Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 146

Temat: TBi - lekkie podszarpywanie rozwiązane + 1.5L mniejsze spalanie?

  1. #111
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Sterownik Bosch to i wiązkę też odpowiadają.Ja już kiedyś pisałem , że w alfach psuje się w 99 procentach tylko made in germany.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #112
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Sterownik Bosch to i wiązkę też odpowiadają.Ja już kiedyś pisałem , że w alfach psuje się w 99 procentach tylko made in germany.
    to prawda w 159 m32, silniki jts,wtryski, egr/kolektor alu (choc to zly przyklad bo ten plastikowy od magnetii marelli jeszcze gorszy)

  3. #113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    No, jestem po robocie i jeździe testowej. Póki co auto jeździ idealnie - przejechałem ok 10km po mieście i 40 na ekspresówce, ani jednego najmniejszego szarpnięcia czy nawet minimalnego przydławienia. Aż szkoda teraz auto sprzedawać - sam męczyłem się 2 lata z podszarpywaniami a teraz jak już Giulia będzie u mnie za parę tygodni 9tka w końcu jeździ jak powinna.

    Rozebrałem wtyczki od cewek, powyciągałem konektory (trzeba uważać wyjmując konektory żeby nie połamać blokad - mi niestety jedna się złamała (ale trzyma druga strona więc też tragedii nie ma) - żeby wyciągnąć, ciągnąłem lekko za kabel, podważałem śrubokręcikiem blokadę z jednej strony, potem z drugiej, i z reguły za pierwszym razem pin wysuwał się) i wziąłem się za podginanie styków. Przed podginaniem każdy konektor sprawdzałem wsadzając go na pin w cewce - jakaś połowa była totalnie luźna (w ogóle zero oporu i luz), część minimalnie oporowała a może tylko ze 2 może wchodziły z wyraźnym oporem. Do podginania styków wsadzałem mały śrubokręcik do konektora tak na głębokość 1-2mm (tylko żeby styk nie przeskoczył poza takie wygięcie/blokadę od frontu - jak będzie ktoś robił z tym to zczai o co chodzi), a drugim małym śrubokręcikiem dociskałem z boku styk po jednej a potem po drugiej stronie. Po takim zabiegu sprawdzałem czy ciasno nachodzi na pin - czasem udawało sie za pierwszym razem, z niektórymi trzeba było 2-3 podejść. Całość roboty to ok 1h.

    Tu parę fotek, może się przydadzą jakby ktoś miał jakieś pytania albo nie wiedział w jakiej kolejności potem piny powkładać.
    https://photos.app.goo.gl/zQM4gUt1ncrqOpHD3

    Teraz pytanie czy sprawę rozwiązałem definitywnie i na wieczność, czy za jakiś czas problem wróci. Jeśli wróci, to albo rozglądnę się za jakąś pastą przewodzącą prąd, albo spróbuję skądś zdobyć nowe (niekoniecznie takie same, ale pasujące) konektory. Inny wariant to zakup nowej wiązki silnika (ok 1070zł).

    Napiszę update za jakiś czas dla potwierdzenia że jest wszystko tip-top, a jak jednak zacznie szarpać to napiszę wcześniej (oby nie)

    Aha, jeszcze uwaga odnośnie samego projektu złącza - pomierzyłem suwmiarką i jest to trochę do bani zaprojektowane - wychodzi mi na to że tylko ok 3.5mm konektora nasuwa się na pin w cewce, natomiast i tak pierwszy fragment konektora nie robi kontaktu, bo podgięte styki są tak gdzieś po 1mm - nie wiem dlaczego nie zrobili tego lepiej, tak żeby wszystko wchodziło głębiej i była większa powierzchnia styku. Producentem tych wtyków jest jak pisałem Tyco (TE -Tyco Electronics), czyli niby uznany potentat w branży.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #114
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    https://www.e-connectors.pl/pl/p/-Wt...h-P65-026/2494
    A gumki skracałeś?
    Widzisz sprawdziło się wszystko co Ci mówiłem.
    Ostatnio edytowane przez Piotriix ; 30-03-2018 o 05:28
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    https://www.e-connectors.pl/pl/p/-Wt...h-P65-026/2494
    tutaj można kupić wtyczkę, ja mam te same objawy, muszę też sprawdzić jak zachowuje się silnik podczas ruszania wtyczką

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    https://www.e-connectors.pl/pl/p/-Wt...h-P65-026/2494
    A gumki skracałeś?
    Widzisz sprawdziło się wszystko co Ci mówiłem.

    Cytat Napisał jacpab Zobacz post
    https://www.e-connectors.pl/pl/p/-Wt...h-P65-026/2494
    tutaj można kupić wtyczkę, ja mam te same objawy, muszę też sprawdzić jak zachowuje się silnik podczas ruszania wtyczką
    dzieki za linki, dobrze wiedziec I to nawet z pinami!!!
    [MENTION=6]Piotriix[/MENTION], nie mialem wczoraj czasu na wiecej kombinowania, chcialem przywrocic auto do sprawnosci na szybko. Faktycznie zapomnialem napisac w poprzednim poscie ze jesli cos znow zacznie podszarpywac, ze oprocz zmiany pinow, bede kombinowal z przrobieniem troche wtyczki/cewki tak zeby wtyczka wchodzila glebiej I sie blokowala na nowej pozycji (czy to jakies eleganckie rozwiazanie z uzyciem zamka z wtyczki, czy moze jakies opaski badz srubki jak sugerowales, nie wiem). Nie przygladalem sie jeszcze jak to moznaby osiagnac, tak tylko rzucilem okiem i wydaje mi sie ze cos daloby sie wykombinowac. Nie wiem czy problemem u mnie w docisnieciu wtyczki sa w ogole gumki, bo nie odnioslem wrazenia zeby one szczegolnie oporowaly. obecnie chyba cos innego blokuje wcisniecie glebiej wtyczki (moze ten zamek do blokowania trzebaby przyciac albo wyciac albo cos w samej wtyczce w tym mechanizmi usunac?). Pojezdze I zobacze czy w ogole musze wracac do tematu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #117
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    No i cóż... u mnie niestety to nie zadziałało. Wszystkie piny ściśnięte tak, żeby naprawdę ciężko nachodziły na piny, lecz mimo tego szarpanie nadal występuje. Wydaje mi się, że jest odrobinę lepiej, ale jak wiadomo efekt placebo działa. Już powoli się zastanawiam nad sprzedaniem tego w cholerę

  8. #118
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    mi wczoraj auto działało wyśmienicie, rano już miałem wrażenie że nie tak idealnie, a po pracy poszarpało kilka razy i już nie jest takie 100% płynne. Nie mam co prawda tych przypadłości które mnie trapiły przez 2 poprzednie dni (błędy zapłonu i praca na 2 lub 3 cylindry i zero mocy), więc myślę że to nie wszystko, że na pewno były problemy ze stykiem, ale te lekkie szarpnięcia to niekoniecznie jest to.
    Tzn, będę jeszcze próbował coś z tymi stykami zrobić, może dzisiaj wtyczki docisnę i dociągnę do cewek trytytkami, tak na próbę. Muszę sprawdzić, ale wpadło mi do głowy że może ta plastikowa pokrywa silnika dotyka wtyczek i je wygina, drży i załatwia te wtyczki - zdejmę ją i właśnie dam trytytki i potestuję. Po świętach ewentualnie spróbuję coś wykombinować żeby wtyczki głębiej nachodziły na piny - z szybkich pomiarów suwmiarką wydaje się ze one wchodzą minimalnie, a mogłyby jeszcze kilka mm gdyby tylko budowa wtyczki/złącza była inna.

    W dalszej perspektywie albo podjadę wgrać ori mapę zapłonową (bo mam modyfikowaną, BTW Twoja też jest po chipie, rozumiem że mapa też była ruszana?), albo najpierw wyciągnę wtryski, dam na pomiar (@Piotriix pisał żeby tylko testować na maszynach które dają 150bar, bo to ciśnienie w TBi a nie wszsystkie maszyny ponoć na takim testują) potem czyszczenie i jeszcze raz test. W B-B jest firma gdzie chcieli odemnie bodajże 65zł od wtrysku za sprawdzenie/czyszczenie, z tym że wtedy nie pytałem o to ciśnienie testu. Jak nie to Piotriix mi wczoraj mówił że w Krakowie po 120zł/wtrysk robią też i na pewno tak jak trzeba. Co do wtrysków, to Piotriix też mi mówił że na włoskim forum był taki przypadek że gość robił wszystko/ powymieniał sprzętu, aż w końcu wyczyścił wtryski i auto wreszcie zostało naprawione.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-03-2018 o 19:43
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #119
    Użytkownik Ogier Avatar Sharpi
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Była 147 1.9 jtd, jest: 159 TBi 242/377, GT 1.9 QV
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mi wczoraj auto działało wyśmienicie, rano już miałem wrażenie że nie tak idealnie, a po pracy poszarpało kilka razy i już nie jest takie 100% płynne. Nie mam co prawda tych przypadłości które mnie trapiły przez 2 poprzednie dni (błędy zapłonu i praca na 2 lub 3 cylindry i zero mocy), więc myślę że to nie wszystko, że na pewno były problemy ze stykiem, ale te lekkie szarpnięcia to niekoniecznie jest to.
    Tzn, będę jeszcze próbował coś z tymi stykami zrobić, może dzisiaj wtyczki docisnę i dociągnę do cewek trytytkami, tak na próbę. Muszę sprawdzić, ale wpadło mi do głowy że może ta plastikowa pokrywa silnika dotyka wtyczek i je wygina, drży i załatwia te wtyczki - zdejmę ją i właśnie dam trytytki i potestuję. Po świętach ewentualnie spróbuję coś wykombinować żeby wtyczki głębiej nachodziły na piny - z szybkich pomiarów suwmiarką wydaje się ze one wchodzą minimalnie, a mogłyby jeszcze kilka mm gdyby tylko budowa wtyczki/złącza była inna.
    Testowałem spięcie wtyczek trytytkami przez dłuższy czas, bez zmian.
    Mapa była robiona w cinsofcie więc podejrzewam, ze mam identyczne modyfikacje map co i Ty.

  10. #120
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Nie łączyłbym tego z chipowaniem.
    Ludzie mają podobne lub takie same problemy bez żadnych modyfikacji.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2016, 08:52
  2. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  3. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  4. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory