Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Pierwsze kilometry - pierwsze pytania

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie Pierwsze kilometry - pierwsze pytania

    Zakupilem i jest - 159 TI, 1.9 JTD 150KM po lift 2008

    Mam pare pytan:
    1) Posiadam bi-xenony ale musze przyznac ze mnie rozczarowuja. Mam wrazenie ze swieca krotko do przodu. Moja poprzednia Alfa 156 tez jakos krotko do przodu swiecila ale xenonow nie miala i moje pytanie jest czy "ten typ tak ma" tzn czy Alfy tak maja?
    2) Czy po wlaczeniu swiatel xenony nie powinny podlegac "samoregulacji" i czy nie powinienem zauwazyc jak wlaczaja sie gora dol, jak u brata w Oplu np.?
    3) Jeden kolor xenonu jest jakby troche zolty - czy to wina zarnika, bardziej lampy?
    4) Nie dziala otwieranie bagaznika z klapy tylko kluczyk, jakas standardowa usterka?
    5) gdzie sprawdzic czy jest to wersja z Q2? czy wszystkie TI po liftingu mialy w standardzie q2?
    .... za kazda podopowiedz dziekuje!
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ad 1. Pewnie odbłyśniki już styrane, dlatego słabo świeci.
    Ad 2. Powinny. Opuszczają się w dół i potem wędrują do pozycji właściwej.
    Ad 3. Może w przeszłości przepalił się jeden palnik i ktoś z oszczędności nie wymienił całej pary. Barwa żarnika ksenonowego w miarę zużycia robi się cieplejsza.
    Ad 4. Może wiązka przewodów.

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ad 1. Mogą być odbłyśniki, miałem tak w AR 166 że światła strasznie słabo świeciły jak rozebrałem lampy to się okazało że niema odbłyśników tylko sama blacha Oddałem do regeneracji (chyba z 50zł za sztukę) efekt oszałamiający, po tym zabiegu myślałem że cały czas jeżdżę na długich
    Ad 4. Może po prostu w menu (manetka od kierunkowskazów) masz wyłączone, też na początku tak miałem, a już chciałem kopać w aucie
    Reszta jak kolega wyżej pisze

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2013
    Auto
    159 SW TI 2.0 JTDM
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy_Joe Zobacz post
    Zakupilem i jest - 159 TI, 1.9 JTD 150KM po lift 2008

    Mam pare pytan:
    1) Posiadam bi-xenony ale musze przyznac ze mnie rozczarowuja. Mam wrazenie ze swieca krotko do przodu. Moja poprzednia [notranslate]Alfa[/notranslate] 156 tez jakos krotko do przodu swiecila ale xenonow nie miala i moje pytanie jest czy "ten typ tak ma" tzn czy Alfy tak maja?
    2) Czy po wlaczeniu swiatel xenony nie powinny podlegac "samoregulacji" i czy nie powinienem zauwazyc jak wlaczaja sie gora dol, jak u brata w Oplu np.?
    3) Jeden kolor xenonu jest jakby troche zolty - czy to wina zarnika, bardziej lampy?
    4) Nie dziala otwieranie bagaznika z klapy tylko kluczyk, jakas standardowa usterka?
    5) gdzie sprawdzic czy jest to wersja z Q2? czy wszystkie TI po liftingu mialy w standardzie q2?
    .... za kazda podopowiedz dziekuje!
    Pozdrawiam
    Jeżeli chcesz zobaczyc efekt testowania xenonu wlacz swiatla przed wlozeniem kluczyka.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    1. do regeneracji odbłyśniki. i światła do ustawienia, xenon ustawia się tak jak zwykłe.
    2. dzieje się to po włożeniu kluczyka do stacyjki, żeby zobaczyć samopoziomowanie zostaw światła na manetce na on i w nocy włóź kluczyk do stacyjki.
    3. jesli po regeneracji odbłyśników dalej będzie różnica to do wymiany żarniki. Masz d1s wymienia się zawsze oba. cenny ok 200zł/szt
    4. bezpiecznik? wiązka elektryczna?
    5. nie wiem.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0jtdM
    Postów
    246

    Domyślnie

    Podobno wszystkie 159 po liftingu maja elektroniczne q2

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    3. Z tego co czytałem, to wypalający się żarnik ksenonowy będzie miał barwę zimną - fioletową, błękitną.
    4. Czasem uszkadza się mikrostyk.
    5. Podobno wszystkie po lifcie to mają (taką odpowiedź dostałem na infolinii), ale trudno to sprawdzić. I najważniejsze - to jest softowe, elektronicznie realizowane Q2, a nie szpera.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wszyscy polecają regenerację odbłyśników...a ja mówię, że one są po prostu dobrze ustawione. Xenon tak ma , że dość wyraźnie odcina się od horyzontu, a duży kontrast światła powoduje takie złudzenie. Zawsze mnie to denerwowało w moim BMW, że świecą jasno, ale "krótko"

    Otwieranie bagażnika...koledzy wspominali
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rr800
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 Sportwagon 1750 TBI
    Postów
    23

    Domyślnie

    jak mi przepalił się xenon to poszperałem w necie i są testy pokazujące jak chińskie podróbki lub słabe zamienniki potrafią świecić gorzej od średniej półki halogenów. W mieście efekt xenonów praktycznie jest niezauważalny, dopiero przy jeździe w nocy na nieoświetlonej drodze jest różnica. Wymieniać należy obie żarówki xenonowe, tylko to pozwoli na jednakowe światło w obu lampach.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Otwieranie bagażnika z przycisku na klapie trzeba aktywować w ustawieniach (wchodzisz w menu i tam któraś z opcji). Domyślnie jest chyba ustawione otwieranie tylko z kluczyka, żeby nikt na postoju bagażnika nie opierdzielił, a później nie było płaczu, że użytkownik nie widział.
    Po kupnie swojej 159 też myślałem, że ma stycznik uwalony, ale gdzieś na forum natknąłem się na temat o tym i paroma kliknięciami "samo się naprawiło".

Podobne wątki

  1. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  2. Pierwsze spostrzeżenie i pytania.
    Utworzone przez dejoka w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 22:06
  3. Pierwsze kroki, pierwsze problemy.
    Utworzone przez Nicram w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 21:44
  4. Pierwsze autko, pierwsze problemy /chyba elektornia..../
    Utworzone przez Bronuś w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 17:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory