Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Nietypowy problem z rozruchem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie Nietypowy problem z rozruchem

    Panowie i Panie,
    Mam nastepujacy problem - na przomie wrzesnia i pazdziernika [notranslate]Alfa[/notranslate] po nocnym postoju odpalala z duzym problem ( tak jakbyakumultor lub rozrusznik nie mial sily). Przy czym akumulatot w sierpniu tego roku zostal wymieniany na nowy.
    Auto odbylo 400 km podroz bez wiekszych problemów i na dwa tygodnie wstawione do ogrzewanego garazu.
    Przy probie odpalenia auto praktycznie nie kreci. Dopiero przy 10 sekundowym przytrzymaniu pezyciski start/ stop z duzym oporem udało sie odpalic auto.Po nocy na zewnatrz problem podobny - auto z duzym oporem odpala. Moi Drodzy pomozcie w czym jest problem ?

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar khropek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Bielsko-Biała SB....
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDm 170KM 07/2009
    Postów
    327

    Domyślnie

    Na początek do sprawdzenia kable masowe. Ostatnio miałem w rękach Alfę z nadłamanym oczkiem przy klemie "-" i był problem z odpalaniem. Po wymianie autko jak nowe.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    jest wątek na kilkaset postów o problemach z odpalaniem, i co chwilę ktoś w nim coś pisze więc najczęściej jest nawet na pierwszej stronie. niepotrzebnie nowy temat został założony, niepotrzebnie nowa dyskusja sie zaczyna i zaś te same odpowiedzi będą udzielane.

    aha, to że jest nowy wcale nie znaczy że jest naładowany - tym bardziej że auto stało 2 tygodnie. może być upływ prądu gdzieś w instalacji, może coś trochę zużywa? Głupi alarm powiedzmy będzie zużywał 30mA w czuwaniu, przez 2 tygodnie to prawie 11Ah, czyli powiedzmy 20% pojemności aku. Centralny zamek, coś kolejnego. B&M, radio, odstraszacz na kuny itp. Sam się trochę też aku rozładuje. Może nie był 100% wczesniej naładowany. No i zostaje np 30% naładowania które nie wystarcza żeby aku mocno zakręcił, tym bardziej że w tym czasie świece żarowe pobierają te swoje 25A. Tak więc naładowanie aku i sam aku też do sprawdzenie, choć może być jedna z wielu innych możliwych rzeczy, lub nawet kilka naraz niedomagań się kumuluje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jest wątek na kilkaset postów o problemach z odpalaniem, i co chwilę ktoś w nim coś pisze więc najczęściej jest nawet na pierwszej stronie. niepotrzebnie nowy temat został założony, niepotrzebnie nowa dyskusja sie zaczyna i zaś te same odpowiedzi będą udzielane.

    aha, to że jest nowy wcale nie znaczy że jest naładowany - tym bardziej że auto stało 2 tygodnie. może być upływ prądu gdzieś w instalacji, może coś trochę zużywa? Głupi alarm powiedzmy będzie zużywał 30mA w czuwaniu, przez 2 tygodnie to prawie 11Ah, czyli powiedzmy 20% pojemności aku. Centralny zamek, coś kolejnego. B&M, radio, odstraszacz na kuny itp. Sam się trochę też aku rozładuje. Może nie był 100% wczesniej naładowany. No i zostaje np 30% naładowania które nie wystarcza żeby aku mocno zakręcił, tym bardziej że w tym czasie świece żarowe pobierają te swoje 25A. Tak więc naładowanie aku i sam aku też do sprawdzenie, choć może być jedna z wielu innych możliwych rzeczy, lub nawet kilka naraz niedomagań się kumuluje.
    Akumulator podmienilem na inny w pelni naladowany wiec w 100 % mozna go wykluczyc

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    OK, jedna rzecz z głowy, jeszcze kolejnych 10 jak nie więcej do sprawdzenia. miłej lektury odpowiedniego wątku, tu nie ma co zaczynać dyskusji. powodzenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDM
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OK, jedna rzecz z głowy, jeszcze kolejnych 10 jak nie więcej do sprawdzenia. miłej lektury odpowiedniego wątku, tu nie ma co zaczynać dyskusji. powodzenia.
    Ok, tyle to wiem. Powiem tak jak juz nie pomagasz to chociaz nie pszeszkadzaj.
    Moze ktos ma jakas koncepcje konkretniejsza niz 10 kolejnych rzeczy do sprawdzenia...

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mardziandaone Zobacz post
    Ok, tyle to wiem. Powiem tak jak juz nie pomagasz to chociaz nie pszeszkadzaj.
    Moze ktos ma jakas koncepcje konkretniejsza niz 10 kolejnych rzeczy do sprawdzenia...

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    Tak, tylko że Twój problem wcale nie jest nietypowy. W ostatnich dwóch tygodniach było co najmniej kilka takich wpisów.
    Poprzeglądaj ostatnie tematy, poczytaj. Nikt nie wywróży co się dokładnie dzieje u Ciebie. Może przewody masowe, może rozrusznik, może pompa paliwa. Mam zgadywać dalej?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mardziandaone Zobacz post
    Ok, tyle to wiem. Powiem tak jak juz nie pomagasz to chociaz nie pszeszkadzaj.
    Moze ktos ma jakas koncepcje konkretniejsza niz 10 kolejnych rzeczy do sprawdzenia...

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
    ale niewdziecznik.
    odsylalem Cie do watku w ktorym jest chyba wszystko na ten temat. jak Ci pomoc jak nawet nie postarales sie dokladnie opisac problemu, mam na mysl ze nawet nie wiemy czy ladnie szybko kreci rozrusznik a tylko nie odpala, czy kreci ledwo co.

    co moze byc nie tak?
    rozrusznik,swiece zarowe, nieszczelnosc na zlaczkach przewodow paliwowych i cofajace sie do baku paliwo, cisnienie z pompy wysokiego cisnienia, kompresja slaba, wtrysk niedomaga, problemy z kolektorem dolotowym/klapami, egr, czujnik temperatury paliwa, powietrza,plynu, filtr paliwa zapchany? co jeszcze dodac ponad to co [MENTION=25095]magil[/MENTION] napisal? i co teraz mam Ci o wszystkim pisac szczegolowo bo jak nie to uważasz zebym lepiej sie nie odzywal?rozwiazaniem jakie ci dalem to lektura odpowiedniego watku, a jak Ci takie nie pasuje, to nie licz ze ktos za raczke Cie poprowadzi do rozwiazania, bo nie po to jest forum zeby kazdemu powtarzac wszystko od zera.

    juz wiecej nie pisze, odechcialo mi sie

Podobne wątki

  1. [156] 1.9 JTD problem z rozruchem. Sterowanie rozruchem?
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2016, 08:34
  2. Problem z rozruchem
    Utworzone przez Piotr88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:30
  3. [159] Problem z rozruchem
    Utworzone przez spdr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 17:06
  4. problem z rozruchem
    Utworzone przez kamil356 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 21:39
  5. [146] Problem z rozruchem 146 1.6TS
    Utworzone przez stefan55 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 22:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory