przepustnice, zdemontowałem i wyczyściłem na błysk , również pod tą czarną platikową obudową (gdzie znajduje się cały mechanizm).Sprawdziłem też przewody dolotowe powietrza. W miejscu gdzie czarny przewód idzie od przepływomierza do turbo jest opaska zaciskowa ta od strony turbo i tam zauważyłem luz na przewodzie, tak około 5 mm, więc zmieniłem opaskę na skręcaną. Teraz przewód nawet nie drgnie. No i pomogło
    Znowu powróciło :-? , dzisiaj wyskoczył nawet błąd po krótkiej jeździe od odpalenia
    P0330- Kontrola spalania stukowego 2 (Cylindry 3 i 4)

    SZCZEGÓŁY BŁĘDU:
    Stan błędu: Sygnał zbyt niski
    Temperatura wody: 54,0 °C
    Obroty silnika: 2040 obr/min
    Obciążenie silnika: 33,75 %
    Temperatura powietrza: 2,3 °C
    Kąt przepustnicy: 7,06 %
    Napięcie akumulatora: 13,188 V


    ECU nie odbiera prawidłowo sygnału z wskazanego czujnika spalania stukowego. Prawdopodobnie wiązka jest przerwana lub występuje zwarcie lub sam czujnik nie działa poprawnie. Sprawdź wiązkę i stan połączeń oraz działanie czujnika przy pomocy oscyloskopu lub woltomierza w trybie V/PEAK poprzez stukanie w śrubę mocującą czujnik.
    UWAGA: Konieczne jest przestrzeganie zalecanego momentu dokręcania czujnika, gdyż użycie nieodpowiedniego momentu może spowodować niewłaściwe działanie czujnika.
    Powodem tego błędu jest fakt, że ECU odebrało bardzo niski sygnał z czujnika. Błąd obecnie nie jest aktywny ale został zapisany w pamięci. Skasuj błędy i obserwuj czy nie powrócą. Kontrolka na desce została włączona przez ten błąd.

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    nie wiem czy to w temacie twojego problemu,ale w 2012r byla poprawka softu ecu dla tbi odnosnie czujnika spalania stukowego, bo niektorym potrafilo walic bledy. ja wgrywalem ja w 2015r w aso krotko po zakupie przy okazji serwisu klimatyzacji (ciezko powiedziec ile kosztowalo mnie to)

  8. #78
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie odważyłem się na zakup Sentecha. Ale dostałem dobry rabat na Bosch lub Meat&Doria, w tej samej cenie. I jeśli ktoś pomyśli, żeby kupić to drugie - NIE RÓB TEGO.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171220_201905.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	34.8 KB
ID:	239181 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171220_201930.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	32.3 KB
ID:	239182

    W tym wypadku Włosi to pakowacz. Normalnie w katalogu ich cewka kosztuje 20-30 zł więcej.

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Oryginał u użytkownika [MENTION=26927]Gepard[/MENTION] czyli w autosklep24 można z racji rabatów dla forumowiczów kupić za około 170-180 zł. Ile Ty zapłaciłeś za Boscha i dlaczego wziąłeś droższego Meat&Doria?

    Ja zrobiłem na jednym Sentechu ponad 1500 km i jest ok. Zima, wilgoć i zmiany temperatur dobrze znosi, jakna razie.

  10. #80
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    180 zł. Znajomy zrobił mi taką cenę jak za Boscha właśnie, sam był ciekawy jakości Meat&Doria. Wiadomo już, dlaczego ta marka jest nieco droższa.
    Panowie z autosklepu ostatnimi czasy są chyba tak zabiegani, że przez kilka dni potrafią na maile nie odpowiadać. Jak widać biznes się kręci. A ja nie lubię się dopominać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory