Strona 10 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W kwestii cewek Sentech'a.
    Jako, że przy okazji wymiany rozrządu i uszczelniania pokrywy zaworów złamała się ściankę wtyczki a i trzecia wykazywała oznaki pękania, wymieniłem wszystkie cewki. Silnik, jak na razie chodzi bez zarzutów a zrobiłem na komplecie około 2000 km.

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    W kwestii cewek Sentech'a.
    Jako, że przy okazji wymiany rozrządu i uszczelniania pokrywy zaworów złamała się ściankę wtyczki a i trzecia wykazywała oznaki pękania, wymieniłem wszystkie cewki. Silnik, jak na razie chodzi bez zarzutów a zrobiłem na komplecie około 2000 km.
    Ile roboty z uszczelka pod pokrywa zaworow ,tak na spokojnie?Mam zamiar ja w lecie wymienic, bo lekko sie poci na swiece po kilku miesiacach jazdy.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    W kwestii cewek Sentech'a.
    Jako, że przy okazji wymiany rozrządu i uszczelniania pokrywy zaworów złamała się ściankę wtyczki a i trzecia wykazywała oznaki pękania, wymieniłem wszystkie cewki. Silnik, jak na razie chodzi bez zarzutów a zrobiłem na komplecie około 2000 km.
    podmienilbym w koncu u siebie. podaj prosze numer czesci i gdzie w dobrej cenie najlepiej je kupic.

  4. #94
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    ALFA ROMEO Brera 1.8 TBi (Mot 939 B1.000) - SC7280
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #95
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Ile roboty z uszczelka pod pokrywa zaworow ,tak na spokojnie?Mam zamiar ja w lecie wymienic, bo lekko sie poci na swiece po kilku miesiacach jazdy.
    Mi to robiono w Autka.pl u Tomka (Tomek_Krk) z naszego forum. Tam miałem jeszcze nieszczelność w okolicy wałka i było zapocenie. Wymienili uszczelniacze i na razie spokój. Teraz po umyciu silnika w górnej części będę sprawdzał czy nie sączy się też pod plastikową pokrywą. Wtedy już nie było czasu na sprawdzanie bo uszczelki nie miałem ze sobą. Tą pod pokrywą plastikową zmieniał [MENTION=25095]magil[/MENTION]. Dużo kręcenia i rozpinania wiązek ale nic nadzwyczaj trudnego.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    podmienilbym w koncu u siebie. podaj prosze numer czesci i gdzie w dobrej cenie najlepiej je kupic.
    Ja kupiłem w sklepie u kolegi. Cena coś poniżej 90 zł/szt. Kiedyś udało się jedną kupić poniżej 80 zł. Myślę, że [MENTION=26927]Gepard[/MENTION] (autosklep24.pl) z naszego forum Ci zrobi dobrą cenę.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 09-03-2018 o 09:32

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    update odnosnie sporadycznego podszarpywania.

    robilem probe lejac benzyne 95, podszarpywalo, za rada Cinka, wlalem dodatek zwiekszajacy liczbe oktanowa (ten co kupilem z Ravenola niby zwieksza nawet I o 8 oktanow), dalej poszarpywala. Byly tez lane rozne srodki czyszczace wtryski, usuwajace wode z paliwa, polepszacze typu AR6500P-max - ciagle to samo (a wczesniej wymiana czujnikow MAP, podmiany elektrozaworow faz rozrzadu, czysczenie MAF, przepustnicy, zaworow DV I takiego drugiego podobnego itp itd)

    Ostatnio kupilem komplet 4 nowych cewek Meat&doria (wygladaja jak bosche ale nie maja zadnych nadrukow), dalej to samo. nie jezdzilem autem przez 2 tyg bo bylem na urlopie, dzisiaj jade (jakies 150km od zalozenia tych cewek), but w podloge na ekspresowce, nagle przy jakis 140km/h wlaczyl sie mul I lekkie wibracje- jeden cylinder nie dziala, kontrolka silnika swieci, dojechalem kawalek, odpalilem alfaobd I widze P0300 I P0303 - czyli bledy zaplonu ogolny I zaplon na 3 cylindrze. skasowalem, odpalilem, pracuje dobrze, ruszylem po 20m znow blad I mul I wibruje, za chwile jeszcze wiekszy mul, juz slabo jechal. Znow alfaobd tym razem do poprzedniego kompletu bledow doszedl jeszcze P0301 czyli zaplon na 1 cylindrze. skasowalem, ruszam znow. dokulalem sie ledwojadacym autem pod prace 3km. odpialem kleme, docisnalem wtyczki na cewkach, wyciagnalem obie duze wtyczki z ECU I poruszalem kablami od lambdy, podpialem aku, skasowalem bledy zrobilem zerowanie parametrow self-learning, odpalam, wszystko cacy - przegonilem ja ze 2km z butem w podlodze - zyleta. niecierpie takich niedomagan.

    ktores cholerstwo nie kontaktuje gdzies chyba - nie wiem czy we wtyczce czy kabelek ktorys uszkodzony. wtyczki od cewek kiedys rozbieralem I podginalem styki, I to raczej nie pomoglo. zaczynam sie zastanawiac czy nie bedzie to ta wiazka do lambdy (wada w TBi - za krotka wiazka ktora sie uszkadza - kable przerywaja) - ze moze czasem troche nie styka I zakluca odczyty minimalnie- przypominam ze juz mialem urwany kabelek od grzania I to zlutowalem, ale moze ktores pozostale kable tez sa juz nadwyrezone/przerwane I czasem troche szaleje?

    odszukalem stare posty bo wiem ze byl na to TSB o numerze 55.02.11 a wg mojej wiedzy zestaw naprawczy wiazki sondy lambda to 51902429. nie moge sie dodzwonic do sklepu przy ASO FCA w BB (ostatnimi czasy to raczej niemozliwe bo nie odbieraja telefonow jak maja klienta), ale z tego co pamietam to koszt tej wtyczki z kablami to bylo cos ok 250zl ( u litwinow obecnie pokazuje prawie 400).

    co o tym koledzy myslicie? czy cos sprawdzic? w razie czego mam stare cewki I swiece na podmiane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #97
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Nie chciałbym pozbawiać nas kolejnej szansy na uzdrowienie naszych aut, jednak u mnie też kiedyś wystąpił błąd wypadania zapłonu, po tym wszystko było w porządku. Jeśli chodzi o wiązkę lambdy to byłbym skłonny powiedzieć, że to raczej nie ona bo logując auto parametry sondy były w jak najlepszym porządku. Zresztą sygnał o tak niskim napięciu raczej byłby przerywany cały czas a nie jedynie pod pewnymi warunkami tak jak to u nas ma miejsce.
    Nie ma ktoś z was jakiejś kamerki Go pro, aby ją na chwilę zamontować pod maską i sprawdzić jak WG się zachowuje w czasie poszarpywań? Wiedzielibyśmy wtedy czy na szarpanie ma wpływ sterowanie doładowaniem czy jednak to bardziej sprawa zapłonowa.

  8. #98
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Ciezko cos doradzic ,bo dziwne to jest.W starszych autach to czasami brudny filtr paliwa dawal takie poszarpywanie ale tutaj nie wystepuje, albo jest zintegrowany z pompa w baku.Z wlasnego doswiadczenia wiem ze raczej osprzet typu ,cewki ,sondy czujniki to raczej ori sie powinno kupowac, bo pozniej dziwne rzeczy sie moga dziac.Mogles mimo wszystko kupic cewki Boscha.W jakim stanie jest filtr powietrza?W zasadzie powinno sie go wymieniac raz w roku ,bo jest w takim miejscu ze chlonie wilgoc po jakims czasie.Przed programem to szarpanie wystepowalo?Podjedz do Cinka ,zostaw auto niech sie przejedzie.Moze cos pomoze.Z reguly wiem ze mechanicy nie lubia takiej roboty.Z ta sonda gdzies to slyszalem ale to powinno wyrzucac jakis blad a tobie przy poszarpywaniu tego nie robi.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  9. #99
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Filtr powinien być czysty, wymieniałem jakieś 10tyś km temu - z resztą nigdy wymiana nie pomagała na delikatne podszarpywania.
    Z Cinkiem rozmawiałem, na początek kazał zrobić jeszcze testy z paliwami i dodatkiem zwiększającym liczbę oktanową, wymienić cewki i jeszcze wymienić czujnik spalania stukowego (stuków nigdy nie zliczał komp) - tego ostatniego jeszcze nie robiłem. Dziwne jest to że problemy były dzisiaj powtarzalne i od razu przestawała palić na 3 i 1 cylindrze, zrobiłem te parę rzeczy o których wspomniałem w poprzednim poście i chodzi dobrze, więc coś jakby gdzieś nie łączyło.
    Trochę spróbuję jeszcze sam powalczyć - najwyżej jeśli się to powtórzy jeszcze to będę dotykał tylko jednej rzeczy, kasował błąd i znów test. Może uda mi się zawęzić problem. A jak nie to plan jest taki żeby jechać z tym do Cinka - chcę zrobić z autem porządek zanim odbiorę Giulię, bo potem za jakiś czas pójdzie na sprzedaż a ani nie chcę ani obniżać znacznie ceny, ani mieć niezadowolonego kupującego wydzwaniającego do mnie z pretensjami.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Sharpi Zobacz post
    Nie chciałbym pozbawiać nas kolejnej szansy na uzdrowienie naszych aut, jednak u mnie też kiedyś wystąpił błąd wypadania zapłonu, po tym wszystko było w porządku. Jeśli chodzi o wiązkę lambdy to byłbym skłonny powiedzieć, że to raczej nie ona bo logując auto parametry sondy były w jak najlepszym porządku. Zresztą sygnał o tak niskim napięciu raczej byłby przerywany cały czas a nie jedynie pod pewnymi warunkami tak jak to u nas ma miejsce.
    Nie ma ktoś z was jakiejś kamerki Go pro, aby ją na chwilę zamontować pod maską i sprawdzić jak WG się zachowuje w czasie poszarpywań? Wiedzielibyśmy wtedy czy na szarpanie ma wpływ sterowanie doładowaniem czy jednak to bardziej sprawa zapłonowa.
    fajnie by było nagrać pracę WG, mógłbym to zrobić drugim/starym telefonem - problem jedynie to uchwycić, bo u mnie podszarpywania występują sporadycznie, więc ciężko za każdą przejażdżka instalować kamerkę pod maską, jechać i ją za jakiś czas wyłączać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #100
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    A czujnik wału?
    A brałeś pod uwagę demontaż wtrysków i wysłanie ich do czyszczenia i testów.
    W Krakowie masz firmę ,która to robi.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory