Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Zmieniarka cyfrowa dension AR 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    7

    Domyślnie Zmieniarka cyfrowa dension AR 159

    Witam.

    Zakupilem do mojej AR 159 z Navi zmieniarke cyfrowa Dension Gateway Lite,

    I nie wiem co źle zrobiłem ale najprawdopodobniej nie czyta mi muzyki z pendrive. Zmieniarka prawdopodobnie jest sprawna poniewaz CDC na radiu jest widoczne i mozna w nie wejsc, jak podlaczylem telefon to ładowal sie.
    Na pendrive zrobilem 4 foldery od CD1 do CD4 tylko nie mam pewnosci czy moga byc to zwykle foldery czy w innym formacie. Instrukcja jest w jezyku angielskim ale z tego co zrozumialem przed podlaczeniem nalezy odlaczyc od radia "Zmieniacz" i nie bardzo wiem o co chodzi.
    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    odlaczyc zmieniarke od radia, o to chodzi, bo wpinasz sie w ten wtyk kablem z niebieska wtyczka mini iso z densiona.
    nie pamietam, ale mozliwe ze w densionie masz zalozyc katalogi CD01, CD02 itp, sprawdz?

    kupiles wersje z bluetoothem tego densiona?

    ja mam gateway lite BT w Giulietcie, ogolnie jestem srednio zadowolony. nie zawsze to dziala, czasem wariowalo, jakos dzwieku slaba, niska glosnosc a jeszcze trzeba bylo plikami konfiguracyjnymi obnizac poziomy dzwiekow dla USB/BT I rozmow, bo ucinalo I byly mega piski/trzaski itp. kupowalem 3 lata temu, I od tego czasu wgrywalem wszystkie nowe wersje firmwar-ow, nawet odsylalem na gwarancji rok temu (wymienili mi plyte glowna) I dalej to samo. jak bede mial czas to bede dokladal wzmacniacz sygnalu audio pomiedzy dension a radio, bo dzisiaj musze krecic, jak uzywam denson to radio na vol 20, jak przelacze na radio/CD to ryknie I trzeba zjezdzac na 5-6.

    w dziala zrob to sam 3 lata temu zrobilem manual z montazu w giulietcie, ale chyba gdzies poznikaly zdjecia, jest jednak duzo opisu (niestety admin nie zatwierdzil dodatkowych edycji ktore potem dorzucilem, gdzie odnosilem sie do roznych problemow)

    nie korzystam z USB w ogole, tylko streaming BT ze Spotify albo jako zestaw glosnomowiacy. aha, tez mikrofon taki sobie, jak bede mial czas to pokombinuje z podmiana na inny - w 159 B&M po zmianie mikrofonu jest cudownie, wczesniej byla lipa, moze tu tez sie uda dobrac lepszy.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 09-11-2017 o 17:10
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Pendrive sformatowałeś do fat32?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Do fat32? Nie bardzo rozumiem.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    7

    Domyślnie

    nie, tylko zwykly format. Zrobic format do fat32?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Utwórz foldery o treści CD01, CD02...CD06 tak jak powiedział ci Epsonix. Podłącz zmieniarkę do radia. Z densionem jest tak, że czasami trzeba kilka razy wyjąc i włożyć pena, lub przełączyć navi na inne źródło dźwięku np. radio lub cd i z powrotem na zmieniarkę. Niestety to chińszczyzna. W końcu powinna zaskoczyć. Też mam zwykłego densiona gateway i czasami ma takie fochy z włączeniem się. Aha jeszcze jedna uwaga, jak wyłączysz stacyjkę i włączysz ponownie, za każdym razem trzeba wcisnąć na navi przycisk play. Zmieniarka pamięta w którym miejscu skończyłeś odtwarzanie danego utworu, niestety sama z automatu nie ruszy pzdr
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 150km
    Postów
    7

    Domyślnie

    Dzieki MikeDraven wystarczylo wcisnac ten przycisk play na co nie wpadlem

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    W temacie o cyfrowych zmieniarkach pisałem ogólnie o Dension po latach użytkowania. Była tam tez inf o play, czyli przypadłości Connect Nav. I kilka innych spostrzeżeń. Przeczytaj. Mi ogólnie zawiesila się że dwa razy przez kilka lat. Wiec jest b. dobrze.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Utwórz foldery o treści CD01, CD02...CD06 tak jak powiedział ci Epsonix. Podłącz zmieniarkę do radia. Z densionem jest tak, że czasami trzeba kilka razy wyjąc i włożyć pena, lub przełączyć navi na inne źródło dźwięku np. radio lub cd i z powrotem na zmieniarkę. Niestety to chińszczyzna. W końcu powinna zaskoczyć. Też mam zwykłego densiona gateway i czasami ma takie fochy z włączeniem się. Aha jeszcze jedna uwaga, jak wyłączysz stacyjkę i włączysz ponownie, za każdym razem trzeba wcisnąć na navi przycisk play. Zmieniarka pamięta w którym miejscu skończyłeś odtwarzanie danego utworu, niestety sama z automatu nie ruszy pzdr
    To nie taka straszna chińszczyzna, firma porządna, wejdź na stronę, jest online wsparcie, wychodzą aktualizacje. Dramatu nie ma.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam, jest tu zupełnie nowy i zielony

    Jak w postach powyżej, chciałbym zainstalować w mojej AR159 zmieniarkę cyfrową Dension Gateway Lite BT do radionavi firmy Magneti Marelli. Niestety powiedziano mi, że to tego typu nic nie można podłączyć, nawet w miejsce zmieniarki CD Blaupunkta Także jestem w kropce i prosiłbym kolegów o pomoc czy to rzeczywiście prawda.

Podobne wątki

  1. [159] Cyfrowa zmieniarka Alfa Romeo 159 - Radio z Navi
    Utworzone przez JakubL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 15-05-2022, 10:37
  2. Zmieniarka cyfrowa z connect navi+
    Utworzone przez Peete w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 15:08
  3. [159] Zmieniarka BLUETOOTH Dension czy Yatour może ma ktoś zniżkę ?
    Utworzone przez albert51 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2016, 15:45
  4. zmieniarka cyfrowa mp3
    Utworzone przez misza w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 23:02
  5. Cyfrowa zmieniarka MP3
    Utworzone przez feecle w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 16:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory